въпрос за хранене в 7ми месец

  • 491
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
мами, знам, че има много теми по въпроса, но имам конкретно питане по нашия режим.

дребната се храни така:

8.00 адаптирано мляко
11.30 месно/зеленчуково пюре
15.00 каша
18.30 кисел
21.30 адаптирано мляко

първо, забелязвам от една седмица как не огладнява и така скапваме режима. ако я храня на 4 часа, последното хранене е много късно. рано ли е все още за 4 пъти на 4 часа?

второ - къде да включа попарата? днес гледачката й дала попара вместо месното в 11.30. ама как точно - ще редуваме ли, или какво?

мерси предварително. не питам док, 'щото той все вика 'детето си показва'. ама детето тези дни няма конкретно предложение... newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 663
ами ние сме към края на 5 месец и се храним 4 пъти през 4-4.30ч. когато огладнее.ръководя се по беба.не я насилвам, а и в тея жеги се не яде - постави се на нейно място(повече течности).а относно попарата - зълва ми я редуваше с кашата

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ние точно в този месец минахме на четирикратното хранене на 4 часа, тя сама си го определи. Тогава въведох и попарата, но тъй като ми отказа категорично да пие мляко, заместих сутрешното хранене с нея.

# 3
  • Мнения: 7 640
ами щом не огладнява- хранете се 4х.
Попарата може да сложиш като закуска вместо АМ, после пюрето, след това кисел и каша за вечеря, примерно

# 4
  • Мнения: 79
Ако имате 4 хранения поне две трябва да са само млечни, това означава сутрин и вечер мляко!

# 5
  • Мнения: 7 640
ако добавя АМ в кисела, дава млечна каша и слага сиренце в попарата, не е необходимо да дава чисто мляко

# 6
  • Мнения: 600
излиза, че може и да иска да минава на 4 часа...ама в такъв случай се чудя как ще изкара от 8 вечерта до 8 сутринта? храненето на 4 часа е така, нали? 8ч, 12ч, 16ч, 20ч?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 404
излиза, че може и да иска да минава на 4 часа...ама в такъв случай се чудя как ще изкара от 8 вечерта до 8 сутринта? храненето на 4 часа е така, нали? 8ч, 12ч, 16ч, 20ч?
Поне при нас напоследък не става да изкара цяла нощ. Скоро бях поставила и тема по този въпрос. Обикновено се събужда между 4 и 5 сутринта и иска мляко. А след това режима тотално се обърква, защото огладнява чак към 9:30 - 10 часа.
Ето снощи например яде в 21:30 - 210 мл вода + 7 л. АМ + 3 л. каша /за да е по насищащо/ и се събуди в 5 гладна.
И за да не се изнервяме взаимно, аз не се опитвам да я "вкарам в режим", а давам когато и колкото поиска. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт