Е това на какво прилича?

  • 2 796
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Преди около месец на една комшиийка детето се разболя от шарка-скарлатина,а тя милата се прибрала от доктор и веднага долу с детето и то по цял ден-Е кажете ми това какво е?
А преди години като бяха извели друго дете с шарка тя беше тази дето се развика възмутена.
И сега какво ли?Ами и моя син я кара,не се ядосвам ,че е заразен,даже се радвам,защото тя протича по-лесно при децата,но ме е яд на безочието и малоумството на някои хора.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Аз лично предпочитам децата ми малки да си изкарат шарките. Дори съм ги водила на умишлено заразяване (е, не ставаше всеки път). Проблем е само ако не знаеш и не си подготвен. Скоро имаше тема, в която мама се ядосваше, че може детенцето й да се е заразило с шарка, а те щяха на море да ходят. В такива моменти е гадно наистина. Но пък и другата майка не може цял ден да си затвори детето в къщи. Ако е предупредила, мисля, че няма проблем.

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 150
Мами, скарлатината не е безобидна, понякога повтаря и ако не се лекува както трябва може да увреди сърцето или някой друг орган. Можете да прочетете повече тук
Иначе и да е предупредила майката, не мисля че е редно да води и събира болното дете с другите деца Peace

# 3
  • Мнения: 1 100
....................................Иначе и да е предупредила майката, не мисля че е редно да води и събира болното дете с другите деца Peace

 Peace За съжаление има хора, които не се интересуват по никакъв на4ин от околните Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 42
Безотговорно е да се изкарва дете със шарка навън през първите дни. Наистина скарлатината може да повтори, тя не е като другите шарки. Но и от другите видове - не може да не ти пука, че ще изпотръшкаш деца и бременни само защото не ти се седи в къщи. В първите дни повечето от дечицата не се чувстват добре и надали толкова настояват за разходка. Даже и детето да е болно от грип или каквото и да е заразно заболяване винаги съм заобикаляла детските площадки, знам аз как страдам когато детето е болно и колко нерви и пари ми коства и не ми дава сърце заради мен някой да се зарази. За съжаление такива майки бол.

# 5
  • Мнения: 6 155
На нищо не прилича  #2gunfire

Пълно е с такива патици  Close

# 6
  • Мнения: 1 492
Не се ядосвай, няма как да промениш нещата. Всеки с акъла си.
Аз си държах детето в къщи, лято, зима, това е положението. Лепнах КАРАНТИНА на врата и всеки сам си преценяваше дали да идва у нас или не.

# 7
  • Мнения: 46 437
Бих й го казала в очите.

# 8
  • Мнения: 3 164
Бих й го казала в очите.

дори и скандал и бих заформила....., че и глухите да чуят Crossing Arms

то за  това се слага под карантина, ама.......

# 9
  • Мнения: 289
Скарлатината ИЗОБЩО не е безобидна. Детенцето ме се разболя доста сериозно - мислех, че е грип, но педиатъра ми обясни, че вируса причиняващ скарлатината има още едно проявление - като агина като нашия случай. И ето - три седмици сериозно неразположение, температура и ..... антибиотик - за пръв път на 3год. и 6 мес. Всичкото боледуване на Гери досега се беше изразявало в ден- два лека температура, някакъв сопол и изведнъж - три седмици. Та това е от моя опит - изобщо не бих се колебала да направя остра забележка #2gunfire и временно да сменя градинката, ако въпросната майка продължи да събира детето с другите.

# 10
  • Мнения: 4 473
Щом е постъпила толкова неадекватно (за мен поведението й е такова Shocked), надали ще се впечатли от нечие недоволство Tired
Разни хора...

# 11
  • Мнения: 603
Скарлатината ИЗОБЩО не е безобидна. Детенцето ме се разболя доста сериозно - мислех, че е грип, но педиатъра ми обясни, че вируса причиняващ скарлатината има още едно проявление - като агина като нашия случай. И ето - три седмици сериозно неразположение, температура и ..... антибиотик - за пръв път на 3год. и 6 мес. Всичкото боледуване на Гери досега се беше изразявало в ден- два лека температура, някакъв сопол и изведнъж - три седмици. Та това е от моя опит - изобщо не бих се колебала да направя остра забележка #2gunfire и временно да сменя градинката, ако въпросната майка продължи да събира детето с другите.
да и аз това направих-смених кафето и детската площадка и в първия удобен момент й казах,че не е правилна постъпката й,а тя се оправда,че детето нямало пъпки и затова нямало проблем.Е как да няма незнам-сина ми е целия в пъпки-вярно е,че при всеки е различно,но все пак...Вече цяла седмица не си е показал носа навън и вече #2gunfire,а и ние също сме на антибиотик

# 12
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 150
Антибиотика е задължителен при скарлатина Peace Даже и само носител да е детето. Изследва се и се доказва с гърлен секрет.

# 13
  • София
  • Мнения: 223
Ама мила това е скарлатина!И тя съвсем не е безобидна,затова е и единствената шарка която се лекува с антибиотик и то поне две седмици,и дори после няма гаранция ,че са се изчистили бетастрептококите,а останат ли....Може и цял месец да се наложи да си лекуваш детенцето!Та направо си й кажете #2gunfireКак може такава безотговорност #Cussing outАз със сигурност бих няправила нещо newsm78

# 14
  • Мнения: 8 917
Иначе и да е предупредила майката, не мисля че е редно да води и събира болното дете с другите деца Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт