Мога ли да продължа да кърмя?

  • 646
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Момичета помагайте. Вчера бях на първата си консултация - отново очакваме бебче. Проблема е ,че продължавам да кърмя едногодишната си дъщеря. Кърмим се предимно вечер  и през нощта- това е основното ни средство за преспиване и успокоение. През деня съм на работа и въпреки огромното и удоволствие от моцането - трябваше да се примири с липсата му. Гърдите ми значително намалиха обемите си, от което си правя извода, че наистина кърмата значително е намаляла, макар че малката въобше не дава признаци , че не и е достатъчно. Та проблема е ,че гинеколога беше категоричен, че трябва да я отбия. Това било основно изчечение в учебниците по гинекология " При поява на следваща бременност , кърменето се прекратява" - не ми обясни защо. С една приятела се опитахме да разнищим защо така: защото сега  бъкам със хормони и не е добре за малката, защото моя организъм така много се изтощава, но поскоро може би заради факта, че при кърмене се отделя хормона пролактин , който освен всичко друго и стимулира контракции на матката. Та наистина не знам какво да правя - наистина ли се налага да я отбивам. Ако пук няма на къде не знам как да го направя - такъв кеф и е да сучи "мама нана" , понякога идва при мен и сама ми надига блузата да си вземе това което и се полага.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Гинекологът ти вероятно е учил преди не по-малко от 10-15 години по учебници отпреди 20-30...
Можеш да продължиш да кърмиш, както по време на бременността, така и след раждането - т.нар. кърмене в тандем.
Със сигурност много жени го практикуват без никакъв проблем! Има разбира се такива, които отбиват по-голямото дете, ако имат дискомфорт в гърдите, свързани със сукането, но по-голямата част не изпитват такива пречки.
Голяма част жени, които са решили да кърмят и да отбият естествено (т.е. когато детето само реши, че е готово), рано или късно кърмят по време на бременност и после в тандем, защото много деца избират да сучат до 2-3 годинки, и ако новото бебе е планирано (или  не) с по-малка разлика е ясно Wink
Има няколко статии в Библиотеката, които коментират точно кърмене по време на бременност и кърмене в тандем. Прочети ги и се успокой. Щом и двете изпитвате удоволствие, кърми детето спокойно. Не е вредно, а напротив, за нея е полезно.
Единствено трябва да се постараеш да се храниш пълноценно, защото сега организмът ти ще има нужда от повече сили. Добре е да помислиш за бирена мая с витамини като добавка, или други комбинирани витамини.
Цитат
защото сега бъкам със хормони и не е добре за малката, защото моя организъм така много се изтощава, но поскоро може би заради факта, че при кърмене се отделя хормона пролактин , който освен всичко друго и стимулира контракции на матката.

Хормоните не пречат на кърменето. Организмът се подсилва със здравословно меню и витамини, няма по-лесно. Пролактинът не пречи на кърменето. Статистиката сочи, че спонтанен аборт настъпва обикновено, ако нещо с бъдещото бебе не е наред (независимо кърми ли майката или не), и много майки успешно кърмят, без да имат проблем.
Нека гинеколопгът ти си яде ушите Wink защото по цял свят жени решават да кърмят децата си по време на бременност и след нея Simple Smile
Желая ти лека и безпроблемна бременност и щастливо кърмене!

# 2
  • Мнения: 1 586
Глупости говори твоя лекар. Кърми си Лилито и не се притеснявай Simple Smile
За успокоение погледни темата за кърменето по време на бременност в библиотеката (забитата тема).
Поздрави!:)

# 3
  • Мнения: 11
Ако може само да ми чуете въздишката на облекчение. Thanks момичета. Отивам да чета:))))))). Не бих поставила кърменето  в самоцел, но и не бих си позволила да лиша детето си от нещо от което има ако не толкова физическа то със сигурност емоционална нужда. Аз се чувствам прекрасно, хапвам разнообразна храна е вярно ще забравя какво е сладко и бяло брашенце, но мисля че това ще е достатъчно да не прекалявам и много с килограмите,че този път тръгвам от една по-висока стартова позиция. Усмихнат ден момичета, аз се усмихнах Wink))))

# 4
  • Мнения: 3 042
здравей, честита бременност! Този път - братче!  #Milti  #Onfire  #Milti  #Onfire  #Milti
ще ти пратя снимки по майка Sunglasses целувки за Лили от Съни

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Можеш да продължиш да кърмиш. 4етох наскоро в списание 9 месеца  на тази тема консултация от лекар.

Общи условия

Активация на акаунт