Не точно рецепта, по-скоро ??

  • 876
  • 11
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 63
Здравейте, мами майстор-готвачки! Hug
Ако може някоя от вас, която е наясно с въпроса да ми каже защо след като се размрази месото, то не трябва да се замразява повторно? Фатално ли е, ако се замрази отново?
Ох, с две думи: размразих едно месо от фризера, обаче ми е много да го сготвя цялото... newsm78

# 1
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Не съм специалист, но според мен, е възможно след размръзването да се образуват някакви бактерии, които биха развалили месото. Може и да бъркам. Ще следя темата с интерес!

# 2
  • Мнения: 502
не е фатално,просто при  замразяване и размразяване се губят  витамините .

# 3
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
не е фатално,просто при  замразяване и размразяване се губят  витамините .

Може да е тъп въпросът ми, но какви витамини има в месото? newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Не съм специалист, но според мен, е възможно след размръзването да се образуват някакви бактерии, които биха развалили месото. Може и да бъркам.
И аз така знаМ, без да мога да обясня по-подробно и точно Confused, но не мисля, че е до витамини Thinking.

# 5
  • Мнения: 502

 newsm78 незнам .така съм чувала,но му се губи нещо и затова не е препоръчително повторно да се размразява.иначе аз съм правила така и нищо ми няма. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 860
 Ох,  ooooh! аз редовно го правя този номер. Така и не се научих д си го правя на порции преди да го замразя. До сега обаче не ми се е налагало да хвърлям месо след повторно размразяване.

# 7
  • Мнения: 25 447
Може да е тъп въпросът ми, но какви витамини има в месото? newsm78
"Месото е една от най-пълноценните белтъчни храни в човешкото хранене. Основна съставка на месото е мускулната тъкан. Белтъчното й съдържание варира от 15-22% в обезкостеното месо, мазнините – от 5-20%, въглехидратите (гликоген) – 0.5%, при водно съдържание – 70-80%.
Месото е богато на минерални вещества – 0.5-1.5% (макроелементи: калий, фосфор, натрий, калций, магнезий, а от микроелементите най-важни са желязото и цинкът), екстрактивни вещества – 0.4%, витамини – вит. В1, В6, ниацин.
Месото притежава разнообразна белтъчна композиция – миозин, актин, актомиозин и др., при това с висока биоусвояемост – 95-96%. Аминокиселинният състав се характеризира с благоприятно съотношение между незаменими и заменими аминокиселини, както и с богатството на важните за растежа аминокиселини – триптофан, лизин, аргинин.

  Количеството на мазнините в рибата варира в доста широки граници (0.5-35%) и зависи от вида, възрастта и сезона на улов. Мазнините в рибата са равномерно разпределени в мускулната тъкан и са представени предимно от биологично ценните полиненаситени мастни киселини от семейство σ (омега) - 3. Счита се, че основната заслуга за намаляването на риска от сърдечно-съдови заболявания при увеличена консумация на риба е именно на тези мастни киселини. По съдържание на калций и фосфор рибата се нарежда след млякото и млечните произведения, преди месото. Рибата съдържа и в големи количества важни за организма витамини А, Д, Е, В1, В2, В12, ниацин. "

# 8
  • Мнения: 2 241
И месо, и сладолед, и разни други неща, на които пише да не се замразяват повторно, съм замразявала повторно. За сега сме живи и здрави, така че не мисля, че ще имаш някакъв проблем Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 63
Значи, ако мога да обобщя, така да се каже Thinking
Извода е: не е желателно да замразявате/съответно след това размразявате/ повторно месото, но ако евентуално се случи /поради разсеяност или пренатовареност на съответната домакиня ooooh!/, то не е фатално. Но все пак старайте се да не злоупотребявате с замразяване/размразяване!
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ! ПРЕГРЪДКИ И БЛАГОДАРНОСТИ!
 Hug Grinning

# 10
  • Мнения: 9 092
Значи, ако мога да обобщя, така да се каже Thinking
Извода е: не е желателно да замразявате/съответно след това размразявате/ повторно месото, но ако евентуално се случи /поради разсеяност или пренатовареност на съответната домакиня ooooh!/, то не е фатално. Но все пак старайте се да не злоупотребявате с замразяване/размразяване!
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ! ПРЕГРЪДКИ И БЛАГОДАРНОСТИ!
 Hug Grinning

  bouquet много правилно си направила изводите - не е фатално, но не е препоръчително.  Но винаги едно наум, че беля веднъж става  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 7 091
Не съм специалист, но според мен, е възможно след размръзването да се образуват някакви бактерии, които биха развалили месото. Може и да бъркам. Ще следя темата с интерес!

Абсолютно това е причината. Така са ни учили и по Хигиена на храненето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт