лактогонен чай и опит за зачеване

  • 382
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
кърмещи мами с големи знания,

имам следната глуповата питанка: пия лактогонен чай (обикновения, български), защото трябва да изцедя кърма за дребния заради почивката ни с таткото (без негово младежество, той ще бъде гледан от баба  Mr. Green).

така, но същевременно с любимия се опитваме да заченем  Blush

нещо ми светна една лампичка: дали няма нещо да прецакам зачатието или да наруша нормалните процеси в началото на една бременност с този чай?

трябва ли според вас да пропуснем този месец??? а хич не ми се иска да пропускаме шанс  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 521
А бе ти ме утрепа...какви неща иzпих преди да раzера, че съм бременна, а ти zа чай се притесняваш...яяяяяяяяяяяя приятен бебеправ на почивката Party Peace...

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Въх, че въпросче Thinking
По пътя на логиката - ако предположим, че лактогонният чай повишава нивата на пролактина с цел увеличаване количеството на млякото, то би трябвало да ти намалеят шансовете за забременяване, заради именно тези завишени хормонални нива.От друга страна обаче, хич не ми се вярва едни нищо и никакви билки да имат чааак толкова силно въздействие върху организма, ама знам ли newsm78
Що се отнася до органогенезата - е т'ва пък съвсем не ми се вярва да се влияе от единия чай!
Аз бих си бебеправила с кеф Blush
Не ти помогнах хич, но поне си поразсъждавах пишейки Mr. Green

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Доколкото аз съм ровила, лактогонните чайове имат предимно психологическо въздействие Laughing Някои от съставките улесняват рефлекса на потичане - което няма общо с пролактина. Билката, която доказано влияе на пролактина, не се ползва в чайовете (витекс).
Така че не виждам никакъв проблем да си пиеш чайчето и да си бебеправите с голям успех Wink И чакаме след някоя седмица разписване в темата за кърмещите по време на бременност Hug

# 4
  • Мнения: 829
въх, успокоихте ме!  Grinning Grinning знаех си, че сте цяла енциклопедия! много ви благодаря!   bouquet
И чакаме след някоя седмица разписване в темата за кърмещите по време на бременност Hug
ха, дано!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт