Алергия от мокри кърпи?

  • 8 348
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
От 2-3 седмици, когато сменям памперсите на Ира забелязвам, че дупето и слабините й са червени. Възможно ли е това да е от мокрите кърпи "Памперс", които употребявам? Дори и след като съм я измила след акане пак я бърша с м. кърпи в случай, че нещо е останало. Мажа я с крем на "Нивея", след известно време обрива изчезва (или намалява) и няколко часа по-късно отнова се зачервава. Имали ли сте такъв проблем?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Пробвай известно време да миеш с вода, без кърпи. След подсушаване не мажи с крем, а остави 5-10 минути по дупе. Откакто махнах кремчетата и започнах всеки ден да я пускам голичка, не ми се е подсичала. Само да се зачерви - гола, и на другия ден няма нищо.

# 2
  • Мнения: 46 429
Да, при моята бебка така беше! Като минахме само на кърпи, всичко се оправи, явно причината беше в честото миене Grinning Но ако не се подобри състоянието до 2-3 дни се посъветвай с педиатърката!
Успех!

# 3
  • Мнения: 46 429
Цитат на: boo
Пробвай известно време да миеш с вода, без кърпи. След подсушаване не мажи с крем, а остави 5-10 минути по дупе. Откакто махнах кремчетата и започнах всеки ден да я пускам голичка, не ми се е подсичала. Само да се зачерви - гола, и на другия ден няма нищо.


Ето, че при Boo е помогнало точно обратното!  Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 586
И моята щерка почна да се изрива по дупето и слабините от мокрите кърпички, когато беше на около 9 месеца. Иначе до тогава си ги ползвах редовно - няколко вида. Като я трия само с мокра салфетка или мия с вода (според случая), проблем няма, Почна ли с мокри кърпи - веднага обрив. Сега сме само на вода или намокрена салфетка и всичко е ОК.

По тоя повод искам да попитам някой виждал ли е на пазара някакви мокри кърпички без никакви лосиони и химии по тях? Или сухи такива поне? Щото една мама от USA ми каза, че там се продавали пакети сухи памучни кърпички за еднократна употреба - мокриш с вода и триеш. Аз сега ползвам обикновени бели салфетки. В началото мокрех лигнин.

# 5
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
И моето бебенце се изрина вчера по дупето, а е още съвсем мъничка  Sad . Аз също бърша с мокри кърпи на Памперс. Чудя се обаче дали това е причината. Би трябвало да се изрине още първия ден. А ако подозираме кърпичките, не бива ли да помислим и за памперса като вероятен причинител на обрива. Или пък просто е поседяла по-дълго с насрано дупе. Не винаги я хващам на момента.

# 6
  • Мнения: 3 200
Какво съдържат тези кърпи, което би причинило обрив?

# 7
  • Мнения: 1 263
Цитат на: mtz
Аз също бърша с мокри кърпи на Памперс. Чудя се обаче дали това е причината. А ако подозираме кърпичките, не бива ли да помислим и за памперса като вероятен причинител на обрива.

И аз това щях да питам - възможно ли е да се обрине от памперса? Thinking  В нашия случай със сигурност не беше от мокрите кърпички (на Pampers). Първо, когато бебка беше с най-малкия размер на Pampers - new baby - нямаше никакъв проблем, но като минахме на следващия размер се появи страхотен обрив. Така и не разбрах, дали е от памперсите, но за всеки случай ги смених с Libero - и без това са много по-добри.

# 8
  • Мнения: 1 194
Моята хубавица никога не съм я бърсала с мокри кърпи защото още от самото начало цялото дупе се изриваше със ситни пъпчици. Sad От 6 месеца почти я мия с вода и при наакване и със сапун при всяка смяна. Доста е тежичка вече и ми е трудно над мивката, но само веднъж да я избърша с кърпичките- и резултата ми е ясен. Жалко, защото сигурно са голяма леснота. Като поотрасне малко пак ще опитам, дано отмине този ефект

А за изриването от Памперсите-мисля че няма връзка с алергията към кърпичките им-все пак обрива става от разтвора с разните му химии с които са напоени те, а самите Памперси не са. Друг е въпроса че има отделна "Памперс екзема"-алергия към памперсите при която се зачервява и обрива цялата област в контакт с памперса...

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
А ако алергията е от кърпичките не трябва ли да се обостря, при положение, че продължаваме да ги ползваме? При нас не стана така, появиха се пъпчици, на другия ден се скриха, а аз продължавам да бърша с кърпички. Според мен моята душица се е обринала от акото си, спала е насраничка горката. Поне така предполагам. Не ми се вярва кърипте да причиняват някаква алергия, както и памперсите.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 826
при нас имаше обрив от една определена марка кърпички...

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
МТЗ, в родилния дом и педиатърката след това ме посъветваха особено докато е малка, да мия, не да бърша с кърпички...

# 12
  • Мнения: 2 258
На Клоран кърпичките са много хубави.Дени от тях не се обрива.Иначе вкъщи си я мия с водичка.Забелязала съм ,че ако започна само да я бърша,без да я мия-веднага се обрива....

# 13
  • Мнения: 928
Ние използваме кърпичките на Памперс от самото начало,но не смятам,че малката се обрива от тях.По-скоро от самото аки или от честото миене със сапунче.Засега я мия само с топла водичка,ако не е наакана-само почиствам с мокра кърпичка.Задължително мацам дупето със зехтин или кремче,преди да сложа памперса.Ако е много зачервена,оставяй я малко по голо дупе и веднага ще се пооправи.

# 14
  • Мнения: 288
Благодаря за съветите момичета.
От вчера следобяд не съм я бърсала с мокри кърпи и да чукна на дърво, днес няма никакви обриви. Явно проблема е в кърпите, колкото и да не ми се вярваше, защото я бърша с Памперс още от раждането и досега нямаше проблем.

Общи условия

Активация на акаунт