как да науча кърмачето да не ми рови под блузата?

  • 786
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
мили кърмачки с опит и знания,

моля ви, дайте ми идейки как да науча едногодишното си кърмаче да не ми ровичка под блузата, когато му се досуче! особено на обществени места е много смущаващо. опитвам да го науча да си иска с "ам, ам", но "ам" казваме и когато яде твърда храна и явно се обърква. но като цяло изглежда му е трудно с думичка/ сричка да си казва.

освен това се опитвам да му обясня, че понякога не мога да му дам да суче точно на мига, че "след малко" или "ей сега" ще има млекце и такива подобни, но той сякаш не вдява и следва или голямо мрънкане или неистов рев!  Crazy  по принцип не му отказвам да го кърмя навън, но ако сме в движение, например, докато се намери подходящо място за присядане, се налага да изчака мъничко...

предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 631
не мога точно да ти отговоря как да го научиш, но ще споделя и моята историйка
моето кърмаче е на осем месеца и половина и като му се досуче и започва да ме хваща за гърдите, и да казва мамма мамма мамма и да хленчи , а когато е в количката и не може да ме стигне започва мамма мамма мамма и общо взето когато сме навън околните не разбират че мамма значи че иска да суче

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може би да използвате друга кодова дума, различна от тази за храна? Ако повтаряш всеки път при кърмене срички, които са му лесни за произнасяне, само за няколко дена ще започне да ги свързва с това - аз така направих с Ева още на 10-11 месечна възраст и оттогава си имаме `мими` за сучене и `ама` за папане (което обаче не е намалило особено ровенето под блузата и галенето на мимките, особено ако се чувства неспокойна някъде). На тази възраст още не могат да чакат дори 2-3 минути, без нещата да ескалират. Ние понякога се пробваме да се залъжем с нещо, обикновено с вода, докато отидем на удобно място - някой път върши работа, друг път не. Ако е много уморена и гладна, гледам аз да й предложа преди да е потърсила тя.

# 3
  • Мнения: 8 917
Струва ми се, че съвсем скоро и аз ще се сблъскам с ровене под банският Rolling Eyes Ще следя темичката с интерес Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 383
За кодовите думи не мога да те посъветвам, но аз ограничавам дърпането за деколтето като предлагам вода - много често просто е жаден - или му отвличам вниманието. При нас нещата са така, че денем не си стоим вкъщи, или сме по разходки или го оставям при майка ми. Навън почти не се сеща да ме дърпа, но вкъщи, вкъщииии... Изобщо, от няколко дни се старая да не му давам денем да суче, защото от скорошното голямо сукане ми излязоха лишеи по гърдитеаз имам кожен проблем, сутрин се измъквам преди да ме е докопал, денем или ме няма или го отвличам някак, чак вечер като се приберем и седна пред телевизора, се сеща да суче. И така го кърмя вечер, нощем и сутрин рано, докато спим. Доскоро ми се струваше невъзможно, но като възникна проблем намерих начин...

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Моят синковец показва и казва "тада", ако не е удобен момента, просто го гушвам така, че да не може да се извърти и позиционира на изворчето, докато намеря място да седна.

# 6
  • Мнения: 219
Когато я кърмя навън ползваме един голям копринен шал и щом я видя че започва да посяга към блузата или пък да каже, ам или "сачи", т.е. суче, веднагически вадя шала от чантата, замятам го и действа по въпроса. Върши работа и права и седнала и в движение. А някой път размисля и просто си играе с шала  Mr. Green. Отначало се опитваше да го маха, но тогава няма "сачи", защото не ми харесва да се размахвам повсеместно гола, защото по традиция избира най-неподходящите места  Laughing.

# 7
  • Мнения: 4 242
Не мога да ти помогна, тъй като почти никога не съм успявала да отклоня вниманието й от нарочената цел. Rolling Eyes За това и никога не съм се съобразявала къде съм, просто намирам място да седна (дори на бордюр) веднага и кърмя, иначе рискувам буйстване и цирк до небесата а не намирам смисъл!

# 8
  • Мнения: 1 030
Ох, моята е само на 2 месеца, но като я сложа в кенгурото - надушва млякото и ела гледай! Голямо въртене и смучене на дрехите ми пада...А не е гладна. Просто е лакома - за 2 месеца трупна 3 кг...
Занапред не ми се мисли - като стане на 5 м се връщам на работа, а как ще се разделим с циците на мама...

# 9
  • Мнения: 829
мамчета, много благодаря за включването!  Hug

явно ще се примирявам с ровенето и ще търся бързо подходящо място за кърмене.  Blush и върху кодова дума ще поработим. това е!

# 10
  • Мнения: 1 883
Ние сме на 1г. и 6м. , ами не можахме да се отучим от цокането на обществени места и ровенето под блузата.Идва и си иска с "цо, цо" ,в смисъл" Цок,цок".Добре че не говори силно , та само аз си го разбирам. Blush
Не само рови ,ами и ме щепе по зърното. Shocked

# 11
  • София
  • Мнения: 6 246
Като гледам са почти на една възраст децата ни (синът ми е почти на 1г.3м.) и ние също сме с кодова дума - "мляко" Laughing Но рядко се сеща вече през деня да суче (а и вече ходя на работа), но като му кажа "Искаш ли мляко" и веднага забрява за рев, игра и т.н. Т.е. той не казва мляко, но разбира аз като я използвам, за другата храна е ам-ам. На въпроса ти - залъгвам с биберона, при нас минава номера, защото в момента го мъчат зъбки или давам вода, залъгвам с бисквитка или нещо друго.

# 12
  • Мнения: 1 107
И аз имам същия проблем, решавам го като се заиграя с него или пък му давам вода, играчка, солета и т.н. - нещо, с което да го разсея, докато забрави.
Вече втори месец го кърмя само сутрин, но въпреки това често се сеща да рови под блузата  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт