Как да преборим бронхита бързо

  • 3 735
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Момичета, моля ви давайте съвети да се преборим с бронхита по-бързо. Предполагам, че много от вас вече са се сблъскали с него и знаят. Да уточня - става въпрос за 8-месечно бебе.

# 1
  • Мнения: 5 525
Най- доброто нещо особено за бебе са инхалациите.Те помагат наистина много.Консултирай се с лекар, но поне при нас първо правихме с вентолин, а след това и с физиологичен разтвор. Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
С хомеопатия Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 929
Ох, тези инхалации така и не разбрах как се правят. А иначе педито ни изписа АБ Зинат, Вентолин и Бромхексин. Обаче ми се струва, че от Вентолина на детето му е разстроено коремчето. Не знам. Доста често се изхожда днес и в изпражненята имаше някакви частици, наподобяващи овесени ядки. За първи път се сблъсквме с подобни проблеми и много ме е страх от даването на по-силни лекарства.

# 4
  • Мнения: 34
на някои деца вентолина хич не им действа добре,имам позната която като го дава на детето си то става неузнаваемо агресивно!В началото мислеше че не е от това ама след 3-я път се убеди че е точно от него

# 5
  • Мнения: 826
на някои деца вентолина хич не им действа добре,имам позната която като го дава на детето си то става неузнаваемо агресивно!В началото мислеше че не е от това ама след 3-я път се убеди че е точно от него

Така е,Вентолина предизвиква безпокойство , безсъние и раздразнителност при някои деца.Има едно много по-добро лекарство-Xopenex,то е специална форма албутерол(Вентолин),но нямам представа дали се внася в БГ. Confused

# 6
  • Мнения: 1 116
твин мамас - Xeponex-a е левоалбутерол и е само за над 12 годишни.Доста голяма разлика м/у 8 месеца и 12 години.Както и да е - в БГ го няма.Наистина от Вентолина има доста оплаквания.Накарай педито да го смени.

# 7
  • Мнения: 826
твин мамас - Xeponex-a е левоалбутерол и е само за над 12 годишни.Доста голяма разлика м/у 8 месеца и 12 години.Както и да е - в БГ го няма.Наистина от Вентолина има доста оплаквания.Накарай педито да го смени.

Хитко,аз много добре знам какво е Xopenex! Mr. Green
А ти вземи да по4етеш малко преди да пишеш. ooooh!
В щатите го изписват и за 8м.бебета!
А в БГ кое е може да се ползва за заместител на Вентолина?

# 8
  • Мнения: 1 116
Цитат
Ami qvno ti shte trqbva da prochetesh (che za sega ste dvama).Zashto davash saveti sa lekarstav v US ,kato ne znaesh tuk kakvo ima.Dosta se samnqvam da izpisvat Xeponex za 8 mes bebe,ama ti go polzvai nali razbirash.
Ами явно ти ще трябва да прочетеш (че за сега сте двама).Защо даваш съвети са лекарства в УС ,като не знаеш тук какво има.Доста се съмнявам да изписват Xeponex за 8 мес бебе,ама ти го ползвай нали разбираш.


Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 08:16 от Ellypr

# 9
  • Мнения: 1 116
Цитат
A Xeponex ima dve formi - tartrat i hidrohlorid - ama i dvete ne sa za 8 mes deca.Edinstveno tartrata go davat za nad 4 godishni deca.Ako iskash da ti dam sait i ti da prochetesh malko, ako nqmash spravochnik nqkakav.BTW ot kade znaesh "tolkova dobre" Xeponex za kakvo e i kak se dava ?
А Xeponex има две форми - тартрат и хидрохлорид - ама и двете не са за 8 мес деца.Единствено тартрата го дават за над 4 годишни деца.Ако искаш да ти дам сайт и ти да прочетеш малко, ако нямаш справочник някакъв. BTW от къде знаеш "толкова добре" Xeponex за какво е и как се дава ?

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 08:18 от Ellypr

# 10
  • Мнения: 421
При нас винаги изписват комбинация от Вентолин, Проспан /или друг сироп за откашляне/ и задължително антиалергичен сироп Кларитин или Зиртек. Вместо Вентолин са ни изписвали Салбутамол. Но не знам дали това лечение е подходящо за 8 месечно бебе.
Бързо оздравяване..

# 11
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз мисля да опиташ с хомеопатия-детето е твърде малко за да го тъпчеш с антибиотици

# 12
  • Мнения: 14 654
с хомеопатия .  детето ти няма повече никога да се разболее от бронхит. прочети темите за хомеопатията - има интересни неща

# 13
  • Мнения: 1 116
Цитат
Abe kva homeopatiq. Vednaj probvah da preseka nastinkata s Oscilococcinum , samo deto hrupkah bonbonki, pak si pih Sumetrolim i se opravih sa 2 dena.
Абе ква хомеопатия. Веднъж пробвах да пресека настинката с Oscilococcinum , само дето хрупках бонбонки, пак си пих Суметролим и се оправих са 2 дена.

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 08:20 от Ellypr

# 14
  • Мнения: 399
Ние сега се лекуваме от бронхит. Започна да кашля много и педито, както винаги, изписа Суметролим (почти на 7 мес сме), Салбутамол сироп и Солволан. Наистина от Салбутамола се облекчи кашлицата , но започнаха реакциите - безсъние, потене, спазми на мускулите - така се стряскаше, че не можеше да заспи дълго време. За първи път чувах за Салбутамол и мина малко време докато се образовам, от форума естествено. Спрях го. Давах само Солволан известно време, но кашлицата не спираше и сега привършваме Дурацеф антибиотик, изписан от лекар от детското отделение.  Минаха почти 2 седмици от началото на кашлицата. Добре сме вече, но вече разучавам за хомеопат да реагирам за в бъдеще. Със Осцило... съм пресичала не една болест. Отивайки на работа, ако не се чувствам здрава (не отпаднал или уморена, а нездрава), влизам в аптеката на спирката и си вземам Осцило....
Моя приятелка с бебе, пак на 7 месеца, още на втория ден от кашлицата дала АБ Зинат, но днес е трети ден и вдигнало температура.
Не знам как се преборва бронхит наистина, но внимателно с вентолина! По-добре да е инхалации - вкъщи или в болница.

Общи условия

Активация на акаунт