права ли съм...

  • 4 269
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 082
синът ми беше на село-той е на 10г и снощи му станало лошо и повърнал.свекървата решила да му даде сода с оцет и незнам си какво  Shocked после повърнал  още два пъти.сутринта вдигнал температура 37 и нещо и решила да му даде фервекс и нурофен.мъжът ми го докара на обяд и като разбрах особено за содата Shocked  се ядосах.обадих и се и просто я помолих да не дава лекарства на детето без мое знание и я попитах как може да дава сода въобще на дете и то ако повръща  newsm78 каза ми,че не била луда ,а разредила содата с оцет и вода ли-не разбрах точно и му дала диня и го удари на сърдене.че въпросът ми е това със содата глупост ли е или аз съм в грешка?  smile3515

# 1
  • Мнения: 8 585
Да, права сте...но само ние двамата с Вас го знаем... Simple Smile
Не си струва нервите...

# 2
  • Мнения: 190
По принцип малко прибързано си я осъдила. Да дава се сода при повръщане, но не точно с оцет, а по-скоро с лимон, за да спре повръщането, но може и оцет, все пак киселина е. Когато нямаш никакво лекарство под ръка, това върши чудеса и е от бабините илачи.

# 3
  • Мнения: 4 414
не зная дали е подходящо това, което му е дала, но и аз бих се ядосала, ако се прилага на детето ми каквото и да е лечение/бабешко или не/, бе да е съгласувано с мен! свекърва ми е гледала Ния 2 пъти, когато е била болна и не си е позволила да и даде дори храна, която не е съгласувана с мен...а е детска учителка и има самочувствието, че е "отгледала децата на целия град" Wink
иначе, наистина не си струва нервите...може да се е шашнала жената, искала е да помогне...не я съди...и дано вече се сеща да ти звъни преди да му дава разни неща.

# 4
  • Мнения: 2 082
бях чувала за сода при киселини,но за сода против повръщане наистина не знаех.тя не дразни ли повече корема?  Sad

# 5
  • Мнения: 1 520
Аз знам че се пие сода с лимонтузу (по една лъжичка) с вода, когато те боли корема. Съпругът ми си го прилага. За мен звучи отвратително и не съм го пробвала. Не бих го дала и на дете.

# 6
  • Мнения: 8 917
синът ми беше на село-той е на 10г и снощи му станало лошо и повърнал.свекървата решила да му даде сода с оцет и незнам си какво  Shocked после повърнал  още два пъти.сутринта вдигнал температура 37 и нещо и решила да му даде фервекс и нурофен.мъжът ми го докара на обяд и като разбрах особено за содата Shocked  се ядосах.обадих и се и просто я помолих да не дава лекарства на детето без мое знание и я попитах как може да дава сода въобще на дете и то ако повръща  newsm78 каза ми,че не била луда ,а разредила содата с оцет и вода ли-не разбрах точно и му дала диня и го удари на сърдене.че въпросът ми е това със содата глупост ли е или аз съм в грешка?  smile3515
Аз поне го чувам за пръв път Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 666
 абсолютно права си аз бих вдигнала по- голям скандал сода+ оцет за мен това е пълна глупост -поскоро да влоши състоянието на детето и да радразни още повече стомаха

# 8
  • София
  • Мнения: 786
Има някаква смес вода, сода (ама много малко), лимон и захар май беше. Това било против повръщане и е удобрена от меджународната здравна организация. Рецептата не помня точно. На мен двама лекари са ми я казвали.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 744
Аз лично пия от време на време сода за киселини. На Дияна обаче не бих дала.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
Права сте! Обаче съм сигурна и колко нерви сте потрошили и няма кой да Ви разбере.

# 11
  • Мнения: 2 082
Права сте! Обаче съм сигурна и колко нерви сте потрошили и няма кой да Ви разбере.


вярно е -добре,че детето е по-добре и сега остана малко разстройство от време на време.оризова вода ли да му давам -кое е най-ефикасното запичащо  Simple Smile

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
содата облекчава при киселини, но хич не е полезна за стомашната лигавица или нещо такова, а пък за деца  Thinking Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
Май оризова вода. Чуй се с лекар.

# 14
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
на пакетчето фервекс пише, че е за деца над 15год.

Общи условия

Активация на акаунт