Колко ви излезе банята?

  • 7 376
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Предстои ми обзавеждане на чисто нов апартамент - ама нищо няма, ни плочки, ни подови настилки, нищо ConfusedМайсторите ми обясниха, че се започва от подовете и банята.Чак после фини шпакловки, боя, тавани и т.н.
Внезапно изскочи оферта за изгоден кредит.Мога да изтегля 5 хиляди, но мога и 10.По причини, които няма да коментирам тук, защото е дълго за обяснение, предпочитам да ползвам само 5.Мислите ли, че ще ми стигнат за банята?За подовете няма да питам - те не са скъпи, доколкото знам/ламинат и гранитогрес ни е изборът засега/.Но банята?Тя е около 6 квадрата, ще сме с душ-кабина, защото мястото за вана ми се вижда малко Rolling EyesПо стените - фаянс.Тоалетни, мивки и т.н. - смятаме да си вземем български, виждала съм хубави на завода във Видима, може и други, но няма да се изхвърлям за италиански дизайнерски глезотийки Flutter
Какво ще каже форумският съвет Blush

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
5 хиляди ще стигнат, даже според мен - 3 - за хубава баня.
Успех, и си пожелавам и аз скоро да стигна до банята.
Днес ще попитам една приятелка, която е на твоето дередже в момента, и ще ти пиша подробно.

# 2
  • София/Перник
  • Мнения: 981
Ако плочките са български от 10-12лв./м2 - то ок. 3 - 3,5 хил. би трябвало да стигнат за банята - с материали, труд, мивка, моноблок и батерии, а и душ кабина.

Нашата няма да казвам колко излезе, а е само 4кв.м.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 46 492
Нашата излезе към 1600 лв.
Включвам всичко- вана, моноблок, мивка, ботуш, теракот, фаянс, фризове, аксесоари, ВИК и окачен таван (само сме отделили парите, още не сме стигнали до него  Mr. Green)

Дописвам: Пропуснах 300 лв. за алуминиевата врата с огледало.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 926
Mисля , че ще ти стигнат 5 за банята - та може и да останат. И ние сега я мислим тая баня. Харесах си плочки за 25лв/кв и още се чудя  newsm78

# 5
  • Мнения: 4 668
Ами ние имаме 2 бани - едната е с вана с хидромасаж и излезе към 5500 лв. Другата ми баня е с душкабина и италиански мебели и тя излезе към 5000 лв.
И двете бани са с италиански фаянс и теракот ,  хубави шкафове , окачени тавани с лунички и т.н.!
Зависи какво искаш да направиш . Със сигурност може и с по малко средства , но за истински хубава баня поне 5000 лв. си отиват !

# 6
  • Мнения: 1 336
Нашата излезе 2000лв.  -
26 кв/м излязоха общо : фаянса и теракота с 5 апликаторни плочки и фриз по средата (словенски взех на 12 лв/кв водеше се 2-ро качество но аз не открих разликата с 1-вото  Joy ), тавана и растоянието от плочките до него е с пръскана мазилка (около 40лв ми взеха за около 6кв да кажем), душкабината - обикновенна, хубаво огледало с 5 рафтчета и вградена лампа, моноблок, мивка и бутуш, но там не помня цените (Рока - демек Каспичан, защото там се произвеждат  hahaha ) + още 2 лампи над врата и на тавана броя е около 60лв в практикер ....и поставянето беше преди 2 години по 12лв на кв/м

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Не помня колко квадрата точно е моята /не е голяма/, но... душ-кабина /полска ли беше чешка ли... спечелиха награди на последния Пловдивски панаир/ + душ панел + италиански плочки /намалени/ - 3 хил.; труд - хиляда, други неща - шкафове, бойлер, санитарен фаянс още към хиляда /не знам точно, че го взех от магазаниа на баща ми директно/ - Значи общо 5 хил.

# 8
  • България
  • Мнения: 224
Нашата баня е също 6 кв.м.Облицована е с фаянс в два цвята с фриз между тях,тоал.чиния-моноблок,биде,умивалник с ботуш,вана,шкафче-огледало,плоскости на стенага,нова ВИК система,смесители на Видима Идеал....бойлер 120л,друго май  не се сещам newsm78И всичко това е 3000лв.Смятам,че с 5000лв ще направиш чудесна баня Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Нашата излезе 2500 лв, но не сме сменяли бойлера, защото си харесвам нашия. Плочките и теракота са български, няма душ кабина, тавана е окачен, хънтър с 4 лунички. Вратата е алуминиева, без огледало. За плочките ми взеха по 12 лв/кв. за лепенето.
Санитарията е на Фаянс - Каспичан, просто защото нямаше моноблок със долно отичане на Видима. Нашият е от най-простите - 140 лв. (същия такъв обаче в Практис е 200 лв.)

# 10
  • Мнения: 260
Незнам за банята, но не мога да разбера, защо са ви посъветвали да започвате с подовете  newsm78
Ние също скоро правихме ремонт на празен апартамент и боклукът от кърпежи, шпакловки, къртене, пробиване, лепене на теракот и други неща беше ужасно много. Отделно накапване с боя, латекс, лепила и др., изпускане на инструменти, брр. не искам да си спомням. Просто не виждам как би оцелял ламинираният паркет, ако се сложи пръв, дори и да е покрит с нещо.
Ние сложихме пода (ламиниран паркет) най ама най-накрая, след като бяха готови стени, плочки и всичко останало. Според мен така е много по-практично и по-чисто. Още повече, че ламинираният паркет се поставя за ден - два само и е чиста работа.
Пожелавам ти успех и дано резултатите надминат очакванията ви !  bouquet

# 11
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ще ви стигнат  Peace
Душ-кабината единствено може да погълне доста голяма част от парите.

# 12
  • Мнения: 7 474
2500 лв. с испански таракот 23 лв.м2 и вана. newsm78

# 13
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Пет хилки за баня ще ти стигнат.
Освен ако не слагаш някаква изгъзица за душ- кабина  Hug

# 14
  • Мнения: 22 784
Според мен ще ти стигнат.Аз правих скоро баня.Купих теракот/21 лв кв.м/ за пода и стените,два цвята,които съчетах.много харесвам теракот на стената.Сложих фризове,които имитират метал,бяха по 3 лв на парче.Та,моноблок,български около 160-180 лв.Мивка,българска ,около 100лв,душ-кабина,българска,обикновена от стъкло и алуминиев бял профил-360 лв.Мисля,че банята е около 7 кв и ми излезе към 1500 лв с окачен таван.Ако искаш нещо по-така,инвестирай в мивката и мебелите.те стоят най-ефектно.А плочките ,ако са шантаво наредени,в няколко цвята,не е нужно да са скъпи по 50 лв квадрата.Разгледа ли тези,страшни са.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104726.msg1864526#msg1864526

Общи условия

Активация на акаунт