как да давам месно пюре ?

  • 485
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 878
мога ли да давам всеки ден месно пюре или не .Ако не как да редувам ,със зеленчуково ли мамита?  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 790
Аз в началото давах през ден, като започнах със съвсем малко количество пилешко и заешко месо. Виктория е захранена късно и започна да яде месни пюрета на 7-8  месеца. Сега давам всеки ден мео на обяд, а на вечеря - постна манджа, пресни зеленчуци и плодове, сирене, кашкавал и т.н.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз съм от ранно захранилите, но всеки ден месно пюре не е хубаво да се дава.Един ден предлагаш на бебето пюре с месо, а на следващия даваш зеленчуково.

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз давам всеки ден, но пък не давам яйца и в готовите месни пюрета има доста оскъдно съдържание на месо, така че не се притеснявам. Та както си прецениш. Докато е по-малко бебето редувай със зеленчуци.

# 4
  • Мнения: 649
като започнах - 7/8 месец му го давах през ден като го редувах със зеленчуково, сега не следя чак толкова, но гледам в седмицата да има към 2-3 дни без месо

# 5
  • Мнения: 128
Аз захраних с месо на 6 м, като отначало редувах месно-постно.Но на 7 м.хемоглубина ни беше нисък, и реших да давам 3 дни месо, 1 ден постно.Не давам яйце, затова наблегнах на месото.Не знам какво може да стане ако се дава по - често месо.Ами ако бяхме на кухня?Там готвят с месо всеки ден.И аз попитах защо е така но никой не ми отговори Wink

Ако някоя от майчетата знае, моля да даде някакво обяснение.По принцип месото съдържа незаменими аминокиселини, които са много важни за мозъка.За негативен ефект, какъв може да е той - и аз се чудя newsm78

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Давам през ден,а понякога и през 2.Когато е само зеленчуково добавям АМ/жълтък не давам още/.

# 7
  • Мнения: 878
ХМММ,за негативен ефект и аз незнам да има .....интересно кога да почна с жълтъка ?
По-принцип сме ранно захранени...

# 8
  • Мнения: 4 621
Давах през ден или през два като редувах със зеленчуково.

# 9
  • Мнения: 382
Жужи, това което аз помня от големия ми син беше (по БГ схемата) - жълтък - от 4 месец , месо от 5-ти, като редувах през ден - зеленчуково и месно пюре. Сега още не съм давала нито жълтък нито месо. Мислех си за месните от 7 месеца... Не мисля че ще е вредно обаче ако се дава всеки ден...

# 10
  • Мнения: 4 392
Аз захраних с месо на 6 м, като отначало редувах месно-постно.Но на 7 м.хемоглубина ни беше нисък, и реших да давам 3 дни месо, 1 ден постно.Не давам яйце, затова наблегнах на месото.Не знам какво може да стане ако се дава по - често месо.Ами ако бяхме на кухня?Там готвят с месо всеки ден.И аз попитах защо е така но никой не ми отговори Wink

Ако някоя от майчетата знае, моля да даде някакво обяснение.По принцип месото съдържа незаменими аминокиселини, които са много важни за мозъка.За негативен ефект, какъв може да е той - и аз се чудя newsm78

Ами има опитни вегетарианци ,които правят от децата си малки вегетарианчета Laughing,на които не липсват никакви важни вещества в менюто,но това изисква познания и опит.
По принцип всички вещества в месото са заменими. Peace

# 11
  • Мнения: 5 299
ХМММ,за негативен ефект и аз незнам да има .....интересно кога да почна с жълтъка ?
По-принцип сме ранно захранени...
ПОвечето БГ педиатри препоръчват жълтъка от 5 месец(но ти сама си реши кога да даваш). Обикновено се редува с месно пюре.

Общи условия

Активация на акаунт