Еритроцити в урината

  • 18 108
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 802
На детето ми в  седимента на урината има единично еритроцити! Дайте ми моля ви информация, лошо ли е да ги има там? В понеделник ще я водя на лекар дотогава ще се побъркам от притеснение  ooooh! Благодаря ви предварително!  Hug

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 15:57 от Елеонора_76

# 1
  • Мнения: 219
Здравей мила,

разбирам притеснението ти, но като се тревожиш с нищо не се помагаш. Изчакай прегледа и ти стискам палци за палажителен резултат.
На въпроса ти - еритроцити в урината по принцип не бива да има. Но при теб е добре ,че са единични. Говорят за възпаление на пикочния мехур, уретрата и т.н. Не казваш по какъв повод е изследвана урината. Ако е имала болки при пишкане или t , тогава може би сте изкарали цистит.Ще се оправите не се тревожи.
Успех при прегледа. newsm10 newsm51

# 2
  • Мнения: 1 802
Здравей мила,

разбирам притеснението ти, но като се тревожиш с нищо не се помагаш. Изчакай прегледа и ти стискам палци за палажителен резултат.
На въпроса ти - еритроцити в урината по принцип не бива да има. Но при теб е добре ,че са единични. Говорят за възпаление на пикочния мехур, уретрата и т.н. Не казваш по какъв повод е изследвана урината. Ако е имала болки при пишкане или t , тогава може би сте изкарали цистит.Ще се оправите не се тревожи.
Успех при прегледа. newsm10 newsm51

Благодаря за пожеланието!   bouquet Ще видим утре какво ще каже лекарката!

# 3
  • Мнения: 7 640
до 5 еритроцита и 2-3 левкоцита е нормална находка!

# 4
  • Мнения: 1 802
PolarFox Звучи успокояващо   bouquet Благодаря!

# 5
  • Мнения: 7 640
зависи по какъв повод са пуснати изследванията, но определено единични Ер не са проблем.

# 6
  • Мнения: 1 802
Дъщеря ми има проблем със бъбреците, пиелонефрит и везико-уретерален рефлукс, правим профилактика със Суметролим, та по този повод изследваме урината всеки месец, и понеже досега не е имало във седимента еритроцити...незнам защо са там и се шашнах  ooooh!

# 7
  • Мнения: 7 640
аха, значи е налице все пак известен проблем.
Лекуващият лекар ще прегледа ВСИЧКИ направени показатели и ще прецени, но несе шашкай от сега.
Успех и да пишеш Peace

# 8
  • Мнения: 1 802
Ми то единственният проблем е че нямам доверие на лекарите в Ямбол, и се страхувам, но ако се наложи ще  посетим пак нашата лекарка във София  Peace Иначе другите показатели на урината са отлични...  Simple Smile


PolarFox Благодаря ти за отделеното време Simple Smile
Желая успех и на теб!  Hug

# 9
а можи ли да попитам ако на вазрастен човек стане подобно нещо какви мерки трябва да се земат и от какво може да е причинена появата на еритроцити в урината  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт