Дактарин орал гел?

  • 48 351
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 962
Някоя мама ползвала ли го е?Има ли ефект и има ли заместител понеже не мога да го намеря  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 6 949
Има страшен ефект,елиминира гъбични инфекции за ден-два ,но наистина нещо го няма по аптеките  Thinking.Мисля,че нистатин беше заместителя,ако бъркам моля някой да ме поправи.

# 2
  • Мнения: 382
Да, нистатин е, него ползвах с големия ми син, но ми казаха че не се произвеждал вече...А дактарин ми се наложи да ползвам миналата седмица. Бях се настроила за голямо търсене, а го намерих в първата квартална аптека, в която влязох. Явно съм имала късмет Wink Иначе съм много доволна - за два дни утичката му беше чиста Peace

# 3
  • Мнения: 8 505
Щом не можеш да гооткриеш,питай педиатъра за заместител и дозировка.

# 4
  • Мнения: 5 790
Дактаринът е прекрасен препарат против гъбички в устата. Ползвала съм го за Виктория доста дълго време. Нямаше го по едно време, защото бяха изтеглили партидата, заради проблем с мерителната лъжичка. Но сега май са го пуснали отново. Дано успееш да намериш. Аз поне не се сещам за друго толкова ефикасно лекарство.

# 5
  • Мнения: 962
а на каква цена е?

# 6
  • Мнения: 5 790
Около 12 лв. но тубичката е 40 гр и трябва да се използва за 1 месец. Искам да кажа, че ако го даваш на бебе профилактично, едва ли ще успееш да изхабиш и 1/4 от нея.

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ползвала съм за малкия, има полза.
Ако бебето ти има гъбички, може да опиташ и със сода за хляб. Увиваш си пръста с чиста и добре изгладена марля, топваш го в содата и с лек натиск мажеш налепите в устата на бебето. Може да се махнат и само от содата. Ако не се махнат, поне няма да се множат, докато намериш гела.
Ако няма гъбички, не е нужно да го даваш (по-горе някой спомена профилактично...)

# 8
  • Мнения: 57
Друго подобно на Дактарина е Батрафен - пак е кремче, но Дактарина е много по добър и поне тък в плевен го има по всички аптеки! Успех!

# 9
  • Мнения: 1 680
При Вики нестатина нямаше никакъв ефект, а Дактарина подейства само за ден-два. Не търси заместител, обиколи повече аптеки, питай дали може да го поръчаш да ти го доставят.

# 10
  • Мнения: 3 457
и аз го намерих в първата аптека,наистина ли трябва да се използва 40 дена след отваряне,че тогава закакво са направили тази голяма туба? newsm78много съм доволна Peace

# 11
  • Мнения: 492
И при моята дъщеря Дактарин помогна много бързо.Заместителят е Нистатин, но са ми казвали, че е неприятен на вкус!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 967
Много добър медикамент. Потърсив Търговска лига в Дианабад.

# 13
  • Мнения: 47 973
на моя син дактарина изобщо не му помогна,затова вчера ни изписаха нистатин,ми засега май има ефект,но е горчив и е много неприятно
не разбирам защо дактарина не му помогна,на щерката й помогна като бебе,за 2-3 дни се махнаха налепите,а и всички казват че дактарина е по-добър

# 14
  • Мнения: 8 585
"Около 12 лв."

->Тук-2.5 Е чиста цена. За всички застраховани-25% от тази цена-тоест около 0.9 Е платими от болният на касата на Аптеката.

За информация...

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 15:10 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт