Бебето ми не иска да се захранва. Моля, дайте съвет.

  • 2 889
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Може ли да ми помогнете. На 6 месеца и половина е. Досега беше само на кърма на поискване. От 5 месец и половина се опитвам да я захрания, но тя стиска много упорито устата. Започна да увеличава нощните кърмения, вместо да ги намалява, а през деня ми отказва. Да спра ли нощните, все пак е вече на 7, а пък и заради това мисля, че не иска да се захрани. Очаквам съвети, за което предварително Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 885
Не е това причината според мен. Лято и зъбоникнене според мен са по-вероятната причина.
Не е проблем и по-късно. Имам приятелки, които захраниха с пресни плодове на 1,4 и 2,2 години кърмачета.
Ама да се изкажат профи-кърмачките  Heart Eyes

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Като не иска, не го насилвай! Моят синковец прояде истински след 7 м., първото, което опита беше трохички банан и ..бисквита.
Това с увеличените нощни кърмения за сметка на намалели дневни ли е?


# 3
  • Варна
  • Мнения: 758
Наскоро попаднах на превод от руски сайт за кърменето по месеци. Според него е нормално на тази възраст детето да се занимава повече с околния свят през деня и затова да се увеличат нощните кърмения. При нас станаха 2-3 (а през последните 2-3 месеца си карахме с едно).
Колкото до захранването от преди 2 седмици се пробвам да и давам по нещичко (през няколко дена и само по една лъжичка) и не отказва, но тя винаги е седяла около нас на масата (беше с колики и кривотии и почти не си е стояла в креватчето) и се заглежда доста отдавна в това което правим. Доколкото знам точно това съветват тези, чиито деца се дърпат - да е около теб когато се храниш и да вижда, че се храниш с апетит и "вкусно" (всъщност важи за всички, които вижда около масата) и в никакъв случай да не се опитваш да даваш нещо насила.
От мен толкова  Simple Smile
Сигурна съм, че ще получиш по-подробни съвети от мами с по-голям опит и преминали през същите трудности  Flutter

# 4
  • Мнения: 2
Много ви благодаря за подкрепата и отговорите.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 901
Не насилвай бебето - за дълго и изключително кърмените бебета е доста по-труден прехода към по-различна храна. Още като си приказвах с продавачката на магазинчето до нас, че моята цял месец не можа да замести и половин хранене, тя така ми каза - искат си млякото!

# 6
  • София
  • Мнения: 650
А ти как захранваш? Аз захраних малкия на 7- ия месец със зеленчуково пюре силно разредено с кърма- т.е предимно кърма с малко зеленчуково пюре и постепенно сгъстявах консистенцията и така се излъга да хапва и друго.

# 7
  • Мнения: 2 047
   А пробва ли с различни храни? Моята дъщеря  не искаше да бъде захранена с оризова каша. Grinning
   В крайна сметка се нави на пюре от круша, размесено наполовина с кърма. После почнах да слагам кърма във всяко ново ядене. Което приемаше и одобряваше му намалях постепенно кърмата и накрая успяхме да заменим 1 (!) хранене месец и половина след началото на захранването!

# 8
  • Мнения: 2 467
И моето още се дърпа на захранването, а годинката гоним вече. Вечер спи при мен и си цока на самообслужане по незнам колко пъти  Blush  (аз спяяя). Твърда храна я изяде 100-на грама за деня, я не. Аз давам, ако не иска - на кучето! Свекъра иска да я записва на детска кухня "да проядяла, че там готвели вкусно"  Twisted Evil

Нали си наддава детето и не е изпосталяло от глад   Wink Давай кърма, то си знае най-добре. А и нали сега само се запознава с храната.

# 9
  • Мнения: 4 399
Сигурна ли си че храната е с подходяща температура? Моята принцеса рева първия път защото и дадох пюре от моркови със стайна температура. А и беше много интересно какъв е тоя уред лъжицата. След като и го стоплих, не можах да я спра. Можеш също да опиташ да смениш продуктите, може да не му е вкусно на детето това което си избрала.

# 10
  • Мнения: 559
Здравей, мисля че нямаш повод за притеснение. При нас положението беше подобно, захраних беба 6-я месец и тя упорито отказваше да преглътне дори и грам някъде до към 7-я месец, постоянно и се повдигаше каквото и да и предложа /започнах  с оризова каша с кърма и пюрета, но тя всичко плюеше/. Не съм я насилвала много, пробвам и като вземе  да плюе спирам и така до другия ден. Доста пюрета изядох покрай това захранване. Но в един момент започна да преглъща и с всеки изминат ден ставаше по-добре. Не се притеснявай, доста информация прочетох тогава, но не срещнах случей в който бебче да не е прояло. А за кърменето през нощта, покрай тези зъбки беба сучи 2-3 пъти нощем, като от 2-я до 7-я месец не ми се е будела нощем за муцкане. Така че моят съвет е да кърмиш на поискване и да и предлагаш по малко твърда храна без да насилваш нещата и ще видиш, че в един момент бебчо ще прояде. Ние все още нямаме заместено кърмене, въпреки че си хапва твърда храна, като цяло не и е голам фен. Успех  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 760
Значи първо: не се шашкай! Децата са различни и прояждат по различна време. Много е важно да не го насилваш. Ти предлагай от време на време, пък детето ако иска - да хапва.
Съжалявам, че ***Цвети*** в момента е на почивка и не може да се включи - нейният юнак е на 9 м, още не захранен. А е огромен и прекрасен...
Ето ти (ако не си я чела) темата на Деметра за подобен случай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=66242.0
И накрая малко личен опит: на 6м и половина, моята госпожичка хапна лъжичка намачкан картоф. 3-4 дена хапва по лъжичка и престана - зъбките я мъчеха + жегата. От вчера пак предлагам и този път го посрещна с охота. Уточнявам, че предлагам твърда храна (не пюре) и не размесвам с кърма, а после давам да си досуче.
Също съм противник на заместването на хранене - ако нямаш възможност да го кърмеш през деня - давай изцедена кърма или АМ, но основното папо да е мляко!
Добре са те посъветвали да държиш детето около масата докато се храните. Предложи му също така миниатюрни порцийки различни храни (подходящи за възрастта му - картофче, морковче, оризова кашичка...)
Но най-вече не се притеснявай - всяко дете е различно!

# 12
  • Мнения: 1 383
И аз се опитах да захраня на 5м 20 дни, но реално прояде на 7 месеца, и то не повече от 50 гр. на ядене. Заместих хранене на 9 месеца, когато много се разяде, после след 11м взе да става капризен и сега се храни, но е на настроения.
Не знам какво да те посъветвам, дали да прекъсваш и да опитваш след няколко дни, за да не я раздразниш, или да предлагаш упорито, но по малко, за да има възможност да свикне. Зависи от детето.

# 13
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
мислех си че мога да ти дам съвет, а виждам, че всичко вече е написано.
аз я отбих преди почти месец, а количеството храна, което изяжда е същото като по време на кърменето (последните месеци имам предвид, когато остана само нощтно кърмене), не наддава много, но пък си е съвсем добре детето.

# 14
  • Мнения: 1 735
Аз започнах да захранвам в началото на 7-мия месец ,но нещо не потръгна. Нямаше достатъчно химия ,дет' се вика. Та затова ,за ужас на всички наши роднини ,реално я захраних в началото на 8-мия й месец. Сега си папа като змей ,е само на зеленчуците се пъне ,ама ще го оправим и този проблем.
Друго мое наблюдение: смачквам й диня - не иска!!!
Давам й парче диня ,като внимавам да не се задави с него. Еййй ,не мога да й го взема от ръцете ,смуче го ,гризе го ... С краставиците и чушките е същата история.
Така ,че пробвай и
педагогическо захранване - много им е интересно на диванетата. Hug

Общи условия

Активация на акаунт