Случвало ли Ви се е?

  • 1 340
  • 31
  •   1
Отговори
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Мами,

случвало ли Ви се е да кърмите чуждо бебе? Например бебчето на някоя близка приятелка или на някоя братовчедка? Какво мислите по въпроса?

P.S.: Мен ме помолиха и аз помогнах с каквото можах Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 381
Не ми се е случвало, но си спомням как съм изливала кърма в мивката.За което ми е някак гузно Confused
Според мен си постъпила чудесно.Ясно е, че кърмата е незаменима Grinning

# 2
  • Мнения: 2 116
Според мен си постъпила много правилно!  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
Браво!
...на мен ми е някак странно обаче... Thinking

# 4
  • Мнения: 79
Мисля, че е много благородно! Поздравявам те! smile3501

# 5
  • Мнения: 2 614
Да, първо е малко странно! Всичко е различно, начина, по който суче твоето бебе, по който се отнася към теб, докато суче. Имам предвид какво прави с ръцете си, как (и дали) те гледа, усмихва и т.н.
Но и аз съм кърмила и пак бих го направила!

# 6
  • Мнения: 667
Само опитах веднъж, но бебчето не пожела да засуче (то вече беше на АМ), но като чувство не ми е било по-различно от кърменето на дъщеря ми - хубаво  Peace
Без да се замисля бих кърмила друго бебе.

# 7
  • Мнения: 4 242
Да, в родилния дом накърмих бебето на една дружка понеже тя се съмняваше дали няма проблеми със сукателния рефлекс, е нямаше проблем. Кърмих няколко пъти за да поспим после всички на тишина. Mr. Green
Второто бебе беше на комшийката ми според която кърмата и не беше слязла втора седмица след раждането. Слизах у тях да кърмя новороденото две седмици по няколко пъти на ден, но нуждата секна от раз тъй като съпругът(арабин) се отнасяше твърде уважително към мен и мамата се поизнерви. На мен ми стана неудобно да ходя и само чаках някой да каже че няма нужда, така и стана, майката каза че кърмата и е слязла.
Сега от скоро ми се въртят едно мисли, чудя се дали голямо кърмаче би засукало от мен и дали Ива би засукала от друга мама? newsm78 Освен на някоя кърмаческа среща да се разменим с някоя мама, за опита така да се каже, за статистиката Mr. Green

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да, в родилния дом накърмих бебето на една дружка понеже тя се съмняваше дали няма проблеми със сукателния рефлекс, е нямаше проблем. Кърмих няколко пъти за да поспим после всички на тишина. Mr. Green
Второто бебе беше на комшийката ми според която кърмата и не беше слязла втора седмица след раждането. Слизах у тях да кърмя новороденото две седмици по няколко пъти на ден, но нуждата секна от раз тъй като съпругът(арабин) се отнасяше твърде уважително към мен и мамата се поизнерви. На мен ми стана неудобно да ходя и само чаках някой да каже че няма нужда, така и стана, майката каза че кърмата и е слязла.
Сега от скоро ми се въртят едно мисли, чудя се дали голямо кърмаче би засукало от мен и дали Ива би засукала от друга мама? newsm78 Освен на някоя кърмаческа среща да се разменим с някоя мама, за опита така да се каже, за статистиката Mr. Green
Аз съм пробвала само с голямо кърмаче - точно по този начин си разменихме с една приятелка Ева и нейния син, за да видим дали ще искат. Но и двамата бяха на годинка и не пожелаха - захапват, гледат странно и се пускат - без плач и дърпане, просто си познават, че не е тяхното Laughing
Иначе няма проблем, Мери - може да ги менкаме нашите моми някой път (стига Ева да съдейства, че понякога не дава да я гушка никой друг и може да се сбият с Ивето, като видят, че друго дете им иска мимките Mr. Green).

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
БЛАГОДАРЯ на всички мами, които ме подкрепят  bouquet

Честно да Ви кажа и на мен ми беше някак странно Wink, но ако се наложи ще го направя пак и пак Blush


Сега от скоро ми се въртят едно мисли, чудя се дали голямо кърмаче би засукало от мен и дали Ива би засукала от друга мама? newsm78 Освен на някоя кърмаческа среща да се разменим с някоя мама, за опита така да се каже, за статистиката Mr. Green


Мери, по този въпрос искам да споделя моят опит. Ние сме на четири месеца. Не пием от кърма от шише #Cussing out И тъй като ми се наложи да отсъствам, свеки води бебка при братовчедката. Първомачално Вики се дърпала и не искала да засуче  Sad Обаче после като я подгонил глада и  breastfeeding

# 10
  • Мнения: 5 391
Само в болницата кърмих бебчето на момичето, с което бяхме в една стая.

# 11
  • Мнения: 1 735
Не ми се е случвало ,но съм фен да пробвам.Дори би ми било много интересно.  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 503
Даммм.Кърмила съм бебето на една приятелка 5-6 пъти. Peace

# 13
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Браво на теб! newsm51

# 14
  • София
  • Мнения: 3 804
Много благородно от твоя страна  bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт