Вьпреки желанието си не мога да кърмя

  • 1 069
  • 15
  •   1
Отговори
много бих искала да кърмя сина си,но той не пожела.Изма4вах ме се няколко дни и двамата в опити,но безуспе6но.Забоза 2-3 дни с голяма мака,пла4е6е 4е е гладен и му давах от бибирон и да там.Изцеждах се и му давах.Но ве4е по4ти нямам,а е на 2месеца и малко.Дори бе6е забозал само от едната гърда.какво ли не опитвах,но...Може би една от при4ините е 4е в родилниа дом ги захраниха с биберон,а и през бременността никой не ми е казвал да подготвиам гърдите за кърмене.

Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 19:32 от [desi]

# 1
  • Мнения: 4 242
Станалото- станало, не се терзай!
Все пак трябваше да драснеш тук два реда, все щяхме да намерим начин да облекчим ситуацията.
Другия път!

# 2
  • Мнения: 967
Бебето въобще ли не иска да суче? Като цедиш и даваш от шише колко често цедиш (през колко време), по колко изцеждаш и как цедиш ( с каква помпа)??? Ти освен изцедената кърма дохранваш ли и по каква схема???
Може би не всичко е загубено, но дай малко повече инфо, за да видим какво може да се направи.

# 3
  • Мнения: 3 591
Не всичко е загубено. Има начин да кърмиш успешно.

Ето ти един план на действие за увеличаване на кърмата.

Цедене по мин 15 мин на гърда/дори и да не тече нищо/ на всяка гърда на всеки 2 часа без нощна почивка. Т.е. ще правиш това по 30 мин на всеки два часа през денонощието. Евентуално може да решиш да спиш между 11 и 3 сутринта/но поне първия ден опитай да цедиш и нощем/
Това за около 72 часа ще увеличи лактацията.

Но това което бих препоръчала също е да върнеш бебето на гърдата - трудно нещо, но не невъзможно. Зависи от теб. Започни да слагаш бебето заспало на гърдата, също и да му я предлагаш всеки път когато се събужда. може да си вземеш вана заедно с бебето и да му предложиш да суче. Всеку път каот предлагаш гърдата събличай бебето по памперс и ти се събличай до кръста - нека има много контакт кожа до кожа - това стимулира много и производството на мляко и желанието на бебето да суче.
Започни да спиш с бебето нощем - пак гола до кръста и му предлагай често да суче докато спи.

# 4
  • Мнения: 220
Аз също имам същия проблем. Ще следвам съветите на Деси. Благодаря

# 5
  • Мнения: 3 760
Послушай [desi]!
 Успех!!!
Ако все пак не успееш - не се терзай - станалото станало...
  bouquet

# 6
  • Мнения: 601
Не всичко е загубено. Има начин да кърмиш успешно.

Ето ти един план на действие за увеличаване на кърмата.

Цедене по мин 15 мин на гърда/дори и да не тече нищо/ на всяка гърда на всеки 2 часа без нощна почивка. Т.е. ще правиш това по 30 мин на всеки два часа през денонощието. Евентуално може да решиш да спиш между 11 и 3 сутринта/но поне първия ден опитай да цедиш и нощем/
Това за около 72 часа ще увеличи лактацията.

Но това което бих препоръчала също е да върнеш бебето на гърдата - трудно нещо, но не невъзможно. Зависи от теб. Започни да слагаш бебето заспало на гърдата, също и да му я предлагаш всеки път когато се събужда. може да си вземеш вана заедно с бебето и да му предложиш да суче. Всеку път каот предлагаш гърдата събличай бебето по памперс и ти се събличай до кръста - нека има много контакт кожа до кожа - това стимулира много и производството на мляко и желанието на бебето да суче.
Започни да спиш с бебето нощем - пак гола до кръста и му предлагай често да суче докато спи.
  Peace

# 7
  • Мнения: 8 917


Но това което бих препоръчала също е да върнеш бебето на гърдата - трудно нещо, но не невъзможно. Зависи от теб. Започни да слагаш бебето заспало на гърдата, също и да му я предлагаш всеки път когато се събужда. може да си вземеш вана заедно с бебето и да му предложиш да суче. Всеку път каот предлагаш гърдата събличай бебето по памперс и ти се събличай до кръста - нека има много контакт кожа до кожа - това стимулира много и производството на мляко и желанието на бебето да суче.
Започни да спиш с бебето нощем - пак гола до кръста и му предлагай често да суче докато спи.
Peace Чудесни идеи Mr. Green

# 8
  • Мнения: 385
Можеш да се справиш, ако спазваш съветите на Деси. Освен това се отпусни, хапвай, почивай си. Запаси се с книги и кърми легнала. Не спазвай режими. Проветрявай често, усмихвай се, пей  Mr. Green . Аз края на втори месец цедях по 20 гр. на денонощие, но все пак кърмих да 11 месеца. Пък ако не се получи здраве да е Simple Smile
Всъщност не казвам нищо ново, но пък зная колко е важна подкрепата  Hug

# 9
  • Мнения: 111
Не всичко е загубено. Има начин да кърмиш успешно.

Ето ти един план на действие за увеличаване на кърмата.

Цедене по мин 15 мин на гърда/дори и да не тече нищо/ на всяка гърда на всеки 2 часа без нощна почивка. Т.е. ще правиш това по 30 мин на всеки два часа през денонощието. Евентуално може да решиш да спиш между 11 и 3 сутринта/но поне първия ден опитай да цедиш и нощем/
Това за около 72 часа ще увеличи лактацията.

 newsm10 newsm10  Потвръждавам от личен опит!!!

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ако му скриеш биберона, мисля, че може да се навие да засуче и от гърда.
Пробвай когато е сънлив.
При съвсем новородено много добре действа погалване по бузката, от тази страна, която се пада към теб, той трябва да реагира на докосването с обръщане на главата и търсене на зърното.

Струва ми се, че си се притеснила или напрегнала, това пречи. Опитай на принципа "както дойде", успокой се, не мисли за кърмата, просто гушкай бебето и му се радвай, и колкото повече се докосва до твоята кожа, толкова по-добре.
Ако се успокоиш, ще се получи.
Желая ти успех!   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
Настина: станалото-станало. Хич не се притеснявай. Моето бебе категорично отказа да суче. Споко.

# 12
  • Мнения: 1 737
Ей затова кърмих 9 месеца с помпа. Можеш да си увеличиш кърмата с по-често цедене. Можеш да опиташ с хомеопатично лекарство, ако наистина искаш да кърмиш иди на хомеопат да ти направи точното лекарство, аз така съм поддържала лактацията - всеки месец ми намаляваше кърмата и всеки месец съм пила лекарството, което първия път ми я увеличи от 300 мл/денонощие на 900 мл.
Говорих с хомеопата си относно Рицинус Комунис - каза ми, че може да се опита от всяка кърмеща жена с проблеми с лактацията в потенция 5 ch и никоя друга, за 4-5 дни, не повече и ако не помогне не може да навреди в такава потенция и за такъв период от време.
Със сигурност ако Рицинус не помогне, само хомеопат може да определи какво друго в-во е подходящо именно за теб, защото има доста голям избор, просто трябва да се намери твоето точно лекарство.

# 13
  • Мнения: 4 629
Не се обвинявай. Не е имало, кой да ти обясни и да ти помогне

# 14
  • Мнения: 422
Много добри съвети си получила.От собствен опит мога да кажа че ще трябва да си търпелива и много упорита докато го върнеш да суче от теб.Аз кърмех почти само сутрин и през ноща...до 3месеца и нещо през деня бяхме главно на изцедена кърма.Случвало се е само като ми види гърдата и да започва да плаче,но постепенно минахме към кърмене изцяло от гърдата,сега по цял ден ми дърпа тениската:)
Започни като е сънен,докато спи,предлагай постоянно,след това изцеждай.Трябва наистина да си много спокойна, вземи си лактогенен чай,кърми на тихо място,да няма никой около теб.Не го храни със шише,пробвай с чашка или с лъжичка.Така постепенно ще се върне към гърдата,предполагам че до две седмици ще има ефект.
Пии повече течности,хапваи плодове,зеленчуци,мюсли.Можеш да си вземеш бирена мая,знам че също увеличава кърмата.
Успех и дано се кърмите още дълго време! Hug

Общи условия

Активация на акаунт