Дали на някой се е случвало?

  • 771
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 174
Да попитам най-напред Вас, защото ЖК ми е чак след 10 дни.
Наполедък ми откриха анемия - паднал хемоглобин на ниво 98. Както и да е, започнах да пия Тотема.
Проблемът ми е, че освен обичайните признаци на анемия, много започнаха да ме болят ръцете - в зоната на китките и дланите, все едно че имам мускулна треска, и просто нямам сила в тях. Забелязала съм, че ми изтръпват нощно време, и сутрин като се събудя положението е много лошо, чувствам се като саката - наистина Cry
Дали на някой се случвало подобно нещо, и дали имате идея на какво се дължи - от бременността ли е или може би е друг проблем?
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 213
Не се притеснявай,и аз бях така.Някъде към 8 месец започнаха и при мен тези проблеми.Около 2 месеца след раждането отшумяха.

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мен така ме болеше ръката,но след раждането,явно от натоварване.В последствие ми мина,но една приятелка през цялата бременност я боляха ръцете,точно както описваш ти,явно от бременността и се притискаше някакво нервче и постоянно и бяха изтръпнали.След раждането всичко се оправи.Даваха и да се маже с някакъв крем,но и помагаше временно.На се притеснявай и при теб сигурно е същото.Лека бременност и раждане. Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Това за ниския хемоглобин е често срещано явление при бременните, особено към края на бременността. На мен ми се наложи и в двата случая да приемам лекарства накрая, за да е наред всичко.
А това с изтръпването на ръцете (понякога и краката) също се среща често, но при различните жени преминава за различен период от време. Честно казано при мен си остана проблема, но той не е свързан с бременностите ми, а по-скоро си е ставен проблем,  който при теб може и да си отшуми след раждането.
За сега си гледай коремчето, мисли си за това, което расте в него и се наслаждавай на предстоящото събитие.

# 4
  • Мнения: 3 116
И при мен се появиха тези проблеми с изтръпване, болки в ставите и т.н. в късните месеци на бременността Simple Smile Нормално е и бързо отшумяват след раждането.

За ниския хемоглобин, бях същата картинка, пих желязо и родих с хемоглобин 110, изписаха ме от болницата с хемоглобин 128 Simple Smile

Всичко ще е наред Simple Smile


 Heart Eyes

# 5
  • където има любов
  • Мнения: 307
На мен ми се схващаха прасците,чувствах се ужасно!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 807
И на мен ми се е случвало.Дори се наложи да пия и лекарства на два пъти,заради ниския хемоглобин.
Нямам спомени да са ме боляли ръцете,но пък за сметка на това много ми се схващаха пръсците.

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 745
imam sushtia problem(s iztrupvaneto na rucete)po-tochno - liavata ruka,a na posleduk me boliat stavite na prustite.no ne se pritesniavai  :jump1:az se konsultirah s lekar i mi kaza,che niama miasto za pritesnenie.leka bremenost ti jelaia newsm10

# 8
  • София
  • Мнения: 7 174
Мерси много за отговорите. Защото аз четох, четох в разните му книги, но никъде не се споменаваше за болки в ръцете, и затова в голямо чудене бях изпаднала. Сега разбирам, че се случва, дано бързо да мине Laughing

# 9
  • Мнения: 505
Здравей! И аз имах нисък хемоглобин. То май е често срещано явление при бременните. И аз пиех едни ампули с тъмна течност  Laughing но и страшно много сок от моркови. Ходихме до Метро и си взимахме по едно чувалче моркови - за сок - според мене помага - и за анемията, а също така и тонизират. За ръцете, не знам, но и на мене ми се схващаха прасците, особено докато спя - голямо приключение се беше, много боли. Ако не се лъжа това второто е поради липса на магнезий и май му се казва крампи. Но като родих всичко се оправи. Бъди спокойна и леко раждане.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт