Един въпрос за мъхчетата!

  • 1 184
  • 13
  •   1
Отговори
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Здравейте,мамита!
Искам да попитам има ли мами,на които децата им са се родили с мъх и кога им се е махнал?Ще се мах нали  Praynig  Praynig  Praynig

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Честито ти бебче!  bouquet Рзбира се, че ще се махне. Мъхчето е често срещано при новородените. Моя син сега е на 5 месеца и почти му опада вече. Той се роди с мъх навсякъде-по тялото, ушичките, челото. Заедно с косата опадва и мъха. Не се притеснявай за такива работи. Важното е бебка да е здрава! Hug

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Ще се махне, споко, мила!
Някой деца се раждат с такъв мъх по цялото тяло, някой само на отделни части. Изчистват се на окло 2-3-4 месечна възраст.  Wink  Peace

# 3
  • Мнения: 356
Криси се роди с малко мъхче по гръбчето и раменцата.Чела съм за този проблем и обикновено се случва при недоносените деца.Имаше си и определена дума, но ми изскочи от главата.Недей да се притесняваш толкова.С течение на времето изчезва.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
При нас също опада след време.Имаше и по ушите,но се изчисти.

# 5
  • Мнения: 723
Алекса имаше по ушичките и гръбчето, опада за около месец. Няма нищо притеснително в това.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 709
И двете ми деца се родиха с мъхче по тялото, челото и ушичките (и двамата съм ги преносила), но за няколко месеца изчезна без да правя нещо специално за него.
Не се притеснявай за това. Нека сте здравички и послушни.   bouquet

# 7
  • Мнения: 5 391
Пресил имаше мъх по ушичките, беше доста и тъмен, мислех че никога няма да се махне, но скоро забелязах, че го няма Grinning

# 8
  • Мнения: 505
Чак сега се сетих, че едното от хлапетата ми имаше на ушите. Вероятно се е махнал, дори не съм и забелязала кога.  Laughing СПОКО.

# 9
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Благодаря на всички за успокоението  Hug

# 10
  • Мнения: 1 860
 Честито бебче!  Hug
 Ще се махне мъхчето, дори няма да забележиш кога. Габи беше малко маймунче, не съм разбрала кога по-точно е опадало мъхчето.

# 11
  • Мнения: 4 806
ще се махне = просто не му обръщай внимание.

# 12
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Честито ти бебче,този мъх се нарича лануго и се образува когато бебо е в коречето на мама.Той предпазва бебо докато се завърши стадия на образване на кожичката на бебечо.Не се шашкай до няколко месеца ще опада

# 13
  • Мнения: 8 917
Честито бебенце! Да ти е живо и здраво! Ще се махнат, разбира се, мъхчетата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт