Papcheto e ispaknalo

  • 2 603
  • 25
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 130
Цитат
Momicheta kak sa waschite bebeta s papcheto - moeto e na 9 meseca i papcheto ne e wdlabnato na watre a leko starchi pri napawane ili dwijenija. Dali e normalno...djipito mi otgowori che sa sega ima leka papna chernija, no eventualno schtjala da ischesne. mersi sa otgoworite....
Момичета как са вашите бебета с пъпчето - моето е на 9 месеца и пъпчето не е вдлъбнато на вътре а леко стърчи при напъване или движение. Дали е нормално...джипито ми отговори че са сега има лека пъпна херния, но евентуално смятала да изчезне. мерси са отговорите....

Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 13:43 от Ellypr

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
И на моята дъщеря пъпчето е така.И моята педиатърка ми каза същото.Другата седмица на консултацията пак смятам да повдигна въпроса.

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
ами и нашето пъпче беше така.няколко месеца слагахме лепенки и сега почти си е нормално.настоявайте пред педиатъра за лепенки рче иначе се оперира ако не се прибере

# 4
  • Мнения: 429
На дъщерям ми й "лепиха" пъпчето, даже втория път аз го направих. С противоалергична лепена пъпчето се покрива със стомахчето, залепва се с лепенката и стои така една седмица. После една седмица почивка и се повтаря. И пъпчето й се прибра. Питай джи пи-то си дали на вас ще помогне този вариант.

# 5
  • Мнения: 1 425
И аз бих те посъветвала като другите майки,говори с лекарката за евентоално лепене с лепенка.Нашето пъпче също беше доста изпъкнало ,но лепихме лепенки и се оправи.Успех  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 181
Момичета,а на каква възраст няха децата когато им лепиха пъпчетата.
На моята дъщеря си и беше нормално.Изпъкна напред когато започна да ходи.Педиатърката ми казва че е от смяна на легналата поза в стояща и смъкването на органите и ако не се оправи до 2г и нещо тогава да го лепим.
За това питам да знам да настоявам ли сега или да чакам или съм закъсняла newsm78

# 7
  • Мнения: 83

Трябва да се залепи. Защо не са обърнали внимание? Лепенки се продават в аптеките. Може да отидете в  "Пирогов" да ви покажат как става.

# 8
  • Мнения: 7 640
тази история с лепенките е отдавна в графата бабини девитини- т.е. ефектът е съмнителен. Това, което минава с лепене, се смята, че ще мине и без Rolling Eyes
Чети повече ТУК

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 893
На Ради пъпчето също е изпъкнало, ходили сме дори при детски хирург -каза, че това не е проблем/ аз си мислех за херния и други подобни/
и ще се оправи когато се прибере коремчето на детето, с активното ходене, сега наистина не е толкова изпъкнал, но пък е кожен.
А за лепенки въобще не спомена, когато я водихме беше на около 2 мес.

# 10
  • Мнения: 130
Мили мами, благодаря Ви за отговорите. Ще попитам и настоявам за тези лепенки. Ако залепвам памперса отпред по -здраво може би ще постигна подобен ефект....на първо време- докато отида отново при джипито...

# 11
  • Мнения: 3 457
а какви са тези лепенки и от колко месеца могат да сае слагат?

# 12
  • Мнения: 7 640
а какви са тези лепенки и от колко месеца могат да сае слагат?
хипоалергенни прозрачни лепенки с марличка по средата. Водоустойчиви са и могат да се слагат от самото начало.
със съмнителен ефект Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 6 477
Вероятно става дума да т.нар. "кожен пъп" - вид козметичен дефект при зарастването на пъпчето. Малката е с такъв, така ни се е случило. Говорила съм с Пироговските детски хирурзи - отдавна е отречена тая работа с лепенките, ако до 6-тата годинка не се прибере и остане пъпна херния тогава може да се мисли за оперативно лечение. Аз лично изобщо не съм слагала такива лепенки, понеже видях какъв ужас беше и 3 дена с лепенка върху оперативна рана - кожата на малката пламна и тя се съдра от рев! Та не бих й причинила още веднъж нещо такова със съмнителен успех!

# 14
  • Мнения: 3 457
и аз си мислех дали няма да се зачерви newsm78

Общи условия

Активация на акаунт