може ли бебето да пътува с автобус???

  • 649
  • 4
  •   1
Отговори
мили мами, искам да попитам дали мога да пътувам с моето бебе,което на 6,5 месеца с автобус -биомет от софия-варна??кажете може ли бебето да издържи 6 часа път-на кърма сме. и плодови пюрета.Мисля да резервирам и 2-те седалки и да бъдем със столчето му!

# 1
  • Мнения: 84
Миналата есен пътувах до Австрия. За спътници си имахме и майка с ... 4 месечно бебе. Пътуваха добре, ми се срува. Бебето почти спеше. Но си спомням, че пътуваха на 4 седалки, т.е. 2 от едната страна на пътеката ( за мама и багажа) и 2 от другата страна ( за бебо със столчето си ). Сигурна съм, че и вие ще се чувствате удобно и ще пътувате безпроблемно.
Успех!!!

# 2
  • Мнения: 259
Според мен първо се консултирай със педиатъра.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 979
Мисля че няма да има проблем. Peace Единствено може да се притесняваш от климатиците/духалките или ако някой пуши (понякога шофьорите си позволяват).
Веднъж при пътуването ми от Бургас до София, зад мен пътуваше майка с бебче. Бяха си взели и двете седалки, а и таткото беше на съседна седалки, но в другата редичка. Всички пътници много се радваха на бебчето, което беше около 7-8 месечно.
Според мен ако си сама, с бебчо ще ти е трудно - да си вземеш придружител!

# 4
  • Мнения: 11
Миналата година пътувах с Коко (тогава на 4,5м) от Созопол до София с нощния автобус. Той си беше в столчето на седалката до мен и спа почти през цялото време. Събуди се за малко на почивката, когато всички слизаха, помрънка 3-4мин и заспа отново. Умишлено пътувахме през нощта точно заради него, а и заради батко му, за да си спят, макар че ние се поизгърчихме. Вярвай ми обаче че това е за предпочитане, пред алтернативата през деня с будно човече, искащо всичко да види, разгледа, пипне и т.н. С баткото на 1г2м преди 4години сме пътували през деня - беше си малък ад под небето. Не искаше да стои при нас, пищеше да го пуснем да ходи из автобуса, отгоре на всичкото за лош късмет на предната седалка пътуваше едно младо момиче с малко зайче, а зад нас семейство с коте. Това го откри на почивката и после до Созопол ..... СТЕРЕО. Дремна за 30мин, а през останалото време и сама можеш да се сетиш ... Луди станахме. Така че давай смело през нощта, приготви си само в една чанта, която да е с вас вътре в рейса вода, 2-3 памперса, залъгалка, дрешки за преобличане ако се наложи, завивка за бебо (така и от климатика ще можеш да го изолираш ако покриеш цялото столче особено ако е от кошниците- аз така постъпих), а колкото до кърменето през нощта би трябвало да нямате хранене, но ако се наложи можеш да се наметнеш със завивката и да я свършите и тази работа. Само се облечи с подходящи дрехи за целта - с копчета отпред и мисля, че няма да имаш проблеми. Успех и приятна почивка. 

Общи условия

Активация на акаунт