Упражнения за едно трудно място!

  • 1 933
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914
Някой може ли да ми каже какви упражнения трябва да се правят за ето това местенце( най- близката част до мишницата):

# 1
  • Мнения: 4 806
това е мускул, известен като "трицепс".
при жените често е проблем.
във фитнеса има множество упражнения за този мускул, но трябва да се изпълняват много внимателно, че е капризна работа - понеже при жените обикновено е слабо развит, упражненията се правят не достатъчно чисто и оттам с нисък ефект.
моето любимо упражнение е:
от лег върху лежанка, в ръцете щанга, изнесени зад главата и сгънати в лактите (щангата леко виси над края на лежанката. ръцете се изправят, при което щангата се оказва над главата и така много пъти - поне три серии по 10. В допълнение - докато се стигне до щанга с тежести - в началото някоя гиричка хващам в краищата, след това само лоста, след това слагам и по някоя тежест.

# 2
  • Мнения: 201
Ами също така и лицевите опори вършат работа  Simple Smile
Ето копи/пейст от един форум за фитнес

Лицеви опори за трицепс
Това е едно упражнение, което можете да изпълнявате в домашни условия. Легнете на пода, застопорете краката си, за да не се подхлъзвате назад и се пригответе за изпълнение - снимка едно. Стремете се при изпълнението да държите гърба изправен. Контролирайте движението през цялото време. Разликата с лицевите опори за гърди е в близостта на дланите, които са пред гърдите ви и в лактите при изпълнението - лактите се пускат покрай тялото, като се стремите да ги държите максимално близко до тялото.


# 3
  • Мнения: 7 914
Асса, а дали може да се правят тези упражнение в изправен стоеж със гиричка зад врата? Rolling Eyes
 Понеже не ходя във фитнес зала?


Дижонка, благодаря и на теб...ама хич не мога да правя лицеви опори.. Embarassed

# 4
  • Мнения: 201
Ами тогава можеш да правиш с гирички следното упражнение /на картинката е представено със скрипец, но принципа е същия/:


Бавно разгъвате ръката в лакетната става. Връщането в изходна позиция става отново бавно и под контрол.

# 5
  • Мнения: 201
Ето ти и още едно:
Застани с гръб към някаква опора, която е висока примерно колкото барово столче. Коленете са свити, стъпалата на пода, пръстите сочат напред. Постави ръцете на края на опората, близо до таза, пръстите сочат напред, ръцете са прави. Повдигни таза, като използваш ръцете. Без да сменяш позата, свии лактите отпускайки надолу тялото докато лактите са на височината на раменете. Обтегни ръцете без да сключваш лактите и повтори. Тренира трицепса.

# 6
  • Мнения: 201
Ето и още в картинки  Grinning




__________________________________



# 7
  • Мнения: 4 806
о, да, може, но,,, понеже имам проблем с раменете, това с лежанката най-много ми допада, понеже ги натоварва най-малко.
Лицевите опори са хубаво упражнение, но не става за слаби мускули. Аз изобщо не съм могла да ги правя (пробвала съм) даже и в най-добрата си форма.

# 8
  • Мнения: 7 914
Страхотна си мерси!  bouquet
 Много ми помогна! Hug

# 9
  • Мнения: 8 917
Аз правя и още едно, което е много хубаво за ръцете - нещо като лицеви опори, но по-ралзични - ще се опитам да ги обясня . Аз ги правя на дивана ни. Сядам и слагам ръцете си отстрани, след което се приплъзвам напред, за да може тялото ми да стане право и под ъгъл спрямо дивана. И заела вече такава поза започвам да "пружинирам" с ръцете си - т.е. само на мускули да пускам тялото си към земята и също на мускули да се повдигам....ама как само го обясних ooooh! Mr. Green

# 10
  • Мнения: 739
от снимката в началото на темата останах с впечатление, че става въпрос за вътрешната част на ръката, преди мишницата. Трицепсът е мускула от външната страна. Изброените упражнения са за него.
От вътрешната страна на ръката и леко отпред е бицепса и за него са други упражнения.

# 11
  • Мнения: 4 806
eci, възможно е и да си права, но съдих по себе си, а и проекцията понякога подвежда.
Ами нека авторката каже, дали има предвид долната задна част на ръката или точно тази част, която е от вътрешната предна част на ръката.
Даже и да е станало известно изкривяване, не мисля, че е фатално Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 298
Според мен се има предвид тази част на ръката, която се прилепва до тялото, когато ръцете са в нормално, отпуснат състояние  Crazy. Това е между бицепса и трицепса, ако мога така да се изразя. Там често тъканта е отпусната. Вижда се, ако се вдигнат ръцете встрани, без да се стягат, или когато се помаха с отпусната ръка. много е грозно  Sick

Ако някой знае как могат да се стегнат ръцете там, да казва, моля, щото упражненията за би и три-цепс май не помагат особено Praynig

# 13
  • Мнения: 4 806
помагат, със сигурност помагат, особено, ако се правят в комбинирани серии - една серия от едното и незабавно за другото. Идеята е да се стегне цялата ръка. Не знам там (посредата) да има някакъв определен мускул, за който да има упражнения и да се работи точно за него. В такива случаи се прави следното: пробва се с промяна на ъгъла на упражнението, което се изпълнява, като се следи в коя част на муслука се насочва самото натоварване.

# 14
  • Мнения: 739
Мисля, че сте прави  Wink. Ако се правят упражнения и за бицепс, и за трицепс, може и мястото между тях да се стегне  Party.
Горната част на ръцете ми е една от малкото, които си харесвам. След като родих приличаха на толумбички, нямаше грам мускулче и релеф. Започнах упражнения с гирички 2 х 1кг (забранено ми е да вдигам повече от 5кг.), 2-3 пъти седмично, 2 серии за трицепс, 2 за бицепс 3 вида и малко за корем но с гирите пак натоварва ръцете. Много съм доволна от резултатите сега, но и поотслабнах, което също е фактор.

Общи условия

Активация на акаунт