за разстройството кажете.............

  • 2 427
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
здр.мами.искам съвет.бебо от няколко дни е настинал,някакъв грип има.аз го изкарах,сега него хвана.повръщане,разстроиство...сега повръщането спря.лекарката ни изписа някакви прахчета и мина,Т и тя мина.сега обаче имаме все още разстройство,не "ака"често,но е почти водичка акито.расте и зъбче,може и от това да е?пък и не спазваме някаква диета,но той много и не яде.днес сме само на чай със сухар ,каша и сокче.дали трябва да пазим диета?дайте съвет моля. ooooh!кажете и нещо запичащо.мерси много

# 1
  • Мнения: 492
Ябълка и банан от плодовете.Кашата не е много подходяща, защото предполагам е млечна.Варен картоф можеш да му даваш, сокчетата също не са много препоръчителни!

# 2
  • Мнения: 47 963
да,при всички случаи трябва диета-нищо млечно,сладко,мазно,най добре моркови,картофи,ориз,сухар,солети,чай,каша-безмлечна,оризова или специалните на хумана и милупа,сока да е морков,защото много плодове разхлабват
давай течности на често по малко,по-добре чайче
вместо мляко може разредена каша

# 3
  • Мнения: 2 220
Ако смятам, че е от зъб не правя нищо специално - а лекарства пък е безсмислено да се дават, защото това е реакция на организма и трябва да се справи сам. И си минава за 1-2 дена. Виж, ако е по-сериозно, бих потърсила лекар.

# 4
  • Мнения: 14 133
да,при всички случаи трябва диета-нищо млечно,сладко,мазно,най добре моркови,картофи,ориз,сухар,солети,чай,каша-безмлечна,оризова или специалните на хумана и милупа,сока да е морков,защото много плодове разхлабват
давай течности на често по малко,по-добре чайче
вместо мляко може разредена каша

Плюс прахчета Ентерол или Смекта. Чаят да е шипков.

# 5
  • Мнения: 603
Стаската и тя е с разстройство-аз й правя чай от шипки и яде картофено пюре.Мисля че трябва да се спази малко диета,защото иначе има опасност от обезводняване.Преди седмица и ние изкарахме вирусче и бяхме пред болница,но слава богу се разминахме,яде  Милупа,ама после зор като се запече.

# 6
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Така бебето ми тази седмица мина по същия път но при строга диета - лечебна хумана оризова каша  банан и супа от моркови както и чай от шипки -плюс прахчета за кърмачета -хидрасек  се оправи за 2 дни .И на нас ни излизаше зъб само че лекарката каза че може да стане кашаво акото от зъб но не и воднисто така че било вирус .Успех.

# 7
  • Мнения: 8 917
да,при всички случаи трябва диета-нищо млечно,сладко,мазно,най добре моркови,картофи,ориз,сухар,солети,чай,каша-безмлечна,оризова или специалните на хумана и милупа,сока да е морков,защото много плодове разхлабват
давай течности на често по малко,по-добре чайче
вместо мляко може разредена каша

Плюс прахчета Ентерол или Смекта. Чаят да е шипков.

Peace

# 8
  • Мнения: 3 116
Аз като малката се разстрой и давам оризова каша на Нестле. Два пъти съм го правила и трябва да ти кажа че резултата е налице на момента Simple Smile Даже следващия ден акането го пропуска обикновенно Simple Smile

Иначе от зъби да, появява се при нас разтройство.

Бързичко да оздравявате  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 237

 ХУМАНА  имат една специална кашичка за разстройство,защо не пробваш с нея ? Мисля че няма мляко и запича  Peace

# 10
  • Мнения: 3 537
Варя оризова вода. Peace

# 11
  • Мнения: 532
И ние го минахме това вирусче.С диетка: ориз , картоф , банан  - за 2 дена ни мина.Никакво месо , пържено , мазно..... може и оризова вода да се дава ако е много зле.Успех!

# 12
  • Мнения: 955
Ако разстройството е продължило повече от 4 дни само Суметролим давам.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 848
Ако разстройството е продължило повече от 4 дни само Суметролим давам.
А защо Суметролим?Това не е ли Бисептол?

# 14
  • Мнения: 14 654
при растройсвто ограничавам храните , които дразнят стомаха . правя една супа от картофи,моркови и ориз без мазнина . банановата каша също действа затягащо . като по-малък му давах лечебна хумана. сок, даже и от морков пак дразни, но варените моркови са изпитано средство срещу разстройство . чай от джоджен е добре, ако ще го пие или от мента . не давам ентероли и смекти

Общи условия

Активация на акаунт