Водопроводна питанка

  • 1 819
  • 8
  •   1
Отговори
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Дълга и неприятна история, основно свързана с човешката глупост.  Rolling Eyes
Ние сме на общ водопровод два водомера и от показанията на единия се вадят показанията на втория. Ние сме вторите и нашите показания формират показанията на долния. Така, съседът, който ни се пада роднина и сме в обтегнати отношения, твърди, че не ни е в изправност водомера. Добре, (въпреки че е нов)-искаме проверка-ВИК 15 лв и стотинки за сваляне и слагане на работещ, агенцията по метрология-150 лв, ами да се снимат, който не му харесва моя водомер да си ги плаща.
Предпоследния път инкасаторката не ни засече водомера и ни сложи ей така 5 кубика. Сега като засече, установи 3 кубика. Сториха й се малко, но аз обясних, че май месец (когато не е отчитала) бяхме една седмица в чужбина, а после и преди това болни и детето не беше вкъщи, което доста намалява консумацията, защото пада откъм ежедневно къпане и перални. Дамата явно не ни е повярвала, защото като слиза долу и вижда консумацията, решава самосиндикално да ни пусне 8 куб по средна стойност, което е безумно, защото не ща да плащам на съседите водата.
За 4 години живот непрекъснато говоря за отделяне на водомерите, но те отказват, защото това включва разбиване при тях, а те не искат да делят разходите, а ние да им ги покрием. Моята човешка глупост е безумна, но аз на тях един лев няма да платя.
Утре инкасаторката е във ВИК (естествено, за късмет, аз съм на работа, а мъжът ми ще гледа детето и посещението ще е почти невъзможно).
И след цялото това многословие, какво питам-как мога да инициирам разделянето на водомерите и разделянето на разходите-от ВИК не ми отговориха, тях ги касае само да се появи някой, който да удостовери, че водопроводът е разделен. Считате ли, че обаждането в Комисията на Потребителите би ли ми помогнала в този случай (щото тая дама ги е нахързулила 8 кубика по средни показания без да ни информира, аз знам за 3 кубика)

ПП. Знам, че постъпвам безумно тъпо, но съм се заинатила като магаре на мост и от това произлизат най-големите човешките глупости и трагедии, но няма да дам ни стотинка повече от необходимото

# 1
  • Мнения: 13 682
Нищо не разбрах от обяснението ти, уж 2 водомера, пък от единия се вадят показанията на другия ... newsm78 какъв е проблемът!? Че нали по блоковете е така - един общ в мазето и всеки си има в къщата. Обикновено винаги има разлика между показанията на общия и индивидуалните и тя се разпределя пропорционално.  Колко са му кубиците на вашия роднина, че се сърди? Ако решите да сменяте нещо, по-добре си купете и сложете нов водомер, по-евтино ще ви излезе.

А инкасаторката можеш да я разпердушиниш яко. Оплачи се от нея във ВИК. Тя няма никакво право да си прави свободни съчинения, нали работата й да отчита, а не да пише ей така по преценка. Що за своеволия #2gunfire

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
не е общ водомер. Ние живеем в транфосвирани тавански помещения. когато са ги правили, е трябвало да разбият и да сложат разклонение за отделен водомер, но не са го направили. Към настоящия момент ситуацията е следната-имаме два водомера, две партиди, но нашият водомер не е отделен, а нашата консумирана вода се отчита и в долния водомер, затова се налага да се извади, за да се получи тяхното задължение. Незнам дали съм ясна.
Общият водомер е друго-идиотите в блока дават мази под наем и си поемат водата от общия.
Инкасаторката ще бъде задължително разпердушинена, ама временно решение.

# 3
  • Мнения: 13 682
Добре де, а тръбите към вас откъде тръгват? Нали все някъде има разклонение за към вас и достъп до него  Thinking Не можете ли там (при роднината) да сложите един водомер, че да се успокои. ама и аз го измислих Mr. Green Явно мисли, че манипулирате водомера и го ощетявате. Ама то е така, орташката работа... Sick И за каква сума възразява той и ви прави мизерии ?

# 4
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Стига бе, аз си мислех, че в нашия блок е безумна схемата, ама имало и по-зле значи Crazy.
Значи вие два отделни апартамента с общ водомер, ние - във всеки по две бройки, за двата отделни щранга Rolling Eyes.
Конкретно проблемът с разделянето не знам как ще го решиш, ако скоро не предвиждаш ремонт Tired.

За надписаните кубици хич не се притеснявай, имаш дар слово, напиши едно оплакване и ще ти ги оправят.
В моя случай ми бяха праснали ей-така, на база, разход за вода на тоя водомер, който изобщо не ползвам, защото още нямам кухня - разбирай, че няма дори мивка там, стоят си така тръбите затапени. Видяло им се необичайно да има разход на вода 0.00 и хоп - сметчица Crazy. Много ми беше гот после като се извиняваха Misc Ghost

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
може, аз на чат го обърнах, достъпът е при него, но той трябва да го даде, а при него се налага разбиване-независимо дали за отклонение или за още един водомер (два дена да ти е разбита тоалетната си е гадно). Тези мотиви той счита за достатъчни да не поеме нищо от разходите по разбиването, а то е и в негов интерес
СтРамел, аз съм склонна да преживея ремонт само и само да кандисат отдолу, майната му на всичко, ама и Вашата е една. Кога ще приемат унифицирани правила за тия водомери, че да се решат подобни неуредици, щото видно при работата с хора трябва регулиране  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 13 682
ние - във всеки по две бройки, за двата отделни щранга Rolling Eyes.

Че то и ние сме така, като дойдат, що писане пада, що показания, що чудо Joy
А ВИК и аз много ги обичам, имам стари сметки да разчиствам с тях devil

... достъпът е при него, но той трябва да го даде, а при него се налага разбиване...Тези мотиви той счита за достатъчни да не поеме нищо от разходите по разбиването,
Ми тогава да си плаща каквото се налага и да си трае. Аман от вечно недоволни и претенциозни роднини и съседи  Crossing Arms но инкасаторката я  bash

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 15:12 от бяла птица

# 7
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
 Joy Joy
Много избързах аз да се похваля - пак са ми написали 2 кубика вода на неизползвания водомер  hahaha Joy
Преди малко ме зарадва брат ми, че е спретнал жалба, да я подпиша Mr. Green
Абе тия (нарочно я използвам тази форма) малоумни ли са, питам аз  newsm78
Последния път като вземаха показанията си останах по случая в къщи и специално записа инкасаторката У тефтера, че няма мивка там, кухнята не се използва.
Само хабим хартия и тонер 'начи и да се намират чиновниците на работа.
Ще докладвам за развитието.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Калина, не виждам къде е проблема или аз нещо не разбрах Thinking Нали така или иначе ти плащаш по показанията на твоя водомер? Дори инкасаторката да ти е надписала кубици, другия месец ще се изравнят и ще платиш по-малко. Аз по едно време плащах по 1 кубик на месец, защото преди това са ми надписвали - голям кеф, особено ако са вдигнали цената междувремено и  съм си платила кубиците по старата цена Sunglasses
...Опа...сега прочетох по-внимателно - тя не е повярвала на показанията, така ли. Ми да си проверяват тогава водомерите от ВиК. Жалба и толкова. Водата се плаща според показанията на водомера а не по преценка на инкасаторката.
А как да накараш съседа/роднина да си отделите водомерите... сега нищо не ми хрумва  33uu

Общи условия

Активация на акаунт