има ли друго такова бебе?

  • 498
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
привет от нас пак Simple Smile

все се чудя понеже нямам обяснение, такова бебче като миа не съм срещала...
нощем се буди да яде през 2, 3  часа и спим кротко...
но денем спим само навън или като заспи на гърдата след ядене...
яде денем през много кратки интервали , 20  мин, 30, час рядко...защо такава разлика през деня и нощта в храненето??
биби не понася..чай за коликите пие с неохота..
дали суче така често заради близостта с мен...в кошарката се заглежда за десет мин най-много и надва вой и иска да обикаляме на рамо , гърда не отказва никога...залъгва ли се така...ама пък си гълта добре...да отбележа, че наддадохме сравнително малко 400 гр. за 5 седмици..дали си наваксва сега с честото папане денем? някои хора ме обвиняват че вече "съм я научила на често" и да се простя с по-разредените интервали в дневното хранене... Sad

# 1
  • Мнения: 7 106
Има, има   Laughing. Дъщеря ми се хранеше така през първите 3 месеца, беше буквално закачена за мен. Тя също не понесяше биберон-залъгалка, нито пръст е смукала, нито от бутилка е пила някога. Единственото място на което си упражняваше сукателния рефлекс бяха гърдите ми  Grinning. постепенно сама започна да си разрежда суканията и "влязохме в час".
Погледни тук, ако не си  я чела тази таблица :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=78745.0

Аз даже бях пускала тук преди време една страничка от дневника на Ева, когато беше на около 2 месеца - 14-15 кърмения в денонощие, като половината бяха просто висене и подремване на гърдата.


п.п. Не се вслушвай много-много в коментарите на "някои хора", ами се води по бебчето си.  Бебче на 1 месец няма много на какво да се "научи", то просто си изисква внимание, близост, нежност, гърдата на мама.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 648
привет от нас пак Simple Smile

все се чудя понеже нямам обяснение, такова бебче като миа не съм срещала...
нощем се буди да яде през 2, 3  часа и спим кротко...
но денем спим само навън или като заспи на гърдата след ядене...
биби не понася..чай за коликите пие с неохота..
Частта от постинга ти, която оставих, напълно характеризира моя син! Само че той наддава по 1,150-1,200 на месец! и не хапва чак толкова често! Само в началото имахме такъв период

# 3
  • София
  • Мнения: 1 877

Погледни тук, ако не си  я чела тази таблица :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=78745.0


страшно много ти благодаря за постинга!   bouquet  bouquet  bouquet
много ми помогна, успокоих се, не бях чела таблицата...

# 4
  • Мнения: 942
Не че съм от най-компетентните, ама напълно подкрепям зори.
п.п. Не се вслушвай много-много в коментарите на "някои хора", ами се води по бебчето си.  Бебче на 1 месец няма много на какво да се "научи", то просто си изисква внимание, близост, нежност, гърдата на мама.
newsm10 smile3501 newsm10 smile3501 newsm10
Правилно,Правилно.И пак любимият ми цитат на surfline"А бе жена не си вгорчавай живота, природата си zнае работата, ако трябваше да zасичаш часове и милилитри щеше да те оборудва дядо Боже с часовник и водомер" hahaha

# 5
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Ох и ние сме така! Tired
Кога ще се отучи  Thinking

# 6
  • Мнения: 3 926
Ох и ние сме така! Tired
Кога ще се отучи  Thinking
Когато намери за добре Grinning И не се натоварвай излишно. Наслаждавай се на близостта с детето и си мисли, че има-няма и две години и няма да си повече така необходима. Ще бъдеш търсена само за гуш ако падне... А след още 10 години ще чуваш реплики от сорта "Мамо, излез, искам да съм малко сама..." Та гушкай си дететето и се радвай на близостта  - такъв е естественият ход на нещата.

# 7
  • Мнения: 3 205
Ами щом не си срещала, да те запозная с моето  Mr. Green
Никога не сме имали проблеми с нощния сън, вече спи от 10 до 5.30, но денем... Ах, денем... Би сукал цял ден без прекъсване. Сън - я му се събере 2 часа, само че много рядко. Обикновено спи около 45-50 минути без да е на цица. Навън също не спи.
Но на мен така ми харесва - предпочитам да го храня цял ден и да спя цяла нощ, а не обратното.

Общи условия

Активация на акаунт