Откъде черпи(х)те информация за кърмене?

  • 4 551
  • 121
  •   1
Отговори

Анкета

Откъде черпи(х)те информация за кърмене?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Моля, участвайте в анкетата.
Дала съм право на 2 гласа - моля, посочете най-валидните за вас. Откъде черпи(х)те информация за кърменето?

Местя анкетата тук с надежда да се включат повече майки, включително тези, които вече не кърмят или тепърва им предстои.

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 21:44 от Бу

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Моят вот го въведох в минало време. Тогава - първо от педиатърката, която доста ми обърка кърменето, впоследствие - от чуждестранни интернет източници, още нямаше български... После направихме този форум и се затъркаляха нещата Grinning

# 2
  • Мнения: 4 915
Този форум го отчетох като "български източник". Може ли?  Thinking
А също писах и "чуждестранни".

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Този форум го отчетох като "български източник". Може ли?  Thinking

Че той си е Grinning
Не исках да деля отговорите на 'този форум' и 'други Бг източници'.

# 4
  • Мнения: 6 243
А защо наистина не ги разделиш... може да се окаже, че доста малко гласове ще се получат за другите БГ източници извън форума.

В тази редакция на анкетата гласувах само за чуждестранните източници в интернет, защото останалите български - освен този тук, не са ми били много полезни.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Отговорих само за успешното си кърмене - чуждестранни и български интернет-източници.
Имах си вече обица на ухото от първия път, когато ползвах инфото от книгите за отглеждане на деца, бебешките списания и педиатъра...

# 6
  • Мнения: 4 915
ДУбреееее.  Mr. Green
Обаче не очаквай изненадващи резултати от анкетата.  Flutter

Не и в този форум, може би ако я пуснеш в други мамешки сайтове ще се получи по-обективна картинка...Пък ако питаш по градинките, съвсем шаренко ще стане.  Wink

# 7
  • Мнения: 663
Гласувах за чуздестранни източници, защото тези от форума ги смятам за такива-нали библиотеката е почти изцяло от преводни статии.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ok, оригирах анкетата и нулирах гласовете...извинете. Моля, наново!

# 9
  • Мнения: 1 503
Аз отговорих с последната опция,но наистина  така не е много обективна анкетата newsm78

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз отговорих с последната опция,но наистина  така не е много обективна анкетата newsm78
Добре, а как? Идеи приемам.

# 11
  • Мнения: 3 760
Последната опция.
От време на време ровя в чуждестранни сайтове, за да потвърдя това-онова, но истината е, че тук инфото е на куп и достъпно, така че е безсмислено да се правя на инспектор  Wink

# 12
  • Мнения: 399
Единствено последната опция. Дори и да са преводни статиите, важното е, че форума беше изцяло и всецяло достатъчен, за да кърмя до ден днешен.

# 13
  • Мнения: 398
От форума и от чуждестранни източници. Да живее интернета  newsm10

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Ами първият източник, за който си спомням, колкото и странно да звучи, беше една рекламна брошурка на Pampers, с която ни снабдиха в болницата. Инфо получих и от книгата на д-р Спок. Трябва да спомена и акушерките в болницата, които проследяваха кърменето (за режима не говорим).
Но най-важното, без което, мисля, щеше да ми е много трудно, беше, че винаги съм си представяла, че ще кърмя, майка ми ме е кърмила доста и това не е подлежало на обсъждане изобщо в моята среда.
А когато имах проблеми - в първите седмици и после при запушване на канали, съм намирала съвети тук, в този форум, които са ми били вършели добра работа. Относно дългото кърмене (повече от година и половина - две) прочетох в този форум. Да не говорим за моралната подкрепа изобщо  Grinning
Но не мога да си изкривя душата - и педиатърката ни поддържа дългото кърмене и не "предписва" с лека ръка дохранване, от нея също съм чувствала подкрепа и съм получавала съвети.
Така, че... опциите май станаха повече от две  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт