Тест за алергии, резултати и "лечение"

  • 1 583
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Направихме и ние прочутият серумен тест за специфични антитела!
Не съм очарована!
Значи , първо малко предистория:
Преди седмица, без да е провокирана от нова храна, козметика, прах за пране или нещо друго Александра се изприщи здраво на големи хубави червени петна, които ту се появяваха, ту се скриваха и я сърбяха. Излязоха й по крачетата и ръчичките, но най-зле беше дупето!
Ние вече сме на три години. Захранена е с почти всичко включително и ягоди! Откак беше в болница с уртикария на 8м. сме я захранвали бавно от нулата /беше само на хипоалергенно мляко/ и до преди седмица не й се е появявала ни една пъпка! Не е захранена с шоколад, ядки, малини, къпини, риба, боровинки, мед е яла само акациев – без никакви проблеми! Не пие разтворими сокове, не яде зрънчовци и колбаси. Като цяло си хапва много плодове и зеленчуци и се храни доста здравословно.
Така! След като се оприщи без да разберем от какво решихме да й направим този тест. Резултатите са потресающи, а интерпретацията им от алерголожката направо съсипваща. Според нея детето ми трябва в продължение на три месеца да НЕ яде:
*всякакви храни, включващи в състава си брашно;
*всичко, що съдържа кравешки млечен белтък
*яйца
*ориз
*картофи
*ябълка
Според нея дъщеря ми трябва да живее на някаква измислена диета, от която е изключено всичко вкусно и здравословно, защото била алергична към тези храни. Е, как може да е алергична към всичко това и едновременно с това да си го е хапвала без абсолютно никакъв проблем през последните 2 и кусур години, м?
Ето и резултатите от теста:
1.ДПМК(D.pt)1
2.ДПМК(D.far) 2
3. Аспергилус 1/0
4. Кладоспориум 0
5. Кон 0
6. Куче 1
7. Котка 1/0
8. Тимотейка 0
9. Пелин 1/0
10. Бреза 1/0
11. Яйце /белтък/ 1
12. Мляко /краве/ 1
13. Риба 1
14. Брашно 1
15. Ориз 2 /80/
16. Соя 3
17. Фъстъци 3
18. Картофи 4   />300/
19. Ябълка 2 /142/
20. Морков 1/0

За фъстъците и соята нямам възражения и без това не сме яли никога и няма да ни липсват. Ама за другите неща….
Стана дълго словоизлияние, но съм много възмутена от една страна от резултатите /виждат ми се безкрайно нереални!/, от друга страна от отношението на въпросната алерголожка: “Ако не си спазвате диетата може цял живот да е алергична към тези храни!”
Въпроса ми към тези от вас, които са правили теста и са имали такива “разбиващи” резултати е, дали сте спазвали въпросната диета?
Имам чувството, че си дадохме парите на вятъра и, че този тест е всичко друго, но не и достоверен.
Консултирах се и с още една алерголожка и според нея е абсурд детето да е развило алергия към всички тези храни, при положение, че не е имала проблем с тях досега. Реших да се доверя на нея и да започна захранване с по една нова храна на ден. Днес си хапнахме маслинки и сме ОК, засега. За утре съм предвидила кисело мляко – пък да видим.
Ще се радвам да прочета мненията ви и се надявам да ми дадете съвет от позицията на препатили как да постъпя?

# 1
  • Мнения: 826
Тези кръвни тестове за алергии дават много положително-фалшиви резултати!
В щатите тестовете се правят за да докажат алергия-не да я открият, именно поради тази при4ина.
За резултатите-вси4ко което е 2 и нагоре,говори за алергия.(поне така е в щатите,предполагам 4е и в БГ работят с такива единици?)
Вие имате 2 на ориза,ябълките,фъстъците,соята и картофите,другите са ок.
За диетата-аз ли4но не бих изклю4ила храна,която  е добре толерирана,само бих внимавала с новите продукти!
Успех!

# 2
  • Мнения: 269
Благодаря ти за бързия отговор.
Почувствах се много по-добре след като прочетох поста ти! За което много благодаря  bouquet
И аз подозирах, че не е съвсем чиста работата с тези тестове или поне в нашия случай всичко е много пресилено.
Аз продължавам да си я захранвам с по една нова храна на ден и се надявам съвсем скоро да си яде пак всичко, защото за нея е голям терор да е лишена от разните му там любими вкусотии Close
Днес си хапна сиренце и се облизваше като котараче поне половин час след това  Rolling Eyes
Аман от алергии!

Общи условия

Активация на акаунт