Отговори
  • Мнения: 160
здравейте момичета,
виждам че акнето май е актуална тема в момента  Grinning
дано да не се повтарям, но спешно ми трябва съвет и подкрепа, защото съм се видяла в чудо!
бебчо е на 4 месеца, изключително на кърма и на поискаване, но от 3-4 дни много трудно се справя с акането. преди 3-4 дни не беше акал от 48 часа и се наложи да му помогнем с термометъра, защото не му помагаше нито масаж по коремчето, нито вдигане на крачетата, а при последните му опити да се изака даже се разплака и аз не издържах и мушнах термометъра. акото му беше по-тъмно и с консистенция на каша, така че проблем определено имаше, а итой по принцип си ака по минимум 1 път на ден.
от както го изманипулирах с термометъра е акал всеки ден, но акото продължава да е по-тъмно и ми се струва малко по-гъсто от обикновено, а и бебчо се напъва сумати време и не му е кеф  Cry. като казах на педито тя ми каза, че ще се наложи да го захраня, но аз наистина не искам и не ми се вярва това да му реши проблема. моля ви кажете ми как да му помогна на моя дребчо, защото се побърквам като го гледам и не мога да направя нещо. мислите ли че трябва наистина да захраня......
мерси много  Hug

# 1
  • България
  • Мнения: 224
При нас пък точно като захраних се запекохме SadТака,че не мисля,че захранването ще помогне.Според мен продължавайте само на кърма,но си помисли ти коквж ядеш PeaceУспех! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 630
 Тази статия е от библиотеката на форума (може и вече да си я прочела, но за всеки случай Laughing) Запек при бебебто-симптоми, причини, лечение.
Често пиша, че и бебата ака 1-2 пъти седмично, но всичко е наред и все още не е захранена. Изобщо няма смисъл да се използва термометър при положение че, акото не е твърдо. Преди да се установи някакъв проблем, по-добре е да се помисли дали нещата не сачисто физиологични Simple Smile. Дано при вас е така. Успех.

# 3
  • Мнения: 532
Пий повече течности, особено вода - наложи си поне по 2 литра да изпиваш.

Яж храни, които те разхлабват.

Правилно са те посъветвали да се сетиш какво си яла тези дни, когато е възникнах проблема с по-кашавото аки.

Те бебешките акита са си кашави, ама щом се напъвате и сте неспокойни явно има нещо.

Да си прекалявала с някаква храна и това да му е довело стомашно нераположение на бебока и колики евентуално.

Споко, пий вода, яж по-хлабителни неща, но не прекалявай и си кърми, всичко ще отшуми  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 532
НИКОГА НЕ СЕ ЗАХРАНВА С НОВА ХРАНА, КОГАТО БЕБЕ ИМА НЯКАКВИ НЕРАЗПОЛОЖЕНИЯ.


Ей това кажи на педиатърката ви. Освен да му допобъркаш храносмилателната система на бебо друго няма да се сътвори.

Ами ако се раздриска от новата храна, ха тогаз диария ще лекувате и сигурно пак с нова храна. Малоумници са това бг-педиатрите, ей.

Кърмиш, миличка, и пак кърмиш! И следваш горните постинги!

пп: с термометъра ама наистина в краен случай!!!!!

# 5
  • Мнения: 2 631
И ние сме на изключително кърмене на поискване и акаме в най-добрия случай - през ден.  Sick Не мисля, че това е проблем, макар че педиатърът ни каза, ако това през ден продължава - да му се обадим. Но аз не му се обаждам, защото след сина ми, му знам отговорите - Дуфалак и дохранване с АМ - да, ама не съм - мерси от такива съвети! #2gunfire
Наистина твоята храна има значение. Сега аз ям повече кайсии и определено има ефект за бебка! Peace
Важно е също, да си убедена, че бебо не остава гладен, защото при запека на сина ми се оказа това.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 648
Моя син ака веднъж на два дни, радко всеки ден по веднъж, а наддава по над кило на месец! Забелязала съм, че ако аз съм запечена и той не ака. Купи си череши - хрущялки или кайсии и ще видиш кавако става! Особено ако изядеш черешите на гладно!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 429
При бебо има ефект когато ям овесени ядки. Сутрин за закуска с кафяна лъжичка мед /някои майки не го употребяват защото е алерген, но при нас няма реакция/.

# 8
  • България
  • Мнения: 224
Румче,кажи как е при вас Simple SmileДо къде стигнахте с акането?Не си захранила,нали Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Значи, против съм на това да се категоризират така всички педиатри, но съветите на някои просто умът ми не ги побира! Явно при вас педито те е взело на мушка, че не си захранила и сега за всеки проблем все това ще ти навира в носа!

Съветът ми по нищо не се различава от горните - продължавай да кърмиш, избягвай термометъра за такива цели - така може дупето "да забрави" да ака нормално, виш какво ядеш напоследъх - ако имаш ориз, картофи и тем подобни в менюто си - раздели се с тях. Или хапвай плодове от рода на сливи, череши (а ако и по една вода удряш с тях, екстра!), или хапвай овесени ядки.

# 10
  • Мнения: 160
мерси много за отговорите момичета, много по-добре се чувствам вече и НЕ, ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СЪМ ЗАХРАНИЛА  Laughing
днес сутринта Кики се изака значително по-лесно, след като татко му му беше правил масажи на коремчето и упражнения много упорито, а и аз му давам на по час, час и нещо да си цоква колкото иска, за да съм сигурна че има достатъчно течности. обаче акито пак беше по-тъмно и ми се струва по-гъсто, но само малко по-гъсто от обикновено. иначе мисля, че си яде достатъчно, защото е в добро настроение, не реве изобщо и общо взето просто изглежда добре  Grinning а да, и пишка адски много, а аз вода не давам.
Envia,  ти абсолютно позна, че ме посъветва педито да дам Дуфалак, но аз не го давам, защото детето си ака все пак по веднъж на ден (което си е нормата при нас) и се надявам, че с упражнения и ядене на разхлабителни храни от моя  нещата ще се оправят. уж моето педи ме подкрепя да кърмя до 6 месец без захранване, ама какво и стана вчера....обаче аз и казах, че не искам да захранвам и тя тогава всъщност метна дуфалака като следваща опция  Laughing
като цяло може би сте прави, че е от някоя моя храна, защото май попрекалих със сандвичите последните дни. вече започнах с овесените ядки, крушите, кайсиите и водата, дано мине  Praynig
извинявайте за дългия постинг, обаче много много ви благодаря за подкрепата - много имах нужда от нея, защото съвсеем се бях шашнала. последните нощи сънувам само как бебето ака, направо съвсем откачих  Joy много много ви благодаря още веднъж  Hug
а да знаете докога се предполага да се изчисти и нормализира акито....

# 11
  • Мнения: 532
скоро ще се нормализира акито ...  Mr. Green

Браво на Румчето, че не се дава и е такава информирана мама!

А това за сънуването на бебешкото аки  Joy, по-добре така и да питаш тук и да действаш правилно, отколкото като мен да слушам педиатри и то не от един град и не от малка величина, дето ми побъркаха детенцето отвсякъде, че вече 2 години сме на пост и диета ... това е друга тема ... но във връзка с акито, което на мен ми е болна тема съм се заканила, когато Йони се оправи да напиша "Ода за акито" .... така че споко не си само ти на "изхождаща тема"  Joy hahaha

# 12
  • Мнения: 8 917


Съветът ми по нищо не се различава от горните - продължавай да кърмиш, избягвай термометъра за такива цели - така може дупето "да забрави" да ака нормално, виш какво ядеш напоследъх - ако имаш ориз, картофи и тем подобни в менюто си - раздели се с тях. Или хапвай плодове от рода на сливи, череши (а ако и по една вода удряш с тях, екстра!), или хапвай овесени ядки.
newsm10

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Сама си стигнала до отговора - споменаваш, че си попрекалила със сандвичите Confused  Останалите са дали ценни съвети за яденето, просто използвай докато е лято и има плод и зеленчук в изобилие да хапваш повече, полезно и за теб и за кърмачето...и по-малко суха храна при съмнения за запек. Освен това тук винаги са ни казвали, че за изключително кърмените бебета важи правилото от 10 пъти на ден до 1 път на 10 дни акане (стига да няма признаци на неразположение), а захранването по предписание и настояване  #2gunfire

# 14
  • Мнения: 160
мерси още веднъж  момичета  Hug
днес съм безумно щастлива, защото сутринта Кики изкара първото златисто аки, а следобяд взе, че повтори!!!! радост неземна настана, чак го похвалих и нацелувах, че си е наакал и бодито втория път  Joy
вече ще съм много внимателна със сухите храни, защото явно и с тях не бива да се прекалява ( то е близо до ума де, ама на...)
много целувки и горещи благодарности още веднъж   bouquet
 Снежи, чакам Одата за Акито !!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт