Към мамите с парно

  • 2 985
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 975
Здравейте майчета newsm51
Бих искала да ви попитам колко средно на месец ви излиза да се отоплявате на парно, имам предвид 2 или 3 стаи. А също и достатъчно топло ли е да се гледа малко дете на такава стайна температура newsm78
Предварително благодаря за информацията, защото сме на кръстопът в момента  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 482
Средно по 50 лв. парно + топла вода, за 2-ст. 60 квадрата.
Но е много топъл и обикновено го пускаме само декември и януари.
Това е за София, имай предвид, че в различните градове цената не е еднаква.

# 2
  • София
  • Мнения: 650
250 лв за парно и топла вода за 100 кв.

# 3
  • Мнения: 1 492
Средно около 80лв. за двустаен, без топла вода

# 4
  • Мнения: 7 640
за целия сезон без пестене и мноого топла вода- 600лв, но както са ти казали- зависи от жилището.
Говоря в случая за панелка- 2 стаи и кухня, без изолация, но принципно много топла

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 19:19 от PolarFox

# 5
  • Мнения: 147
Средно по 52 лв. на месец от октомври до май. 2 стаен,около 68 квадрата.
Много зависи от изложението на апартамента,вътршен или краен ,има ли изолация,има ли изключени радиатори в съседите и т.н. В крайна сметка, след дървата парното си остава най-евтиното отопление.

# 6
  • Мнения: 492
За двустаен около 75м2 плащам около 200 лв на месец за парно и топла вода.Апартамента ни е тухлен, но сме на първия етаж.Над нас пенсионери, които мръзнат.Значи - отгоре и отдолу - студ.Обикновено харча около 5м3 топла вода, значи само парното е някъде около 160-170 лв.Много е относително- зависи колко работещи радиатори има в блока.Иначе за тези пари е топло вкъщи- 22- 24 градуса!

# 7
  • Мнения: 7 373
А също и достатъчно топло ли е да се гледа малко дете на такава стайна температура newsm78

За каква температура става дума?Малко дете е най-добре да спи на 18 максимум 20 градуса,а Т в стаята ,която се гледа да е не повече от 22-24 гр.При това положение сметката ми е около 150 лева и то в най-студените месеци.А стаите ,в които не е бебето ги включваме само преди да ги ползваме.  bouquet

# 8
  • Мнения: 7 640
За каква температура става дума?Малко дете е най-добре да спи на 18 максимум 20 градуса,а Т в стаята ,която се гледа да е не повече от 22-24 гр.При това положение сметката ми е около 150 лева и то в най-студените месеци.А стаите ,в които не е бебето ги включваме само преди да ги ползваме.  bouquet
сори, обаче това и за мен е студено Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 668
За нашето жилище , което е мезонет и е 128 кв.м. най - голямата ни сметка е 106 лв. + топлата вода и е достатъчно топло ! Вярно е , че имаме изолация и PVC дограма , но пък примерно таванът на холът ни е висок 4.60 м.  Hug
По - добър начин за отопление от парното няма .  Laughing
Преди да го пуснат , понеже сме в нов блок и закъсняхме с пускането , 2 месеца се топлихме на климатици + проточен бойлер . Над 200 лв. сметки и мога да кажа , че не беше съвсем топло !
А за 18-те градуса и аз не съм съгласна  Naughty, това си е направо студено ! Нашият син спеше на 20-21 градуса , по - леко облечен !

# 10
  • Мнения: 7 640
Пипинка, тъкмо се чудех какви са сметките на едно такова жилище, щото май ще се местим

# 11
  • Мнения: 9 990
За каква температура става дума?Малко дете е най-добре да спи на 18 максимум 20 градуса,а Т в стаята ,която се гледа да е не повече от 22-24 гр.При това положение сметката ми е около 150 лева и то в най-студените месеци.А стаите ,в които не е бебето ги включваме само преди да ги ползваме.  bouquet
сори, обаче това и за мен е студено Simple Smile

Ами то много зависи и кой как го чувства топлото.Аз не бих спала на повече от 18 гр, а и детето на толкова спеше.А съм пуснала през нощта парното-а сме се издушили. Confused
Така, сега по темата.За целия сезон-433.12 лв.Тухла, двустаен.Парното съм пускала точно 5 пъти, защото на повече от 22 градуса ние трудно виреем Wink както споменах.Така че сметката е от абонамента главно и топлата вода.Бях се оплаквала в една тема зимата за високи сметки-след изравняването всичко си дойде на място и сме на възстановяване.

# 12
  • Мнения: 46 482
сори, обаче това и за мен е студено Simple Smile

И на мен, ама знаеш ли колко бързо ме свикнаха детето и мъжа ми, усиля ли парното и идват да ме бият  #Cussing out

# 13
  • Мнения: 7 640
ами да се събличат, пък Crossing Arms, то повече от 2 ката дрехи не топлят Laughing, даже и да ги навлечеш

# 14
  • Мнения: 4 668
Пипинка, тъкмо се чудех какви са сметките на едно такова жилище, щото май ще се местим
Ето , казвам ти - 106 лв. най - високата сметка , като не сме жалили нито отоплението , нито водата !  Hug
Преди живеехме в тухлен 2-стаен , само че стар блок и плащахме горе-долу двойно .
А при нас все пак има стълби , емпоре , висок таван - такива площи , които  поемат от топлината повече отколкото в нормален тристаен !

Общи условия

Активация на акаунт