Жени с рак над 35г. без право на лекарство

  • 1 591
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 133
Според вчерашният брой на "Труд" здравното министерство изпратило писма да всички онкодиспансери да не се дава безплатно животоспасяващото лекарство за рак на гърдата на пациентки над 35г. БЕЗОБРАЗИЕ!!!! ДОКОГА С ТОЗИ ЯВЕН ГЕНОЦИД НАД НАЦИЯТА???? #Crazy newsm78

# 1
  • Мнения: 4 150
Кое е това животоспасяваЩо лекарство,че аz не го zнам.... newsm78

# 2
  • Мнения: 14 133
Кое е това животоспасяваЩо лекарство,че аz не го zнам.... newsm78
Добре, да речем удължаващо живота.Това ли е най-важното- да се хващаме за конкретният термин. Защо си мисля, че самият престъпен акт министерството е по-важен!!!

# 3
  • Мнения: 4 150
На мен ми е ясно,4е не само го спират,а и никога няма да кажат,4е има други наистина животоспасяваЩи алтернативи...Но това е друг вьпрос.
Геноцида на БГ е отдавна zаплануван,както моми4ето пиШеШ и "докога" Ще е...ами докато намалее zна4ително населението...
Ако жената си промени коренно на4ина на живот,няма да е zависима от министерството.  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 095
По повод казаното от Кристиян - съвсем наскоро четох "Благодарствен адрес", поставен в рамка.

От млад мъж с малко дете. Диагнозата беше карценом на белия дроб. За 6-8 месеца, при комбинирано лечение резултатите са повече от добри. Комбинирано в смисъл традиционно и алтернативно.

Вероятно и за рака на гърдата може да се прави нещо.

# 5
  • Мнения: 2 731
Според вчерашният брой на "Труд" здравното министерство изпратило писма да всички онкодиспансери да не се дава безплатно животоспасяващото лекарство за рак на гърдата на пациентки над 35г. БЕЗОБРАЗИЕ!!!! ДОКОГА С ТОЗИ ЯВЕН ГЕНОЦИД НАД НАЦИЯТА???? #Crazy newsm78
И какво се учудваш  Crazy? То нали по принцип казват ,  че това е най -опасната възраст за рак на гърдата та затова  сигурно .Нали трябва да имат сметка ooooh! Tired

# 6
  • Мнения: 14 133
По повод казаното от Кристиян - съвсем наскоро четох "Благодарствен адрес", поставен в рамка.

От млад мъж с малко дете. Диагнозата беше карцином на белия дроб. За 6-8 месеца, при комбинирано лечение резултатите са повече от добри. Комбинирано в смисъл традиционно и алтернативно.

Вероятно и за рака на гърдата може да се прави нещо.

Вероянто има алтернатива за проблема. Дано в медицинското съсловие се намерят достатъчно отговорни хора да намерят изход от проблема. Все още сре тях има и такива, на които не им липсва човечност. А онтосно начина на живот- профилактика му е майката. Но във връзка с това сериозните доктори трябва да правят гимнастики, за да я правят в оптималните срокове.

# 7
  • Мнения: 14 133
Според вчерашният брой на "Труд" здравното министерство изпратило писма да всички онкодиспансери да не се дава безплатно животоспасяващото лекарство за рак на гърдата на пациентки над 35г. БЕЗОБРАЗИЕ!!!! ДОКОГА С ТОЗИ ЯВЕН ГЕНОЦИД НАД НАЦИЯТА???? #Crazy newsm78
И какво се учудваш  Crazy? То нали по принцип казват ,  че това е най -опасната възраст за рак на гърдата та затова  сигурно .Нали трябва да имат сметка ooooh! Tired
Да, те на търгаши са се превърнали. Добре, че има още някои изключениия.

# 8
  • Мнения: 1 680
Какво ли правим още тук?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
Става въпрос за ето тази глупост безподобна:
Измислиха възрастова дискриминация за лекарства
10 юли 2006
От понеделник, 10 юли, в цялата страна започва подписка на онкоболни пациенти срещу решението на Министерството на здравеопазването за въвеждане възрастово ограничение за изписване на лекарството Золадекс.
Този препарат лекува рака на гърдата, като същевременно запазва функциите на жената за родова дейност. В България специалсти онколози предлагат лекарството да се изписва само на жени до 35 години. Според световните стандарти препаратът Золадекс обаче се прилага за лечение на жени с хормонално зависим рак на гърдата и няма възрастово ограничение. Лекари от болница “Царица Йоанна” и специализираната болница по онкология поискаха от здравното министерство да бъде отменено въвеждането на възрастовото ограничение.

Не знам дали темата ми е точно за този форум и моля да ме извините, ако не е, но съм бясна. Не мога да си обясня какъв е този геноцид срещу българския народ!?! Да ви кажа честно не съм готова да се разделя с близки и роднини (то кой ли пък е), заради поредната простотия на някой, който си мисли, че ще живее вечно.  smile3514 smile3515 smile3511
Давам и оригиналния линк към темата: http://dnes.dir.bg/2006/07/10/news403583.html

# 10
  • Мнения: 8 917
За съжаление това е поредната глупост от страна на правителството.....да ни пази Господ Praynig - друг просто няма кой...

# 11
  • Мнения: 14 133
За съжаление това е поредната глупост от страна на правителството.....да ни пази Господ Praynig - друг просто няма кой...
И аз се възмущавам от сутринта по въпроса.  #Crazy Тези хора са за #2gunfire

# 12
  • София
  • Мнения: 2 227
Не видях темата и взех, че пуснах и аз  Embarassed ... копирам си текста за да не го пиша на ново.
Става въпрос за ето тази глупост безподобна:
Измислиха възрастова дискриминация за лекарства
10 юли 2006
От понеделник, 10 юли, в цялата страна започва подписка на онкоболни пациенти срещу решението на Министерството на здравеопазването за въвеждане възрастово ограничение за изписване на лекарството Золадекс.
Този препарат лекува рака на гърдата, като същевременно запазва функциите на жената за родова дейност. В България специалсти онколози предлагат лекарството да се изписва само на жени до 35 години. Според световните стандарти препаратът Золадекс обаче се прилага за лечение на жени с хормонално зависим рак на гърдата и няма възрастово ограничение. Лекари от болница “Царица Йоанна” и специализираната болница по онкология поискаха от здравното министерство да бъде отменено въвеждането на възрастовото ограничение.

Не знам дали темата ми е точно за този форум и моля да ме извините, ако не е, но съм бясна. Не мога да си обясня какъв е този геноцид срещу българския народ!?! Да ви кажа честно не съм готова да се разделя с близки и роднини (то кой ли пък е), заради поредната простотия на някой, който си мисли, че ще живее вечно.  smile3514 smile3515 smile3511
Давам и оригиналния линк към темата: http://dnes.dir.bg/2006/07/10/news403583.html

# 13
  • Мнения: 14 133
Нищо, колкото повечко шум вдигнем по въпроса, толкова по-добре!!!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 227
Първо спряха млякото на алергичните дечица, а после и това... вече не ми се крещи, а ми се плаче!!!  smile3518

Общи условия

Активация на акаунт