дълга нощна пауза за едната гърда?

  • 412
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
Здравейте момичета,

бебо от два-три дена започна да суче през нощта много кратко няколко минути в рамките на най-много 5. Слагам го на едната гърда и почти не успявам да го преместя на втората... в резултат на което втората гърда почива около 10 часа през нощта  Sad Да оставим състоянието и на футбулна топка сутринта, но повече ме притеснява това, че толкова много време не се стимулира. Мислила съм да го дебна и малко след като е започнал да го сложа и на втората гърда, но тогава ще пие само предно мляко.... Sad 
Кажете.... дайте съвет, някой изпадал ли е в подобна ситуация и как е излязъл от нея

Поздрави и целувки
 Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 521
Мен, ако питаш си ви е съвсем нормално поведението_просто растете и откаzвате някои хранения zа сметка на по_"обилно" ядене преz деня....Моето бебе на 4 седмици спря да яде преz нощта, а на 6 седмици иzмести сутрешното кърмене с ок. 2 часа наzад...т.е. от 5.30_6 в 8ч....zаклевам се първите няколко седмици имах чувството, че ще бомбирам Sick...когато най_много ме боляха гърдите ставах и цедях преz нощта по_малко....също се пробвах да поогранича течностите преди сън...ти на поискване ли кърмиш?

# 2
  • Мнения: 3 591
Няма проблем за стимулацията да го местиш бързо на другата, не е и проблем, че ще пие само предно мляко. Според мен бебето ти е жадно, а не гладно щом суче кратко Simple Smile
освен това, в момента в който усетиш рефлекса на потичане в едната гърда и го преместиш на другата, то вече няма да пие предно мляко, защото рефлекса работи за 2те гърди едновременно -  когато заработи за тая от която пие, е заработил и за другата - ако го преместиш там вече млякото не е предно, а смесено.
А иначе може и друго да правиш - една нощ едната гърда, другата нощ другата. Или да кърмиш през деня повече от тази която не ползваш нощем за да я стимулираш. Но каквото и да правиш за няколко дни до седмица две нещата ще се нормализират и организма ти ще разбере да не препълва гърдата нощем. Пък кой знае - може и да почне да яде бебето повече скоро.

# 3
  • Мнения: 288
А иначе може и друго да правиш - една нощ едната гърда, другата нощ другата. Или да кърмиш през деня повече от тази която не ползваш нощем за да я стимулираш.

Да и аз така смятах да опитам... дано да има ефект.
surfline, да - кърмя на поискване

Благодаря ви!   bouquet

 
|Освен това, в момента в който усетиш рефлекса на потичане в едната гърда и го преместиш на другата, то вече няма да пие предно мляко, защото рефлекса работи за 2те гърди едновременно -  когато заработи за тая от която пие, е заработил и за другата - ако го преместиш там вече млякото не е предно, а смесено.

Да, мерси - това за смесването не ми беше много ясно Simple Smile

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 12:08 от adyto

# 4
  • Мнения: 1 097
Моето бебе е на месец и половина, а откакто навърши месец спи 12 часа с 1-2 паузи. От няколко дни заспива в 22,00 и се буди към 9-10,00 ч, и в 11 се случи даже. По принцип ги редувам гърдите, но понякгоа съм прекалено заспала и давам само от едната.
В резултат - другата "почива" 12 часа  Crazy Пробвах вечер към 00.00 ч. да ги изцедя и двете, но към 5 сутринта като дойде време за ядене и двете се оказаха като баскетболни топки  Shocked Цеденето ги стимулира повече в моя случай.

Остави ги сами да се регулират, мисля аз. Стажът ми е малък, но съм свирепа поддръжничка на дългото, изключително кърмене на поискване  Wink Понякога без да искам дори обиждам хора, с които говоря на тази тема, ако дори СПОМЕНАТ за АМ, захранване преди 6м или режим  Crossing Arms Blush

# 5
  • София
  • Мнения: 4 129
При нас имаше подобен период, но продължи много малко - само няколко дена. Сега отново си се буди и си яде към 1, към 3-4 и после към 6-7. А е вече на 2 месеца. През периода, в който не ядеше цедях по малко - колкото да не ме боли гърдата.

# 6
  • Мнения: 601
  Аз мисля ,че с времето ,ако продължава така ще се урегулира производството на мляко,според това бебо колко суче.При мен в началото стана нещо такова,сега вече постигнахме някакъв баланс.

Общи условия

Активация на акаунт