Дървен стъклопакет с термомост?

  • 1 536
  • 9
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 405
Искам да попитам дали някой от вас са с такава дограма? Какви са предимствата и недостатъците на използване и потдръжка? Имаме приятел с фабрика за дървена дограма с термомост и всичко необходимо и ще ни направи добра отстъпка, но се чудя не е ли по- добре PVC? Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • sofia
  • Мнения: 405
Никои ли не е чувал нещо по въпроса?

# 2
  • Мнения: 399
Аз имам такава дограма, но на кое казваш термомост? Стъклопакет е, на Карабулев. Имаме я от 1 година, доволна съм.

# 3
  • Мнения: 46 488
Дървото си е дърво, измята, колкото и да е добро.

# 4
  • Мнения: 399
Нашето не се е изметнало - правят го по специална технология - сушат, овлажняват, пак сушат в някакви камери и т.н. Имат сайт, ако те интересува, влез и се информирай.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 405
Аз имам такава дограма, но на кое казваш термомост?
Не разбирам от такива неща, затова и питам, но не е ли това което не позволява да прави конденз между стъклата и въобще? По трудно ли се почиства и на колко години трябва да се лакира?
Благодаря ви на всички за отговорите! Hug

# 6
  • Мнения: 175
Това е правилният избор-дървена дограма със стъклопакет.Ние също поставихме такава преди две години и нито се е изметнала, нито се е променила,също и много лесно се почиства.

# 7
  • Мнения: 399
Много лесно се почиства, не прави конденз. Но за конденза има и други фактори - влажността на въздуха в помещенията, трябва поне 4-5 пъти на ден да се проветрява за 5 минути (през зимата). Ние го правим и няма конденз. Има и други фактори, но не съм много компетентна.
Потърси из нета, има доста информация по въпроса, има и сравнения на различните видове дограма - алуминиева, PVC и дървена. Преди малко една приятелка ми каза, че имало и някаква нова - отвътре дървена, а отвън - алуминиева. Но била с 4-5% по-скъпа от дървената, която засега е най-скъпа. Не бях чувала за такава.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 405
Дано не досаждам с въпросите, но имам още такива! Embarassed Как стой въпроса с поставяне на комарници, евентуално външни или вътрешни щори?

# 9
  • Мнения: 399
За щорите и аз съм в колебание, още не съм решила какви да правя (то и лятото ще мине, докато реша въпроса Embarassed).
За комарниците - не давам пари за таквиз неща  Laughing Направила съм си сама - на рамката от външната страна с телбод за мебели съм закачила ленти от американски цип (котешко езиче, или както там се казва) - острата част. На тях закрепвам тюл с размера на крилото. Става много лесно - с притискане на тюла към лентата. А най-добре става с черен тюл - като гледаш отвътре не личи, че има тюл. И за да няма чудене - това го видях в Германия и го изкопирах. Е, по финансови съображения, ползвам парчета от стари пердета. Но материята не трябва да е много гъста, че не може да се проветрява, и да не е с големи дупки, че тогава не пази от мухи и комари.
Този начин има доста предимства - евтино, тюла може да се пере, през зимата може да се сваля.
В банята прозореца е PVC и там лентата съм я залепила.
Преди няколко години видях точно такива комплекти в Метро, но бяха доста скъпички.

Общи условия

Активация на акаунт