За майчинския инстинкт!

  • 2 868
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Разглеждах тази тема и ту се успокоявам, ту се притеснявам!http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2309.0

Знам, че е твърде рано още да мисля за това, но имам доста раждали приятелки и сега актуалната тема е коя кога е усетила за пръв път майчинския инстинкт. Повечето твърдят че са го почувствали още когато са разбрали, че ще имат бебе. От първия ден обикнали това което е в тях.
Мисля, че аз нямам грам такъв инстинкт. Не чувствам нищо. Абсолютно нищо освен гадене, неразположение и досада.
Освен тов разглеждах снимките от кърмаческия конкурс. Sad
Още едно нещастие за мен. Не мога да си представя някога да кърмя. Гнусно ми е! Някак противно. Sad Аз май няма да бъда добра майка.

# 1
  • Мнения: 7 474
Спокойно, аз го почувствах чак , когато беба стана на 3 мес. и започна да се усмихва  Wink 

# 2
  • Мнения: 116
А бе я се успокой,хубава,лоша детето ти друга мама няма да си има, пък и лошите майки не се замислят много по темата, а кърменето ще се справиш, пък ако не голяма работа ,затова са сухите млека ( е сега ме изядоха с парцалите) азадски си исках детето ама като ме хвана повръщането 4 месеца нон стоп, сериозно се замислих за аборт, ама мина и замина

# 3
  • Мнения: 1 448
Все едно за мен си чета, само че преди година някъде  Hug Не се притеснявай изобщо, това е нормално състояние, сега хормоните ти бушуват и такива състояния са си в реда на нещата  Naughty Аз два месеца ревах що кърмя, после 2 ревах що вече не кърмя, ей тва ако е нормално здраве му кажи! Горе главата, ще си блестяща майка Simple Smile Майчиният ти инстинкт ще дойде и ще те връхлети като ураган когато най-малко очакваш   bouquet

# 4
  • Мнения: 145
Аз също имим приятелки, които вече имат деца и някои от тях са ми казвали, че са се чувствали по същия начин. Радвали са се на това, че ще имат дете, но някак си не са можели да приемат себе си като майки. Дори ми споделиха, че в първите дни когато са ге носели за кърмене, те не са усещали нищо към децата. Чак след няколко дни се е зародило това силно майчинско чувство и инстинкт. Мисля, че при всеки, този процес е индивидуален. Със сигурност, когато ти е за първи път раждането е шок и за самата майка и определено смятам, че трябва да мине малко време за да се осъзнае и да разбере какво всъщност се е случило.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Въъъъъй, на мен втората нощ в родилното ми идваше да зарежа бебето там и да се прибера вкъщи. Не го направих, естествено  Grinning Сега вече е поотраснал, време му е за ясла, а аз не мога да си представя как така ще се разделя с него. До такава степен го чувствам като част от себе си, че когато отиде някъде с баща си, дори само за малко, ужасно много ми липсва. Така че не се притеснявай, ще дойде и при теб това чувство. Между другото в родилното ми направи впечатление нещо. Имах възможност да видя няколко майки, родили и все още не са им донесли бебетата. Та, пита ги акушерката:"Искате ли да ви донесем бебетата да си ги нахраните?" и те:"Да, да". Излиза акушерката и момичетата се споглеждат:"Ами сега какво ще ги правим като ги донесат?"  Grinning Та така де, не се притеснявай за това чуство. На мен по-скоро ми се струва, че твоите приятелки леко преувеличават, може би за да не ги помислят за лоши майки. Що се отнася до кърменето-изборът е твой, но за всеки случай почети малко в кърмаческия форум, поне да имаш представа. Инак с шишето е много лесно  Grinning Хайде, късмет и не се притеснявай за тези работи  Peace

# 6
  • Мнения: 2 019
когато види6 беб4о 6те го по4уства6 Grinning

# 7
  • Мнения: 4 806
wish, често се случва да не се усети веднага онзи майчински инстинкт, който очакваме.
Не се тревожи, че сега нищо не изпитваш. Донякъде изпитвам съмнение в думите на някои мами, че изпитали инстинкта още като разбрали, че са бременни. След време всичко си идва на мястото.

А за кърменето... Как да кажа - вярвам в ползата от него. Не само физическта, но и психическата, и за мама, и за бебето. Не бързай със заключенията, преди да си гушнала малкото същество. Преди да са минали първите часове, дни, седмици на вашето опознаване. Това е един нов свят, който тепърва има да се открива пред теб. Прекрасен свят.

# 8
  • Varna
  • Мнения: 288
И аз си мислех,че нещо съм сбъркана EmbarassedПри мен майчинския инстинкт се появи когато сина ми беше вече на 2-3месеца.Сега когато съм бременна с второ дете вече е съвсем друго!

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Когато бях бременна с първото си дете, и аз се чувствах сякаш това не се случва на мен. В момента, който гушнах детето си, разбрах, че ще съм най- добрата майка на света за него!
С дъщеря ми усетих нещата , още когато видях двете чертички на теста...Но с нея всичко е наистина различно по други причини.

# 10
  • на село
  • Мнения: 1 028
И при мен не се появи майчински инстинкт от първите дни. След като родих чувствах облекчение че всичко е минало нормално, че бебето е здраво, но някак си го чувствах .... все едно съм му не майка а....... кака Laughing Гледаш го отстрани и някак не можеш да повярваш че е твое и че зависи от теб. Чак към края на първия месец нещата си дойдоха на мястото. Май че беше когато ми се усмихна за първи път   newsm76  newsm76 newsm76

# 11
  • Мнения: 197
И при мен не се появи майчински инстинкт от първите дни. След като родих чувствах облекчение че всичко е минало нормално, че бебето е здраво, но някак си го чувствах .... все едно съм му не майка а....... кака Laughing Гледаш го отстрани и някак не можеш да повярваш че е твое и че зависи от теб. Чак към края на първия месец нещата си дойдоха на мястото. Май че беше когато ми се усмихна за първи път   newsm76  newsm76 newsm76
smile3521

# 12
  • Мнения: 8 505
когато види6 беб4о 6те го по4уства6 Grinning

Или малко по-късно-поне при мен не стана веднага.

# 13
  • Мнения: 7 186
Спокойно, аз го почувствах чак , когато беба стана на 3 мес. и започна да се усмихва  Wink 

И при мен така беше. Peace

# 14
  • Мнения: 505
Споко! То и аз не знаех къде съм няколко месеца. Знаех, че трябва да го обичам - ама докато намерих начина.  Laughing Laughing Не му мисли - ще ти се появят инстинкти по някое време. Само не се шашкай и не се тормози. Всичко ще се нареди от самосебе си. Вервай. Сега дай една усмивка.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт