Пазите ли листовките на лекарствата?

  • 3 128
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Мами, имам питане. Сега съм в лятно почистване и за пореден път прехвърлям и тези листовки. Аз имам навика да ги събирам. Ама се чудя защо.
Не ги чета в последствие, а само на момента при започване на приемането на лекарството.
По-късно и да погледне не всеки път се сещам кога и за какво е пито чудото. Само кой евентуално го е пил, мазал или там за каквото е било лекарството.

Мисля да ги изхвърлям, работа никаква май не ми вършат.

А и да питам преди бях срещала един сайт с въпросните листовки в нет-а. Но го загубих. Някой ако е попадал - моля да го постне тук.

# 1
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз пазя тези листовки. А когато дадено лекарство е с дълъг срок на годност, обикновено на опаковката записвам за какво съм го давала. Така горе-долу се орентирам какво да предприема преди да посетим доктора. А за такъв сайт за първи път чувам. Но ще чакам да видим, дано някоя майка го знае!

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пазя ги.
Особено тези, които са от лекарства на детето.

А за сайта и аз ще чакам.

# 3
  • Мнения: 3 537
Всичките! Peace

# 4
  • Мнения: 2 019
пазя ги

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 1 981
И аз пазя.

# 7
  • Мнения: 3 457
Пазя ги.
Особено тези, които са от лекарства на детето.

А за сайта и аз ще чакам.
и аз пазя Peace

# 8
  • Мнения: 5 228
Ако пазя лекарството, пазя и листовката. Като изхвърлям - хвърлям ги заедно.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Пазя известно време, после хвърлям - повечето.

# 10
  • Мнения: 193
 O, не само ги пазя, но ги чета дори!

# 11
  • Мнения: 988
Всичките, и ги чета! Малко оффф - но освен това редовно претърсвам аптечката за остарели лекарства и ги подменям, в аптеката всеки път проверявам срока на годност... В къщи съм организирала в отделни кутии лекарства за външно и вътрешно приложение, относително безвредни и по-сериозни медикаменти, за да не се обърка мъжа ми нещо (подразбирате нали че той не чете листовки)  и разбира се, тези за детето - отделно, дори в отделен шкаф. И навън нося чантичка за първа помощ в чантата за количката.

Извинете за оф-а, не искам да звуча пропагандаторски  Embarassed ама като се замисли човек малко организация и самодисциплина колко неща може да ни спести...

# 12
  • виртуално
  • Мнения: 2 842
Пазиме ги. Направили сме един тефтер на детето, в които записваме датата, какво и е било, рецептите и листовките на лекарствата

# 13
  • Мнения: 8 505
Съхранявам лекарството в кутията,листовката си е вътре.Когато свърши-хвърлям всичко.

# 14
  • на село
  • Мнения: 3 841
Съхранявам лекарството в кутията,листовката си е вътре.Когато свърши-хвърлям всичко.

Действам по същия начин.
Не ми е ясно защо са ви листовки без лекарствата,
излишно трупане на боклуци според мен.

Общи условия

Активация на акаунт