Симптоми или признаци, че ще ви се появят стрии?

  • 3 232
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Здравейте мами, чета почти всички теми за стрии защото естествено НЕ искам да ми се появят! А някои мами казват, че се появявяли още в 4 -ти месец, в 5-тия месец или накрая на бремеността, та питането ми е: Как изглеждат първите симптоми на стрии?
Чела съм, че в началото били лилави или синкави и после ставали бели когато кожата се свие. Моята кожа е много тъничка и е склонна към капилярчета, та се чудя как да ги различа.
Мерси! Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 806
не знам да има признаци, но може и да греша.

моите ги видях след раждането. Много на брой и много големи. Мисля, че е въпрос на ген - ако имаш късмет, може да те подмине този проблем.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 929
To koгато ги различиш вече ще е късно.
Симптомите са : чувстваш кожата си суха и обтегната, сърбеж и "мравучкане", последното е докато се цепи тъканта под епидермиса (самото образуване на стрии).
Първоначално са червено-лилави, защото има подкожни кръвоизливи. Постепенно се разнасят и стриите стават седефени .

# 3
  • Мнения: 35 958
не чакаш симптоми, а мажеш здраво и стискаш палци

# 4
  • Мнения: 1 616
не чакаш симптоми, а мажеш здраво и стискаш палци

Подкрепям! Превенция му е майката! Вземи си хубава козметика, мажи се редовно и се надявай да си от късметлийките! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 155
Предимно суха кожа и сърбеж на мястото където ще се появят.  Confused

# 6
  • Мнения: 483
Момичета, моята кожа все е суха и често ме сърби  Shocked
Аз се мажа и то доста се мажа!
И се моля  Praynig и се надявам!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 893
аз вече имам по ханша и гърдите от едно рязко следпуберитетно отслабване и с тях съм се примирила, но упорито се опитвам да се предпазя от стрии по корема защото е доста голяма площ от тялото  Confused
казаха ми че мазането с бебешко олио помага за запазване на еластичността и хидратацията на кожата,а това е единствения начин за предпазване от нацепване.за сега успявам но ще си говорим пак в 8-9 месец  Confused
казаха ми и 1-2 мазила специализирани но помня само "Fitolastil" на Lierac. Не знам дали има ефект...само знам че един път появят ли се се махат само от специалистите на "Пълна Промяна"
 smile3506

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
не съм усещала нито кожата  си суха/понеже мазах по два пъти на ден/нито сърбеж.
Но ми се появиха изведнъж към 9-месец и след като родих.Може да ги объркаш с вени,аз така и направих.Но за жалост се разтеглиха,задълбочиха.Но все още са лилави и мн мн гадни. Whistling

# 9
  • Мнения: 483
...само знам че един път появят ли се се махат само от специалистите на "Пълна Промяна"
 smile3506

Там, дето ние не можем да отидем Laughing
И дано не ни се налага никога!  Praynig

# 10
  • Мнения: 8 917
To koгато ги различиш вече ще е късно.
Симптомите са : чувстваш кожата си суха и обтегната, сърбеж и "мравучкане", последното е докато се цепи тъканта под епидермиса (самото образуване на стрии).
Първоначално са червено-лилави, защото има подкожни кръвоизливи. Постепенно се разнасят и стриите стават седефени .

 Peace
Затова найблягай на превантивните мерки, а каквото стане  Peace

# 11
  • Мнения: 278
Освен специалните продукти за стрии, може да мажеш превантивно и с Герикапс. Това са едни меки ампулки с вит. А и Е, пукаш си ги и ги мажеш, иначе май предназначението им е за гълтане. Но аз ги мажа (когато се сетя). Има ги във всяка аптека  Peace Трябва и аз да почна да го правя по-редовно...

# 12
  • Русе
  • Мнения: 785
...само знам че един път появят ли се се махат само от специалистите на "Пълна Промяна"
 smile3506

Там, дето ние не можем да отидем Laughing
И дано не ни се налага никога!  Praynig

- Абе, и те не могат да махнат гадовете - специално съм обръщала внимание на това...А наскоро в сайта на една клиника за пластична хирургия четох, че само премахване на кожния участък е спасението (ако има излишна кожа, де), но след това пък си оставаш с белег  Mr. Green

sorry, за off-a..., а по темата - да, сърбеж и след това болка са симптомите за стрии по корема, а може и нищо да не усетиш, докато не установиш че вече си "разкрасена" ... #Crazy

# 13
  • Мнения: 46 504
Аз нямах никакви симптоми, появиха ми се съвсем накрая, малко преди да родя  Laughing до тогава нямах нищичко  Tired

# 14
  • Мнения: 505
Дам - усещаш си кожата сужа и преди да започнат да се появяват - забочват да сърбят и болят. Дори и да се мажеш - може да ти се появят. Аз също имах приятелки, на които им се появиха няколко дни преди да родят. Но според мене е по-добре да се мажеш, отколкото да чакаш.

Общи условия

Активация на акаунт