Често акане при 5 месечно кърмаче

  • 429
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Привет мами!
Все още се справям с изключителното кърмене на бебката си и благодаря на форума за куража и съветите които съм получила   bouquet
Пуснах си темичка във здравния форум,но ми се ще да споделя и при вас.
От известно време ме притеснява положението с акането на бебораната ми. Вече 2 месеца поне ака доста често през деня,от 4 до 6 пъти,т.е. почти след всяко основно ядене.Кърмя я на поискване,през 2,5-3 часа,не желае вода,не съм захранвала и спазвам доста ограничена диета(изкарах и период без млечни),но положението е едно и също.Преди време открих и светлокървива жилчица в памперса и педито ми каза да продължа да я наблюдавам,такива следи се появяват много рядко,през около седмица и са много незабележими,но ги виждам. Акото и е сравнително редичко,предвид честото изхождане и доста неприятно намирисва.Правихме изследване и се оказа,че няма изолирани патогенни микроорганизми.Чудя се какво да правя,дали да търсим съвет от специалист и дали въобще е нормално положението с акането?

# 1
  • Мнения: 3 521
Това все едно си го писала zа моето бебе преди 3 седмици...ние тогава акахме по 6_7_8 пъти_св.жълто/zеленикаво и с мноооого малки точици кръв...ако ви е само акането проблема нямаш място zа тревога(и не е тревисто zелено акото). Честото иzхождане е много вероятно да се причини от това, че
*покрай горещото време ти поемаш доста течности и бебето пие мляко по_богато на лактоzа, а не на маzнини
*най_вероятно сега детенцето ти е станало доста активно и в опитите дасе набира zа сядане се сещаш сама какво става Mr. Green
*zапочват да се контролират(съzнателно) мускулите и детенцето се нуждае от малко време zа да се научи как точно става номера....и практика.
Това, което при нас помогна е
*времето
*пиех огромно количества сок от моркови
*лечебна храна на Хумана_давах 3 дни по 2 пъти между кърменията по 60 мл.(това по_лекарско предписание)


# 2
  • Мнения: 455
*покрай горещото време ти поемаш доста течности и бебето пие мляко по_богато на лактоzа, а не на маzнини
*zапочват да се контролират(съzнателно) мускулите и детенцето се нуждае от малко време zа да се научи как точно става номера....и практика.
Това, което при нас помогна е
*времето
*пиех огромно количества сок от моркови
*лечебна храна на Хумана_давах 3 дни по 2 пъти между кърменията по 60 мл.(това по_лекарско предписание)
[img]

Сърдечно благодаря за коментара  Hug
Акото е нормално на цвят,понякога леко зеленикаво.Друго си е да прочета за бебче с подобно дупе  Wink
Наистина пия доста течности,едно заради жегите,друго за поддържане на лактацията и може и да прекалявам понякога  newsm78 Ще взема да проследя тоя момент.
Ще пробвам и със сока от морков  Wink
Дано и педито ми даде разумен съвет по въпроса,след като види изследванията. Че последния път нещо ми мърморкаше за захранване и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт