Всеки ден ли къпете бебчетата?

  • 11 617
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 910
Ако не, кога спряхте? На нас педиатърката ни беше казала, че като навърши 1/2 годинка можем да я къпем през ден, за да събира мръсотийка, най-грубо казано, да свиква с микробите... Как ви се струва това?

# 1
  • Мнения: 470
Kъпя Ерик всеки ден,само 2,3 пъти съм пропуснала откакто се е родил.Така спят по-спокойно бебчетата според мен.Понякога само с вода.

# 2
  • Мнения: 2 258
Всеки ден я къпя,освен в случаите,когато и е поставена ваксина ,при която не е желателно.

# 3
  • Мнения: 46 437
Първия месец-всеки ден, сега през ден! Grinning
Два пъти се къпахме заедно във ваната-голям кеф   bath1

# 4
  • Мнения: 272
Ами и на мен ми казаха, че след 6-тия месец може да се къпе през ден, но засега си го къпем всеки ден. То си е като ритуал при нас. Има само 1-2 вечери пропуснати /само с миене на дупе/ но когато е нямало как.
 newsm37

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И на нас ни казаха, че може да я къпем през ден, но ние продължаваме да я къпем всяка вечер. Тя много се радва на банята си - защо да я лишаваме от това удоволствие?!

# 6
  • Мнения: 554
Къпем Карина всеки ден!
Това е такова удоволствие за нея,че не мога да я лиша Laughing !
Казват,че е странно за бебе на 2 месеца да обича толкова много водата,но ....факт Laughing !

# 7
  • Мнения: 4 965
До средата на 3-тия месец, когато беше още топло, ги къпехме всеки ден   bath1 (с изключение на дните, когато ги ваксинираха - тогава само миехме дупетата). Сега, пак всеки ден, но не винаги мием главичките (т.е. от вратлето надолу). Главичките мием през ден.
Нямам намерение да спираме къпането - харесва им, а и самите ние също се къпем всеки ден (аз зимата също не си мия косата всеки ден, защото е дълга и бавно съхне   bath ).

# 8
  • Мнения: 2 006
Всеки ден-при нас къпането е голяма забава, та не я лишавам Grinning

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 782
До преди 2 седмици къпехме малката всеки божи ден - и тя обича банята  Wink Обаче, откак застудя, взехме да я къпем през 3 дни, което включва къпане в голямото корито, с миене на глава. През останалите дни - измиване на лице, ръчички и дупе в легена. Все пак зимата по-малко се цапат отколкото лятото, няма открити части на тялото (освен лицето и ръцете  Wink ) и така преценихме, че е най-добре да процедираме.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Ади не се къпе всеки ден, сега съжалявам, че съм я къпала всеки ден преди, ама вече минало е, радвам се , че сега разбрах някои неща по темата "къпане" и не допускам тези грешки - с ежедневното къпане.

# 11
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Liorena
Ади не се къпе всеки ден, сега съжалявам, че съм я къпала всеки ден преди, ама вече минало е, радвам се , че сега разбрах някои неща по темата "къпане" и не допускам тези грешки - с ежедневното къпане.



Според това, което на мен са ми казвали, бебетата се къпят през ден през лятото и през 2 дни през зимата, за да се съхранят естествените масла и да не се изсушава кожата.
На мен винаги ми е била интересна психологията на българския народ - бебетата се къпят всеки ден, а възрастните - веднъж седмично. В повечето страни е обратно. Laughing   bath

# 12
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Liorena
Ади не се къпе всеки ден, сега съжалявам, че съм я къпала всеки ден преди, ама вече минало е, радвам се , че сега разбрах някои неща по темата "къпане" и не допускам тези грешки - с ежедневното къпане.


Лио, за какви "грешки" става дума-кажи да знаем! Заинтригува ме!
Иначе признавам си, че ние не къпем Иво всеки ден! Имало е дни, в които е минал само с дупе и крачета:)

# 13
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Всеки ден къпем беб4о. Не само от хигиена гледна то4ка, но защо да го лишавам от това удоволствие.Кака му сме я къпали до година всеки ден.  umbrella

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Petinka
Цитат на: Liorena
Ади не се къпе всеки ден, сега съжалявам, че съм я къпала всеки ден преди, ама вече минало е, радвам се , че сега разбрах някои неща по темата "къпане" и не допускам тези грешки - с ежедневното къпане.


Лио, за какви "грешки" става дума-кажи да знаем! Заинтригува ме!
Иначе признавам си, че ние не къпем Иво всеки ден! Имало е дни, в които е минал само с дупе и крачета:)




а-а-а-а пак да ме изядете с парцалите, не, мерси.
иначе като не се къпе всеки ден - естествено, че има вечер тоалет всяка вечер, да не си помислите, че си ляга без да измием дупе, ръце, лице и най-вече зъбите най-старателно.
Просто спестявам душа, миене на коса  - когато е ден без къпане.

А се поограмотих малко за темата "къпане" от немската система по въпроса, в Германия бебетата не ги къпят всеки ден, в БГ знам, че ги къпем до 1г всеки ден задължително, оказва се обаче, че това "задължително", не е съвсем "задължително", въпреки, че аз съм къпала всяка вечер до 1г и нещо даже.
Ама немските педиатри не го препоръчват.

Ама спирам дотук, защото сега ще започнете да ме ядете и т.н.

Вие знаете най-добре какво е най-добро за вашите дечица.

Общи условия

Активация на акаунт