Море и ... цикъл

  • 1 586
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Ей с тоя моя късмет ... точно от първия та чак до последния ден на морето ще бъда с "гости"  #Cussing out... Случвало ли ви се е такава гадост и как сте преодолели /поне отчасти/ неудобствата, свързани с това?

# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Повечко тампони и да не ти пука. Пекла съм се, къпала съм се така и всичко е било ок. Гледай повечко под чадъра обаче и да не е по обедните часове. Не е болка за умиране, кофти късмет, но това си е женската орисия.

# 2
  • Мнения: 6 155
Сега ще ти дадът един тон съвети за тампони ... Tired

Взимаш си противозачатъчни и започваш да ги пиеш няколко дни преди морето и спираш като се върнеш.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 409
Дали ми се е случвало?Не само,че ми се е случвало,ами с моя късмет винаги съм така,тая година пак

# 4
  • Мнения: 622
Миналото лято аз, приятелката ми и майка й бяхме така. И трите! Беше супер забавно! hahaha По цял ден менкахме тампони, прашки, превръзки, бански, превръзки за прашки... Дебели превръзки, тънки превръзки, малки тампони, големи тампони... Цялото море беше съсредоточено върху това сега с тампон ли да изляза или с превръзка... Ще личи ли на панталона, ще се омацаме ли... И въпреки това си изкарахме супер! Щом АЗ го преживях, която в тези специални пет дни от месеца се чувствам меко казано отвратително, значи и ти ще се справиш! Успех!   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз пък имам много лош спомен с противозачатъчни заради помяна в цикъла. За сватбата реших да си направя този експеримент - не само, че ми дойде на същата дата, ами и толкова болезнен и обилен никога не ми е бил цикъла. Преди сватбата бях в леглото целият ден.
 Миналата година за морето пробвах с витамин С, докато го пиех действително липсваше цикъл, но в момента, в който го спрях и ми дойде.
Не знам дали ако бях продължила щеше да си липсва още няколко дни.
  Сега ако ми се случи си ползвам тампони и избягвам допълнителните главоболия.

# 6
  • Мнения: 1 546
Хич не се давай на някъв си цикъл да ти проваля моренцето!Давай смело с тампоните и вси4ко 6те е ок! Peace

# 7
  • Мнения: 1 722
Хм ... с противозачатъчните ме е страх - още кърмя, пък и те нали трябва да са предписани от гинеколог, а и се пият по схема ...
А тампони не съм ползвала цял век. Едно време бях с някакви МИНИ, сега не знам ... как се ориентирате в размера? И още ли на мода са ОБ-то?

# 8
  • Мнения: 1 986
  Хайде и аз пак да кажа Grinning-ако не ти е дошъл цикъла,вземи си Дуфастон-не са противозачатъчни хапчета,нямат странични ефекти,пият се за нормализиране на цикъла и са ми препоръчани от гинеколог PeaceВече 2 лета подред с тях не мисля за този "ежемесечен проблем" Wink

# 9
  • Мнения: 1 546
OB,EVENT,все са хубави.MINI не вземай,давай с някакви NORMAL.
Карай си с тях цял ден(е,като ги сменя6 естествено Simple Smile),а за през ноща слагай превръзак.Поне аз така правя  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 722
А още е рано. От 2 -ри август сме на море и тогава го чакам ...
И кво за ДУФАСТОНА? Аз съм го пила като бременна, в началото на бременността - но за задържане беше.

# 11
  • Мнения: 2 120
`Дуфастона` може да ви задържи цикъла два-три дни, но не се надявайте да се чувствата много добре. Има си странични ефекти, като главоболие, болки в корема, подуване и т.н.

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 15:12 от Дара

# 12
  • Мнения: 1 986
  Дуфастон-а се пие няколко дни/4-5/ преди да ти дойде-докато си на почивката/предполагам поне 1 седмица Rolling Eyes/,аз нямах АБСОЛЮТНО никакви странични ефекти;вярно е,че се изписва и за други "болежки",но както вече споменах по-горе,моят гинеколог ми ги предписа като най-безобидни/в сравнение с противозачатъчните/ за задържане на цикъла-не се пият само 2-3 дни!!!Ако искаш,все пак се консултирай!

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Момичета, не искам да звуча като някоя стара консерва, но ви се чудя как може така безотговорно да предписвате лекарства. Та това си е природа и просто с това шега не бива в крайна сметка. Аз не бих препоръчвала, нито противозачатъчни, нито хормонални или не знам какви си още лекарства, без да съм медицинско лице. Да не говорим, че при всяка жена това е строго индивидуално. Наистина ми е много странно, как смело препоръчвате илачи всякакви  #Crazy
Със същия успех бих препоръчала забременяване, така няма да дойде цикъл за известен период от време.
Дуфастон аз също съм пила, преди да забременея, за да ми регулира цикъла и го пих по схема определена ми от лекаря.

# 14
  • Мнения: 2 609
Случи ми се... миналата седмица. Rolling Eyes
След дълги изчисления кога да отидем на море и да съм без цикъл, той взе, че закъсня и ми дойде първата вечер на морето #Cussing out.Та така от 6 дни, 5 бях  Sick, но пък от климата ли, от какво  Thinking, почти нямаше нищо, много лек беше, колкото да не е без хич. newsm78 Peace
Повъпроса за хапчетата съм твърдо против, Naughty единствено тампоните са безобидно решение за мен. Party

Общи условия

Активация на акаунт