Към имащите кучета

  • 1 605
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 210
Въпросът ми е към мамите, които отглеждат кучета в апартамент.

1. Къде ги разхождате?
2. Разхождате ли ги заедно с децата в паркове и градинки?
3. Спазвате ли всички изисквания и наредби - на каишка, с намордник, само в "кучешките градинки"?
4. Оставяте ли ги да опикават и осират градинките, в които си играят децата ви или ходите скришом и по тъмно в "чуждите" градинки?
5. Събирате ли изпражненията на вашите любимци?

Питам, защото недоумявам как разни хора си разхождат кучетата в същите градинки, където извеждат децата и внуците си.
И друго не мога да разбера. Имат деца, докато са били малки всичко ОК, но стават тинейджъри и хоп - вече имат куче. И същото това куче е в градинката, където са малките деца (щото тинейджърите са в интернет клубовете). Излиза, че щом ми е малко детето кучето в градинката ме безпокои, ама щом моето дете вече не ходи там, значи кучето ми може да сере там.

А още по-малко мога да разбера "старите" софиянци в центъра. Най-осраната улица за мен е Шейново в участъка между Кракра и телевизията (около всяко дърво има поне по 2-3 лайна).

Та искам честно да си признаят клубарките от кой вид "кучкари" са.


И само да излезне, че съм против животинките - нямам нищо против, стига да не пречат на децата и да застрашават здравето им. Нямам и нищо против някой да си гледа кучето в двора си.

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Имам куче, разхождам го около блока, където, повярвайте ми, никой не си извежда децата, без каишка, без намордник, без абсолютно никакъв контрол, обикновено я оставям и отивам до магазина, и не, нищо не й събирам. Убийте ме с камъни.

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341



.......Най-осраната улица за мен е Шейново в участъка между Кракра и телевизията (около всяко дърво има поне по 2-3 лайна).........



А аз си мислех, че няма по-осрана улица от "Ангел Кънчев".

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
12 години живея в София и до момента не съм видяла НИКОЙ да събира изпражненията на кучето си!  #Cussing out

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
12 години живея в София и до момента не съм видяла НИКОЙ да събира изпражненията на кучето си!  #Cussing out

Аз живея тук от 30 години и веднъж видях Mr. Green

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 606



.......Най-осраната улица за мен е Шейново в участъка между Кракра и телевизията (около всяко дърво има поне по 2-3 лайна).........



А аз си мислех, че няма по-осрана улица от "Ангел Кънчев".


Не си го мислиш само ти Laughing

# 6
  • Мнения: 6 320
Въпросът ми е към мамите, които отглеждат кучета в апартамент.

1. Къде ги разхождате?

На кучешката алея в парка.

2. Разхождате ли ги заедно с децата в паркове и градинки?

Не. Досега се е случвало общо 2 или 3 пъти и кучето е стояло вързано на пейката.

Въпросът ми е към мамите, които отглеждат кучета в апартамент.

3. Спазвате ли всички изисквания и наредби - на каишка, с намордник, само в "кучешките градинки"?

Когато има хора - винаги вързани, но голямата им разходка е около 1-2 ч. през нощта и тогава тичат на воля.

4. Оставяте ли ги да опикават и осират градинките, в които си играят децата ви или ходите скришом и по тъмно в "чуждите" градинки?

Нямат работа кучетата в детските градинки.
В градинките извеждам децата си, не кучетата.

5. Събирате ли изпражненията на вашите любимци?

Не.
Ще трябва някой ден да направя снимки. Кучето ми винаги си търси храсти и влиза на заден ход в храста - абсурд е да успея да се провра там, за да почистя.



Най-осраната улица за мен е Шейново в участъка между Кракра и телевизията (около всяко дърво има поне по 2-3 лайна).

Така е, за съжаление.

По едно време бяха пуснали някакъв спрей, с който като се напръска дадено място, държи  кучетата на разстояние. Много искам да си купя и да пръскам дървото пред магазина ни, но не мога да намеря вече никъде такъв спрей.

# 7
  • Мнения: 4 546
аз си мислех да пусна тема по повод куче, но ще задам и аз един въпрос тук
държи ли си някой кучето на терасата? и ако да - ЗАЩО   Sob Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
 
12 години живея в София и до момента не съм видяла НИКОЙ да събира изпражненията на кучето си!  #Cussing out

Аз живея тук от 30 години и веднъж видях Mr. Green
До скоро и аз така щях да кажа, но сега вече мога да се "похваля"  - видях една жена да събира изпражнението на кучето си(на Попа) и същият ден една друга с едно приспособление направи същото(на хан Крум). Толкова бях впечатлена, че обръщайки се да гледам щях да се блъсна в едно дърво.
За съжаление с това се изчерпват случаите, в които съм видяла някой да го прави.

Най-гадно ми е като видя градинката пред детската градина с нацъфтели цветя и пуснати кучета да акат в нея. И като направиш забележка така ти се карат сякаш ти вършиш нещо нередно, а не те Sad

# 9
  • Мнения: 6 320
държи ли си някой кучето на терасата? и ако да - ЗАЩО

Сега не, но предишното ми куче живееше предимно на балкона.
Почти не искаше да влезне вътре.
Беше каракачанец и даже и зимата спеше затрупан от снега на балкона.
Опитвала съм се насила да го вкарам в стаята в най-големите студове (беше около -20 градуса) - той влизаше, правеше 1 кръгче из апартамента, отиваше пак до балконската врата и дращеше по нея, за да го пусна навън.
Само в най-големите жеги се преместваше да лежи на плочките в банята - явно там му беше най-хладно.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Виждала съм само 1 човек да събира кучешки изпражнения и това е майка ми, когато си разхожда животината. Peace  Кучето откак съм го напуснала (изоставила) живее на терасата (или на дворчето, като е в къщата), рядко го пускат вътре, че много се скуби. Разхожда се по близките улички, полянка няма никаква там, нито детски площадки и прочей забавления. Общо взето жената се грижи да пази чисто, понеже има много други кучета по улицата и опитва да дава личен пример.  Crazy Обаче я гледат смешно и си цвъкат гдето им падне.. Абе кофта работа... Съседката ме гледаше изумено, като й обяснявах, че трябва да събира на кучката си фекалиите, дето ги кенза по близката поляна, щото там играят малките деца  като Мая. Тя има 3 броя челяд пък.  И въобще не разбра за какво й говоря... Joy
Всичко ще се оправи със строг контрол и глоби, но няма кой да ги организира и съблюдава. Само туй е решенето за всички проблеми - дрискащи кучета, без намордници, нерпавилно пресищчащи пешеходци и шофьори, превишена скорост на пътя, замърсяване от всякакъв вид... Тъй е то...  ooooh!

# 11
  • Мнения: 5 622
 Мъжът ми разхожда нашият Алекс. ВИнаги много бърза и даже не го разхожда достатъчно дълго. Обикновено 5-10 минути най-много  Confused Заради това, а и понеже той ака в някакви трънки и храсти, не му събираме изпражненията. То и никой така или иначе не го прави.  Confused

# 12
  • Мнения: 6 891
1. Къде ги разхождате?
Живея на кофти място и наоколо няма подходящо място за разходки. Преди я разхождах в детската градина зад блока (ако това ще ви успокои по-скоро я обикалях, не съм ходила там където си играят децата), но вече рядко го правя поради причината, че има много бездомни кучета и ме е страх. Сега или тичаме в двора на едно училище или се мотаем в едни междублокови пространства.
2. Разхождате ли ги заедно с децата в паркове и градинки?
Не съвсем, минавам през едно място, където си играят деца, но по-скоро го обикалям, не я водя при децата. А и по принцип гледам да има по-малко хора там където я разхождам.
3. Спазвате ли всички изисквания и наредби - на каишка, с намордник, само в "кучешките градинки"?
Намордник не нося, направо ще е смешно. Та тя умира да се радва на всички и намордникът би спрял единствено целувките, които обожава да раздава. Иначе ходим на каишка, страх ме е да я пусна без. Ако ми кажете къде има кучешка градинка наблизо съм съгласна да ходя там.
4. Оставяте ли ги да опикават и осират градинките, в които си играят децата ви или ходите скришом и по тъмно в "чуждите" градинки?
Не ходя никъде по тъмно. Тя по принцип още не знае, че трябва да се изпишка или да "осере нечия градинка" като е навън, та това рядко се случва. Всъщност пишка почти всеки път от радост ако някой спре да й се порадва.
5. Събирате ли изпражненията на вашите любимци?
От вчера си имам и специална лопатка за целта, така че да, събирам ги. А като се изпишка трябва ли да си нося салфетки, за да подсуша?

# 13
  • Мнения: 4 546
въпросът ми е провокиран от следната ситуация.
съседите си отглеждат кучето на терасата, която е остъклена с винкел, на пода е мозайка, на нея държат някакви боклуци. кучето е вързано на терасата. то не лае, не вие, а плаче направо. за първи път чувам животно да плаче  Cry може да не е много възпитано в цяла неделя им шпионирах в терасата. кучето се беше изакало още рано сутринта.  в късният следобед картинката беше следната : кучето спи с глава до акото си, защото като е на каишка просто няма къде да ходи,в акото и около него - хляб  #Cussing out #Cussing out #Cussing out много ми стана мъчно за животното  Cry на всичко отгоре като пикае идва в нашата тераса и мирише ужасно.
забележка направихме. отговорът беше - ми кво да направя  Shocked мъжо заплаши, че тогава ще си зазидаме терасата и да си стои всичко при тях - тогава отговорът стана "ми ще видим какво ще направим". много се ядосах. хем издевателстват над кучето, хем ако всичко влиза при съседите всичко е наред, а ако е при тях - тогава щели да видят какво ще направят  #Cussing out #2gunfire #Cussing out
криво ми е, че няма институция, която да се грижи за животните, за да подам сигнал. а си мисля, че съседите или ще продължават в същия дух, или като си зазидаме терасата /щото все пак не е приятно да ти се използва терасата за тоалетна/ ще изгонят кучето  Cry

# 14
  • Мнения: 6 891
аз си мислех да пусна тема по повод куче, но ще задам и аз един въпрос тук
държи ли си някой кучето на терасата? и ако да - ЗАЩО   Sob Rolling Eyes
Не, по дяволите, за какво ми е куче ако ще го държа някъде изритано.

Докато пишех видях другия ти пост. Наистина е гадно и на мен също много ми се иска някаква институция да се грижи за животните.

Общи условия

Активация на акаунт