Ще съм кръстница на детенце-как да се облека ?

  • 9 402
  • 14
  •   1
Отговори
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Давайте идеи!!! Трябва ли да съм официално облечена или може да съм и с по-шик дънки? А за цветовете дали има значение? Например, подходящо ли ще е ,ако съм в бяло?

  bouquet

Последна редакция: нд, 09 юли 2006, 11:48 от bgbubu

# 1
  • Мнения: 258
Предполагам, че място на събитието е някоя църква. Ако е така, не мисля, че дънките са подходящо облекло. Проява на лош вкус би било и да си с къса пола или голи рамена.

# 2
  • Мнения: 4 362
Ами да мисля,че със дънки не е най подходящо за кръстница и цвета бял е за булката,не трябва да отнемаш вниманието от нея,но за тоалета много зависи от теб от тялото ти,а и твоято облекло много зависи от типа сватба,дали е много официална или не.Аз ти предлагам един хубав летен панталон,със бюстие или красива блузка и за всеки случай към панталона ще е добре едно леко сако ,комлект със панталона,така ще изглеждаш стилна кръстница Wink

# 3
  • Мнения: 433
Мисля, че бялото не е подходящ цвят за облекло на кръстница. На нашата сватба кръстницата беше облечена с бяла рокля. То мойта рокля не беше бяла, а тя цялата в бяло. Все едно тя е булката.

# 4
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Ама то няма да е сватба. Ще кръщаваме детенце  Hug

# 5
  • Мнения: 433
Ох, да бе  Embarassed Ами който чете до половината. Сори. Embarassed

# 6
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Грешката е моя, редактирах заглавието да е по-ясно  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 39 717
На кръщенето на Дияна ние бяхме облечени неглиже, но кръстника на Дияна беше костщмиран. Питах го "защо?", той ми каза "просто така го чувствам".
За бялото не знам. Нали детенце след кръщенето го обличат в бяло. Всъщност ако търсиш символиката в облеклото според мен бялото е подходящо - чиста пред бога кръстница предава детето на вярата и т.н.
Мисля, че къса пола няма да е подходяща за обстановката в църквата.

# 8
  • Мнения: 6 608
Събитието е важно ,мисля че дънките не са подходящи ! Naughty
Като цвят бялото става символ е на чистота -рокля или костюм Peace

# 9
  • Мнения: 6 711
Аз също съм кръстница на детенце и на кръщаването се бях облякла с панталон (в кафявата гама) и бяла риза.

Успех при избора  Peace

# 10
  • Мнения: 1 546
Надявам се да бъда кръстница скоро и смятам, че най-подходящи са светлите цветове, мисля че нещо в бяло би било най-добре. Всеки случай мисля,че тьмните цветове и особено черното хи4 не са подходящи,както и дънките! Naughty
Голи рамене и къси поли-също не!

# 11
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
След седмица ще съм кръстница. Мисля да съм с дълга светлобежова пола и някаква блузка с къс ръкав евентуално бяла или бежова. Кръщенето ще е в манастир, така че къси поли, голи рамене и големи деколтета не са подходящи за случая. Чудя се какво да обуя, но вероятно ще сложа чехли с равна подметка за да ми е по-удобно.
Облеклото ми няма да е строго официално, но няма да е и съвсем неглиже.

# 12
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Всъщност ако търсиш символиката в облеклото според мен бялото е подходящо - чиста пред бога кръстница предава детето на вярата и т.н.
Мисля, че къса пола няма да е подходяща за обстановката в църквата.
Само да допълня че самата църква не позволява разголени блузки и къси поли.
За бялото съм  много съгласна,но и трябва да ти е удобна дрехата нали детенце се държи на ръце,а ритуала е дългичък.
весел празник ви желая  bouquet

# 13
  • Мнения: 525
Аз преди седмица бях кръстница и наистина се "изложих", защото въобще не ми мина през ума за голите ръмене. Когато попът в черквата тръгна да ми подава детето първо ме помоли да си наметна нещо.
Облечи нещо подходящо, а ако си с изрязана блуза или голи ръмене по-добре си облечи нещо отгоре за в черквата.

# 14
  • Мнения: 4 629
Кръщането е един от големите празници в живота. Хубаво е гравните участници и гостите да са облечени официално  Peace

Общи условия

Активация на акаунт