Постите ли - дайте идеи

  • 1 271
  • 9
  •   1
Отговори
Момичета, помагайте. Вече съм тотално изчерпана от към постни ястия, а до края на постите имо още доста време. Споделете някоя по различна рецепта от традиционните

# 1
У дома често хапваме салати (настъргани цвекло, ряпа и моркови с олио и оцет; винегрет, картофена и пр) с повечко хляб. В момента готвя сухи чушки, пълнени с гъби и ориз. Утре мисля да правя вареники с картофи и пирог с кисело зеле (макар че картофения го харесват повече). Много често правя китайски (сух) ориз, като го разнообразявм с различни сосове. Последния път сосът беше от кисело зеле с настъргани картофи и се получи доста интересно. Същия ориз го ядем и със сладко, става приятен десерт. Печените картофи с подправки (копър и чесън напр.) са много вкусни и засищат.
Когато нямам вдъхновение и време, купувам зеленчуков микс и го приготвям с ориз или спагети.
А защо не опиташ да сготвиш нещо от месните ястия, които обикновено правиш, като замениш месото с гъби или ядки? Има и соеви заместители, та дори и готови храни. Купували сме соеви кюфтета (те са без яйца, но не се разпадат).
През първите три месеца, когато моят съпруг не трябваше да вкусва храни с животински произход ми беше много трудно, защото робувах на изграден стереотип, за това, каква храна е вкусна и полезна. После се научих.
Не се страхувай да експериментираш.
Надявам се, че идеите са достатъчно до края на постите. Wink

# 2
Благодаря, особено за идеята за чушки пълнени с ориз и гъби, ще се възползвам от идеите  Grinning

# 3
# 4
  • Мнения: 3 251
Постни сърмички
с леща
 с гъби и ориз
При първите-леко сваряваш лещата и я подправяш на вкус.завиват се малки сърмички /най-добре стават с лозови листа/.Ако не е пости,слагам вътре и малко натрошено сирене.
А при вторият вид-задушаваш гъбите,прибавяш ориза,подправяш на вкус и завиваш.Те стават по -вкусни със зелеви листа.

# 5
Здравей, Мария! Горе главата, не остава чак толкова много време: има-няма 2 седмици! Или ти постиш по стар стил до 7.януари? Преди пости ние обикновено си правим списък на всичко, което ни хрумне, че е разрешено и така става по-лесно. Има традиционни ястия, за които не винаги се сещаш. Разгледай надолу, може би си забравила нещо.
Готвила ли си скоро:
ВАРИВАТА: боб, леща, грах, зелен фасул
Всички разновидности на ОРИЗ: кисело зеле с ориз, гъби с ориз, праз с ориз, тиквички с ориз, спанак с ориз, сарми с лозов или със зелев лист
А също: задушени картофи (може с гъби, може с чесън), постно зеле, гювеч, качамак (с олио и сол вместо масло и сирене) и др.
САЛАТИТЕ много освежават менюто: стъргани моркови, стъргана ряпа, стъргано цвекло и комбинации от тях.

Аз обикновено като се изчерпам минавам на разните макаронени комбинации. Предлагам ти две рецепти:

САЛАТА ОТ ФИДЕ
Сварява се в подсолена вода фиде (от най-тънкото). Изцежда се, подправя се с олио, сок от лимон/лимонтозу, черен пипер.

МАКАРОНЕНА САЛАТА
Объркват се сварени макарони, нарязани маслини, кис. краставички, царевица. Подправя се с олио.

Можеш сама да измислиш и куп други комбинации. На ме, честно казано, проблем са ми закуските. Освен макарони, филия с лютеница или с тахан+мед друго не ми ражда тиквата.

# 6
  • Мнения: 3 379
Задушен карфиол с домати и подправки
(рецептата си е моя и си я модифицирам всеки път, така че можеш да фантазираш)

Задушавам ситно нарязан лук във вода, една глава или повече, в зависимост от количеството на карфиола, след това пъхам карфиола накъсан на розички и продължавам задушаването докъто омекне, после добавям доматите (може затворени от зимнина, може и пресни настъргани), черен пипер, чубрица, босилек, някой път слагам и розмарин или джоджен, но според вкуса.

Става чудна яхнийка и аз я ям с удоволствие.

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Ето ти един  сладкиш от мен. Става бързо и е много лесен и евтин. Подходящ е за закуска с чай или кафе.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11388

# 8
  • Мнения: 1 017
Сега не постя, но преди когато го правех много обичах да си купия зелени маслини без костилка и тофу и да ги пасирам заедно с малко зехтинец ммммммммммммм вкусотия Laughing

# 9
Цитат на: Nadin
Сега не постя, но преди когато го правех много обичах да си купия зелени маслини без костилка и тофу и да ги пасирам заедно с малко зехтинец ммммммммммммм вкусотия Laughing



Многооо вкусно! Благодаря ти

Общи условия

Активация на акаунт