Алергия към метали

  • 4 710
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 505
И по-конкретно-към никел.

Пускам темата тук,защото всъщност става въпрос конкретно за катарамите на коланите-слагат в сплавта и никел,за да белеят повече.Добре,обаче ставам цялата в червени петна на мястото,където металът се опира в кожата ми и то само за минути.Ако постоя по-дълго време,получават се пъпки,понякога направо рани.
Опитах се да лакирам с безцветен лак катарамата,но се излющва за няма и ден.Пробвах да подлепвам с цитопласт отдолу,но пък лепилото от него остава по колана,а хопоалергенния цитопласт е с прекалено слаба лепнеща част и скоро след залепяне се отлепя...
Други идеи (че моите вече се изчерпаха)?

# 1
  • Мнения: 259
пробвай да залепиш от вътрешната страна парче кожа или плат със това лепило дето го лекламират "Фоксиколд".

# 2
  • Мнения: 6 155
Откажи се от колана  Tired

# 3
  • Мнения: 8 505
Откажи се от колана  Tired

Няма начин.Това означава да не мога да си нося 2/3 от панталоните.

# 4
Опитай с тиксо да облепиш колана-при мен се получава.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Купи си колан със сребърна тока или неръждаема стомана Rolling Eyes

Имам една приятелка, която само злато може да носи.....като и правиха металокерамиката на зъбите едвам откриха сплав, към която да не прави реакция.

# 6
  • Мнения: 8 505
Купи си колан със сребърна тока или неръждаема стомана Rolling Eyes

Къде да го намеря такъв?
Освен това всичките ми колани са спортни-от плат,само катарамата е метална (много са разпространени,може би се сещате)-и въпросът е дали ако си намеря свястна закопчалка,ще пасне на коланите newsm78.Защото да подменям десетина колана няма да се навия.

# 7
  • Мнения: 1 117
Аз имам същия проблем  CryПочудих се вече какво да лепя и няма спасение. Принудих се да си купя колан със скъпа катарама, но уви явно и тя не е без никел.
По едно време си лепях цитопласт на корема, където се опира колана, но не е много красиво и практично.

# 8
  • Мнения: 8 505
По едно време си лепях цитопласт на корема, където се опира колана, но не е много красиво и практично.

Това ми е другия проблем-имам алергия и към лепилото на обикновения цитопласт doh (а както вече писах,хипоалергенния не лепи така добре и лепенката пада).

# 9
  • Мнения: 313
Имам същия проблем. За това,  когато нося колан задължително слагам бельо боди, за да не се опира пряко катарамата в кожата. ;-

# 10
  • Мнения: 739
ами ако колана е с пластмасова или плетена катарама, само езичето да е метално? имам 1 такъв, сигурно се намират

# 11
  • Мнения: 357
Имам същия проблем. За това,  когато нося колан задължително слагам бельо боди, за да не се опира пряко катарамата в кожата.

Аз бих те посъветвала същото.И аз имам същата алергия,досега не съм забелязала да имам друга алергия освен тази,а и явно доста хора страдат от нея.Незнам преди години по думите на майка ми не е имало толкова хора,които да страдат от тази алергия.Много е неприятно,но няма начин

# 12
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Много е неприятно. Аз имам същата алергия към някои метали, кожата стоеше като изгоряла, тъмнокафява и дори на рани, петната се получаваха навсякъде- не само по корема от катарами, но и по ръцете и шията, когато като малка носех разни долнопробни бижута. Може да се посъветваш с алерголог или кожен лекар, но е факт, че просто трябва да премахнеш дразнителя. Пробвай да залепиш тиксо на катарамата, там където има допир с кожата.

# 13
  • Мнения: 5 475
... задължително слагам бельо боди, за да не се опира пряко катарамата в кожата. ;-

  Дъшеря ми има тази алергия..и само това е спасението!  Peace

# 14
  • Мнения: 8 505
За да стане по-ясно,ето за такива колани става въпрос:

Вариантът пластмасова катарама е перфектен,но за съжаление не съм виждала.
С тиксо съм пробвала-не става в жегите Confused

Общи условия

Активация на акаунт