Отговори
  • Мнения: 631
Темата е повлияна от често срещаните напоследък теми за изневери, разбити сърца, лъжи, отмъщения, проверки на смс и телефони, разпечатки и т.н.т.
Кое ни провокира да заставаме нащрек? Защо го правим? Дори и без причина търсим някой скрит факт, момент или реплика?
Прокоба ли е това, че точно когато си мислим, че всичко е идеално отнякъде "изниква" проблем, или ние сами си го търсим?
За себе си мога да кажа, че имам доверие на мъжа си, дори граничи с безразличие. Не ровя в нещата му, телефонът и имейла са си негови и не ги пипам. Не искам, не желая да си ангажирам ежедневието и мисленето с такива неща, отказвам да си представя, че това може да се случи (а то със сигурност все някога ще стане), така ми харесва. Имам му безрезервно доверие и съм на принципа, че когато лъже мен, всъщност лъже и унищожава себе си.
Кажете Вие как разсъждавате и се обосновете защо и как се стига до там да ставаме мнителни и да ровим до безумие?

# 1
  • Мнения: 8 917

За себе си мога да кажа, че имам доверие на мъжа си, дори граничи с безразличие.
Това важи и за мен - просто не ми е давал поводи, но в момента в който нещо се промени съм почти убедена, че ще го усетя и ще "застана нащрек"....и двамата сме сякаш на една "вълна" - "ревнуваме" си се тихичко и спокойно, без да пречим с нищо на другият и без да навлизаме в пространството му Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 536
Не знам. Не ровя. Но все пак се случва да погледна кой го търси по телефона докато се къпе, дали съм застрахована да налетя случайно на нещо неподходящо за моите очи? (засега съм сигурна, че няма какво да намеря, ама след време кой знае.....)

# 3
  • Мнения: 1 866
Аз все си мисля, че нищо не е случайно. Струва ми се, че жените, които ровят в нещата на мъжете си знаят защо го правят, т.е. имат някаква причина да се съмняват. Аз по принцип съм много зле с копчетата, все не знам как да включа телефона на мъжа ми, компютъра му пък въобще не пипам да не му объркам нещо и така...Понякога си казвам, че може и да съм много загубена и ако иска да ми изневери може супер спокойно да го направи без да разбера. Но все пак си мисля, че ще го усетя, по погледа...Другото е само веществени доказателства, които помагат да разобличат виновника.

# 4
  • Мнения: 30
Ние сме младо семейство. Аз вярвам безрезервно,е вярно че ми е давал разни поводи, но тий като е разумен човек сяда и ми обяснява.Според него ако има проблем то ясно ще си проличи в поведението. Доста жени проверяват половинките си може би заради горчив опит. Предполагам че няма жена ,която да не се е сблъсквала с лъжи или изневери,а именно те разяждат една връзка. Аз го правех заради лъжа, обаче любимия ме успокои. Да видим докога, все още съм нащрек!!! Sunglasses

# 5
  • Мнения: 9 990
Хм, незнам.Аз съм си извоювала спокойствието, така да се каже.Не ровя, не търся, не се оглеждам за признаци някакви.А съм имала период със съмнения-пак не съм се заравяла да търся как, защо, къде.И да разбера-какво ще постигна?Освен по-малко нервни клетки-друго нищо.Човек реши ли да кривне-и да го държиш изкъсо-няма да го спреш.

# 6
  • Мнения: 30
Човек реши ли да кривне-и да го държиш изкъсо-няма да го спреш.
абсолютно съм съгласна  newsm10 newsm10 newsm10

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За себе си мога да кажа, че имам доверие на мъжа си, дори граничи с безразличие. Не ровя в нещата му, телефонът и имейла са си негови и не ги пипам. Не искам, не желая да си ангажирам ежедневието и мисленето с такива неща, отказвам да си представя, че това може да се случи (а то със сигурност все някога ще стане), така ми харесва. Имам му безрезервно доверие и съм на принципа, че когато лъже мен, всъщност лъже и унищожава себе си.
И аз.
Ако има някоя мимолетна забежка не виждам как ще го разбера по мобилния или мейла. Пък и не искам да разбирам- няма да си разваля семейството, но със сигурност ще ме боли.
В сериозна връзка отказвам да повярвам- сигурна съм, че не би допуснал.

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Сега сигурно ще скандализирам форума, но... не вярвам по принцип.
Познавам си човека, а и който ми е чел част от историята в '17-те мига' му е ясно защо.
Това 'не вярвам' обаче не означава, че не го обичам, както и че дебна 24 часа в денонощието удобен момент да му преровя телефона.
Но го правя понякога. Не за да разбера дали ме лъже, а в случай, че все пак има нещо да знам с какво ще се сблъскам насреща. И това съм го писала, предпочитам да съм информирана. Един гръм от ясно небе ми стига за този живот.

В сериозна връзка отказвам да повярвам- сигурна съм, че не би допуснал.
И аз отказвах да повярвам, но все пак преди време ни се случи Confused... и все още заглъхва ехото.
В момент, когато дори разводът му още не беше приключил и той беше в разкрачено положение между двете къщи. Последната ми мисъл тогава е била, че при две налични жени би потърсил трета, още повече пък точно тази. Но уви, дори и минал, това е факт, който остави отпечатък върху живота на всички ни.
Най-искрено ти желая точно тоя род емоции да те подминат   bouquet

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 14:37 от CTramell

# 9
  • Мнения: 215
Темата е повлияна от често срещаните напоследък теми за изневери, разбити сърца, лъжи, отмъщения, проверки на смс и телефони, разпечатки и т.н.т.
Кое ни провокира да заставаме нащрек? Защо го правим? Дори и без причина търсим някой скрит факт, момент или реплика?
Прокоба ли е това, че точно когато си мислим, че всичко е идеално отнякъде "изниква" проблем, или ние сами си го търсим?
За себе си мога да кажа, че имам доверие на мъжа си, дори граничи с безразличие. Не ровя в нещата му, телефонът и имейла са си негови и не ги пипам. Не искам, не желая да си ангажирам ежедневието и мисленето с такива неща, отказвам да си представя, че това може да се случи (а то със сигурност все някога ще стане), така ми харесва. Имам му безрезервно доверие и съм на принципа, че когато лъже мен, всъщност лъже и унищожава себе си.
Кажете Вие как разсъждавате и се обосновете защо и как се стига до там да ставаме мнителни и да ровим до безумие?

Възхищавам ти се!!!   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Не ровя, не подслушвам, не чета чужда кореспонденция.Но не по гореизбропените причини.Нямам доверие!Туй то - мъж ли е, не ми го хвали, знам ги по семинари и командировки женени, с малки дечица, с бременни съпруги, пият три уискита и почват да гледат влюбено CloseЕ, не са всички, разбира се, но...стига ми и това, което е ConfusedТа ако има нещо за казване при мъжа ми - хич не ща и да знам NaughtyТой да си бере гайлето Twisted EvilВече веднъж по случаен повод съм имала случай да се осъмня в него, големи драми бяха...Надживах ги тези неща Simple SmileПовече не искам да се занимавам с глупости Naughty

# 11
  • Мнения: 6 167
За себе си мога да кажа, че имам доверие на мъжа си, дори граничи с безразличие. Не ровя в нещата му, телефонът и имейла са си негови и не ги пипам. Не искам, не желая да си ангажирам ежедневието и мисленето с такива неща, отказвам да си представя, че това може да се случи (а то със сигурност все някога ще стане), така ми харесва. Имам му безрезервно доверие и съм на принципа, че когато лъже мен, всъщност лъже и унищожава себе си.
Кажете Вие как разсъждавате и се обосновете защо и как се стига до там да ставаме мнителни и да ровим до безумие?

аз мисля ( и правя), като теб. Peace
имам доверие, да.
като сме заедно ще му имам доверие.
другото би било отрова за мен, която да се просмуче в
суперския ми дом и страхотните ни отношения.
един ден, ако имам разочерование ще действам рязко и смело.
но до тогава - живея щастливо с човека, който вярвам, че е сродната ми душа!

# 12
  • Мнения: 7 914
Вярвам ...
И пак вярвам...
аз по природа съм си такава....обичам да вярвам.. спра ли веднъж е завинаги, случили се ...е без значение вече доверието.. защото няма вече 2 или повече страни! Peace

# 13
  • Мнения: 2 556
Безрезервно доверие не храня в никого, хеле пък в някой мъж  Simple Smile Имам му на моя конкретно доверие, че няма да ми спретне кофти номер и досега не ме е разочаровал. Живея си живота и не дебна за никакви съмнителни подорбности, ако не ми се набият зорлем в очите, няма и да ги видя.

Ако нещо се случи обаче, не мисля да си скубя косите защо така, защото гледам, че се случва често и никой не е застрахован. Имам същите наблюдения като belinda - работила съм в голяма фирма и съм получавала свалки от не помня вече колко на брой ЖЕНЕНИ колеги и клиенти. Иначе ако са им край тях жените, много са верни и добри, но като ги няма - айде да не изпадаме в подробности, но е факт, че веднага почват да говорят едно и също като развален телефон - как жена им не ги разбира  Crazy, колко са самотни. Пълни глупости, ама лошото е, че някое момиче може и да се върже!

И двамата с мъжа ми на ден говорим с по около 20 - 30 човека по моб. телефон, предимно мъже, но и доста жени. Къде ти ще тръгна аз да се ровя кой с кого как е говорил  Shocked Имам доверие и това е. Ако се случи да ме метнат, тогава ще му мисля  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
вярвам му. не ровя, не търся, не следя. питам понякога и приемам отговорите, които получавам.
избрала съм да му вярвам.

и той е избрал да ми вярва и го прави. веднъж имаше изключително сериозен повод да се усъмни в мен. всички "улики" бяха срещу мен - разговор по кю-то, в който мъж, когото само аз познавам си мисли, че насреща съм аз, а не съпругът ми и обсъжда безумни интимни неща. поставена пред разпечатката, аз имах в отговор само честната си дума. макар и трудно съпругът ми избра да ми повярва. никога повече не спомена за случая.

не знам какво ще ни накара да спрем да си вярваме. не искам да знам.

Общи условия

Активация на акаунт