Moже ли да се направи нещо с блуза която пуска червената си боя?

  • 3 936
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Купих си една червена блуза.Тъничка с къс ръкав за лятото, но адски пуска червено при пране.И със студена вода да я пера - все тая.Даже въжето на простора боядиса  Rolling Eyes
Има ли начин да направя нещо и да спре да пуска  newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Оцет? newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
В смисъл?Да я изпера с оцет ли?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Май се киснеше във вода с малко оцет в нея. Ма не съм 100% сигурна.

# 4
  • Мнения: 116
има две възможности - стабилизация на цвета или към кофата  Embarassed
Трябва да я накиснеш или в кисела / оцет / или в основна / сода / среда. А това зависи от типът на боята. Българските бои се стабилизираха с оцет, ама за китайските не знам  newsm78

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
...и обезателно - цветоулавящи кърпички при пране, да не боядисаш всички дрехи в домакинството в розИво.

# 6
  • Мнения: 5 475
...и обезателно - цветоулавящи кърпички при пране, да не боядисаш всички дрехи в домакинството в розИво.

Peace  или пране отделно!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Я,я, кви са тия цветоулавящи кърпи, че скоро ще ме изгонят заради боядисване на всички дрехи... Embarassed

# 8
  • Мнения: 723
Я,я, кви са тия цветоулавящи кърпи, че скоро ще ме изгонят заради боядисване на всички дрехи... Embarassed
Продават се в магазините за перилни препарати, по 10 броя в кутия, около 3.50лв. Слагаш една или две заедно с прането, кърпичката улавя пуснатите цветове и така другите дрехи не се боядисват. Важно условие е само да извадиш прането веднага след изпирането.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 743
...и обезателно - цветоулавящи кърпички при пране, да не боядисаш всички дрехи в домакинството в розИво.
Shocked Shocked Shocked
За такова нещо за първи път чувам  Embarassed
Аз така или инак я пера на ръка (вече Mr. Green), защото имах една пералня с дрехи в розИво  Twisted Evil Laughing
В оцет и студена вода ли я накисвам?И колко време да я държа?Кажете на профана моля  Praynig

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Купих си една червена блуза.Тъничка с къс ръкав за лятото, но адски пуска червено при пране.И със студена вода да я пера - все тая.Даже въжето на простора боядиса  Rolling Eyes
Има ли начин да направя нещо и да спре да пуска  newsm78

Хвърли я....такива бои пускат като се потиш и правят алергии и обриви и всякакви гадни неща........Боите за дрехи са доста вредни да знаеш..........

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Мисля, че с вода и оцет цветът ще се фиксира и няма да пуска повече  Peace
А тези цветоулавящи кърпички ще ми свършат доста работа  Mr. Green

# 12
И аз имам една копринено-платняна рокличка на дъщеря ми която пуска много боя. Роклята не е някаква измислена марка и въпреки всичко - при всяко пране водата се оцветява!  Tired Пера я само на ръка и така проблема е решен.  Hug

# 13
  • Мнения: 8 505
Фиксирай и цвета преди пране с оцет-накисни я за около час в разтвор от оцет и вода.Ако продъжава да пуска-повтори.И ползвай улавящи цвета кърпички при първите няколко пранета.

# 14
  • Мнения: 945
Наскоро бях чела някъде, че една от основните причини zа пускането е прането при неподходящи градуси. В такъв смисъл, че ако на етикета е написано 60градуса , а ти я пере8 на ръка в студена вода, то така само ще съсипеш блуzата. Довода беше, че боите са оптимално раzработени zа определена тъкан и zа определена температура на пране. Звучи ми доста логично.

При твоя случай май качеството на блуzата е лошо. А на етикета пише ли, че трябва да се пере отделно?

Общи условия

Активация на акаунт