po kolko voda piat decata vi?

  • 1 193
  • 9
  •   1
Отговори
Moita e kato jaba na 40 dni e i pie po okolo 250ml.na den ne e li mnogo?

# 1
  • Мнения: 4 965
И аз мисля, че е много. Някъде четох, че би трябвало дете до 1 г. да поема около 150 г., но щом му се пие, не го ограничавай (и аз пия много вода - по 3-4 л. на ден и пак съм жадна, а ако не пия чак ми пари гърлото - много е неприятно).
Виж, малките шушулки почти не пият вода - общо да им се събират 60-70 г. и то с какви ли не хитрости от моя страна - само да видят шишето и почва да им се гади Thinking .

# 2
  • Мнения: 1 895
щерката е като жабче откакто се е родила-като засмуче шишето и докато не остане само въздух не мирсва.сега е на 2 години и изпива между 900мл и литър и 200мл дневно.перманентно разнасяме гърнета,нощем не мога и да си помисля да я оставя без памперс-защото и през ноща се буди и пие жадно....ама какво да направя-явно си е такава порода Laughing

# 3
  • Мнения: 2 051
Цитат на: kremi
щерката е като жабче откакто се е родила-като засмуче шишето и докато не остане само въздух не мирсва.сега е на 2 години и изпива между 900мл и литър и 200мл дневно.перманентно разнасяме гърнета,нощем не мога и да си помисля да я оставя без памперс-защото и през ноща се буди и пие жадно....ама какво да направя-явно си е такава порода Laughing

А Алекс?

# 4
moyta do skoro se mru6te6e ot vodata, ama sega si izpiva po 140-150ml na den.

# 5
  • Мнения: 2 051
Цитат на: murchy
Moita e kato jaba na 40 dni e i pie po okolo 250ml.na den ne e li mnogo?


Има бебета, които обичат вода, има и такива, които не пият изобщо.
Но ако кърмиш не е препоръчително да даваш толкова.
A подслаждаш ли водата?
Ако кърмиш виж във форума за кърменето и захранването, има десетки теми за водата.
Ако не кърмиш нека другите мами да ти кажат.

# 6
  • Мнения: 1 895
Цитат на: vedrra
Цитат на: kremi
щерката е като жабче откакто се е родила-като засмуче шишето и докато не остане само въздух не мирсва.сега е на 2 години и изпива между 900мл и литър и 200мл дневно.перманентно разнасяме гърнета,нощем не мога и да си помисля да я оставя без памперс-защото и през ноща се буди и пие жадно....ама какво да направя-явно си е такава порода Laughing

А Алекс?

той също пие,но като е жаден-а тя просто вижда шишето и не и дава мира докато не го изпразни-все едно ще и го вземе някой или пък и е за последно пиенето Grinning и винаги е била така.докато алекс като бебе  пиеше много малко-от миналото лято изведнъж започна да пие достатъчно течности.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 522
Плами 50-80 мл
Цвети, ако изпие 30 ще си хвърлям шапката от кеф тоз ден (само, дето не нося шапки  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing )

# 8
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Мойто бебе пие около 100мл и повече от половината е сок.  animal037

# 9
  • Мнения: 4 965
Цитат на: irena petkova
Мойто бебе пие около 100мл и повече от половината е сок.  animal037


Във връзка с горното ще споделя какво правя, за да поемат повече вода. Първоначално слагах малко захар (половин лъжичка за кафе на 120 г.), но след като им мина жълтеничката, а още отказваха да пият вода - започнах да разреждам плодовите сокчета и пюренца (течните плодови пюрета им давам също с биберон, а само гъстите с лъжичка) с водичка. Разделям 1 пюре на двете и добавям вода, докато стане 120-130 г. или правя пресен сок около 60 г. и доливам вода до 90 г. Така пият,  харесва им и успяват да поемат необходимото им количество вода.

Общи условия

Активация на акаунт