Какво да правя, бебето ми суче и плаче?

  • 2 311
  • 9
  •   1
Отговори
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Здравейте,нуждая се от вашия опит и съвети. От няколко дни имам проблем с кърменето. Усещам как ми се пълнят гърдите преди да сучи бебето, дори пръска струйка кърма. Бебето почва да сучи 2-3 минути и пуска гърдата, почва да реве и да рита с крачета, пак му давам и пак същата история. Единствено през ноща като го кърмя сучи спокойно и не се дърпа. Не пие вода, хапва само кърма. Пълни памперсите, почти на всяко ядене ака. Незнам какво да правя. Кърмя на поискване. 10мин. от едната гърда и после 10 от другата. Помагайте. Sad

# 1
  • България
  • Мнения: 224
Не се притеснявай! Simple SmileЩом пълни памперсите значи всичко е на ред PeaceНай-вероятно ви е споходил кофти период Winkможе да е криза на растежа.В такива случаи аз сменям позата на кърмене.Пробвай нещо различно Simple SmileУспех! Peace

# 2
  • Мнения: 1 030
Може да са колики, щом реве и рита с крачета. Чуваш ли коремчето му да къркори? И моята бебка е с колики и също плаче, но още повече иска да суче като я боли..Моята майка обаче каза, че когато аз съм била бебе и съм имала колики, когато ме боляло не съм искала да суча...Май при всяко бебе е различно. Обаче, щом бебето пълни памперсите, както са ти писали вече, няма страшно. Много кофти е с тези колики, аз без нерви останах вече, успокоявам се само с това, че това не е болестно състояние и ще премине..

# 3
  • Мнения: 455
Колики? Препълнени гърди? Кърмаческа стачка? За тези проблеми се сещам от постинга ти.
При коликите (и другите са писали за тях,защото признак са свиващите се крачета)почти нищо не помагаше при нас,но гледах с гушкане,по-често кърмене и капки да облекчавам положението. За съжаление ни мъчиха до 4 месец и едва издържах на моменти.
При препълнени гърди(щом ти тръгва струйка преди кърмене има вероятност да е това),преди кърмене изцеждай малко(колкото да намалиш първоначалната силна струя при тръгване на кърмата и да не се дави бебето).
При стачка се зареди с търпение,предлагай по-често гърда,сменяй пози и обстановка,кърми докато спи(преди събуждане,когато съня е по-лек). Не е нужно да спазваш толкова стриктно 10-те мин,аз почти винаги предлагам само едната гърда на кърмене,ако бебето си суче,няма нужда от смяна на гърдата,така се стига до повече задно(по-хранително) мляко.
Търпение,кураж и скорошно нормализиране на кърменето  Hug

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 14:30 от Doninka

# 4
  • Мнения: 748
може и да е криза на растежа. около 40 ден има такава  Peace
иначе всичко ок от това, което правиш, а и явно детенце си хапва добре, но само това за 10 мин. от едната и 10 от другата не е правилно. оставяй го да яде колкото иска и когато пусне гърдата тогава давай другата.
може бебо да се нервира като намалее потока на млякото, щом отначало ти се препълват гърдите и даже тече на струйка. затова давай другата като пусне едната. така можеш да ги сменяш няколко пъти докато беб се успокои.

# 5
  • Мнения: 942
Колики? Препълнени гърди? Кърмаческа стачка? За тези проблеми се сещам от постинга ти.
При коликите (и другите са писали за тях,защото признак са свиващите се крачета)почти нищо не помагаше при нас,но гледах с гушкане,по-често кърмене и капки да облекчавам положението. За съжаление ни мъчиха до 4 месец и едва издържах на моменти.
При препълнени гърди(щом ти тръгва струйка преди кърмене има вероятност да е това),преди кърмене изцеждай малко(колкото да намалиш първоначалната силна струя при тръгване на кърмата и да не се дави бебето).При стачка се зареди с търпение,предлагай по-често гърда,сменяй пози и обстановка,кърми докато спи(преди събуждане,когато съня е по-лек). Не е нужно да спазваш толкова стриктно 10-те мин,аз почти винаги предлагам само едната гърда на кърмене,ако бебето си суче,няма нужда от смяна на гърдата,така се стига до повече задно(по-хранително) мляко.
Търпение,кураж и скорошно нормализиране на кърменето  Hug
Peace

# 6
  • Мнения: 532
Възможни причини:

1. Силна струя мляко - бебо се дави - изцеди малко преди да дадеш гърда.

2. Давай само едната гърда на кърмене - така бебо изсуква и задното мляко, което е по-мазно и от него всъщност расте. Предното мляко е по-водно и богато на лактоза и служи за задоволяване жаждата на бебето. Като сменяш гърдите на 10 мин, вероятно бебо изсуква само прдно мляко, което може да доведе до колики заради лактозата и не много наддаване. Ако бебо изсуче напълно едната гърда и иска още, е, тогава предлагаш втората и на следващото кърмене започваш от нея. По принцип има правило в рамките на 3 часа да се предлага ядна и съща гърда. Т.е. в периодите на усилен разстеж, когато бебе иска да суче някой път буквално на всеки 1/2 час - не се сменят гърдите, а се предлага само едната в рамките на 3 часа - това е, за да достигне бебо и до задното мляко.

например:

Суче в 15.00 часа. - дясна гърда
Иска пак в 15.45 - дясна гърда пак
Иска пак в 16.35 - дясна гърда пак

иска пак в 18.05 - вече даваш лява гърда

Ако бебо се раздразни, вдигай го, ОРИГВАЙ ГО, поразнеси го малко и пак на цица.  Mr. Green

Може и да са колики, и кърмаческа стачка - момичетата напред са ти описали, а можеш да попрочетеш и в библиотеката на форума за тях и какво се прави. Библиотеката е закована тема в началото на темите.  Heart Eyes

# 7
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Благодаря на всички за съветите. Давала съм и само от едната гърда но като омекне не иска пак да сучи а като я стисна има мляко. Вече незнам какво да правя. Rolling Eyes На вас като ви омекнат гърдите какво правите?

# 8
  • Мнения: 532
Миличка, прочети в библиотеката статията за "компресия на гърдата" мисля, че ще ти помогне много за потичането на задното мляко.

Успех в кърменето! Всичко ще се нареди и ще се наслаждаваш максимално!

# 9
  • Мнения: 79
След като суче 2-3 минути и после почва да плаче, вероятно се ядосва, че струята не е толкова силна, защото ако се давеше щеше да пуска често и да плаче.
И ние имахме подобен период, когато ми се препълваха гърдите. След това нещата се нормализираха.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт