Газификация

  • 3 475
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 569
  Такааа, зимата тъкмо е отминала а ние мислим за отопление Wink Така и трябва де, сега е сезона на ремонтите.

В темата за климатиците, някой вмъкна въпроса за газификацията и реших да пусна отделна тема, защото и аз мисля сериозно по въпроса. Имеше теми доста назад, но май е по-добре да се чуят и нови мнения. Моля тези които имат впечатления да споделят. Интересуват ме също фирми за оборудване и изграждане за Варна и т.н....цени...всичко.
Благодаря ви предварително  bouquet

За да не пускам още една тема, интересувам се и от фирми за външна изолация.

# 1
  • Мнения: 6 167
аз май казах за газта в оная тема.
мога да сравня само ефекта ( не и цената) и отражението в/у бюджета
ни.
в бг живеех на парно, излишно е да казвам колко пари се дават и тн
тук ситемата е изцяло газифицирана. не се отразява чак толкова много , колкото парното в бг.

предимствата са много, най-видимите са:

-готвя със скоростта на светлината
-топлото се регулирана едно дисплейче, където си нагласям температурата
-няма груби тръби, радиаторите са по -елегантни.
- не чакам водата ' да се качи'
- безопасността се гарантира с датчици , които светят зелено, ако има изтичане ще си каже.

веднъж годишно идва поддръжка , която прави профилактика, изчиства системата и така.

аз съм За. твърде за.


  bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Благодаря ти много 'Елена  bouquet

Вярно че май ти беше споменала тогава, че котела е скрит в шкаф в кухнята...сега се сетих. Аз много, много съм се навила на газ. И тъй като в момента ремонтираме кухнята а тя е най-удобното ни помещение за газов котел ще трябва сега да го решим.
Основно ме интересува какъв котел е за препоръчване (чета добри отзиви за кондензните)? Може ли сега да се прекара газовата инсталация а тръбите за радиаторите само до някъде, защото бюджета май няма да ни стигне за цялостната система?

И най-важното, моля момичетата от Варна да ме насочат към фирми подизпълнители - за какво трябва да се внимава и т.н.!

# 3
  • Мнения: 5 475
  Peace Напълно подкрепям Лени,само да добавя,че по отношение на безопасността, през последните години газовия бойлер се монтира обикновено на балкона и има отдушник в кухнята(обикновено ниско долу..представлява дупка в стената с решетка!).

# 4
  • Мнения: 22 517
  Peace Напълно подкрепям Лени,само да добавя,че по отношение на безопасността, през последните години газовия бойлер се монтира обикновено на балкона и има отдушник в кухнята(обикновено ниско долу..представлява дупка в стената с решетка!).
Зависи.Докато живеехме в Испания сме имали газово котле в мазето на къщата или на терасата на апартамента,а и  в кухнята също.Ние сега ще прокарваме газова-ще бъде на балкона.Намерили сме фирма,която сама ще изгради инсталацията,безплатно,но се ангажираме тя да ни стне доставчик след това.Колкото до отдушника-извежда се тръба,ако е затворено помещение.

# 5
  • Мнения: 6 167
сега, тука като лаици, но все пак може да излезе нещо полезно))
значи деси, права си. но сигурно до някъде.

като гледам къщата на свеки ( и нашата ) нейната е по стара, и съответно газ. инсталация.
тя има стая долу ( като абонатна), където стои нещо като огромен бойлер. там зимата си простирам гащите, защото е топло. в кухнята й няма малко бойлерче ( мисля, задължително трябва ако има да е до стената, но не го виждам)

нашата къща е по-нова. ние нямаме стая специална, а в кухнята има едно такова като малко бойлерче,  което е прикритос вратичка и е  като шкаф в кухнята. към външната стената е, защото има дупка ( както каза Гери) в стената, откъдето се проветрява. Това имаме ние. Нямаме никакви тела по балконите... само вътре. явно това сега да е изнесена е ново нещо..

в мен остава една гатанка дали не сме свързани със свекината 'абонатна', но мисля, че не.
довечера ше ме светне съпружеското тяло и ще ви кажа.

# 6
  • Мнения: 22 517
Лени,значи не съм много в час,но....Първоначално живеехме под наем в малко апартаментче/не много старо/ ,където нямаше мокро помешение.Котлето беше в кухнята.После се преместихме в друг,ново строителство.Котлето беше на терасата,с пуснат отдушник извън терасата.Жилището беше мезонет,никъде другаде нямаше бойлери,освен котлето.После се нанесохме в новопостроена къща.Първоначално имаше котле и огромен бойлер,но нещо не функционораше добре системата.Купихме по-мощно котле ,махнахме бойлера.Намираше се в приземието на къщата,в стаичка до гаража.Котлето ни стигаше за отопление и топла вода ,без допълнителни бойлери.Къщата беше около 250 кв.на 4 етажа.Отдушника на котлето представляваше тръба ,изкарана извън къщата.Не сме имали никога проблем.

# 7
  • Мнения: 6 167
 Joy Joy Joy
в момента някой специалист по газифициране се търкаля от смях!
Деси, и аз толкова знам! тоест, само по външни белези мога да опиша една инсталация...
ама дали е така..
довечера ще разбера!

това е като в-са как идва топлата вода от ТЕЦа.
да не я захващаме, че там пък в-са е супер сложен))

# 8
  • Мнения: 147
Благодаря ти много 'Елена  bouquet

Вярно че май ти беше споменала тогава, че котела е скрит в шкаф в кухнята...сега се сетих. Аз много, много съм се навила на газ. И тъй като в момента ремонтираме кухнята а тя е най-удобното ни помещение за газов котел ще трябва сега да го решим.
Основно ме интересува какъв котел е за препоръчване (чета добри отзиви за кондензните)? Може ли сега да се прекара газовата инсталация а тръбите за радиаторите само до някъде, защото бюджета май няма да ни стигне за цялостната система?

И най-важното, моля момичетата от Варна да ме насочат към фирми подизпълнители - за какво трябва да се внимава и т.н.!

Фирма във Варна,която се занимава с проектиране и изграждане на газови и отоплителни инсталации: ТЕРМОГАЗ ЕООД, тел.622626, Ем.Няголова. Според вида на жилището и нуждите ви,както и ценово там, също така, ще ви предложат подходящият котел-стандартен,кондензен,с проточен или обемен бойлер.

# 9
  • Мнения: 22 517
Joy Joy Joy
в момента някой специалист по газифициране се търкаля от смях!
Деси, и аз толкова знам! тоест, само по външни белези мога да опиша една инсталация...
ама дали е така..
довечера ще разбера!

това е като в-са как идва топлата вода от ТЕЦа.
да не я захващаме, че там пък в-са е супер сложен))
  NaughtyАма чакай малко,аз никъде не съм давала указания кое как се прави.Само изброих варианти,които съм виждала.Тоест къде може да се постави газово котле.Споменах също,че системата котле плюс голям бойлер за вода,беше лош,но явно евтин вариант,и го сменихме.Толкова,не съм се правила на експерт.Знам също,че има значение какво ти е котлето.Има евтинки,които са слаби и за нищо не стават,затова ни бяха набутали онзи огромен бойлер,в който да се топли водата,защото не стигаше.Като купихме новото котле,рахатясахме.С него винаги имахме топла вода,без бойлера.Тоест,много е важен избора на котлето.Това мога да заключа.пък експертите нека си се смеят на воля.Конкурент няма да им ставам.

# 10
  • Мнения: 147
Спокойно дами,не ви трябва вие да разбирате от котли Grinning
Знае се,че в милата родина много малко хора и то предимно мъже поназнайват нещо за газ,тъй като такава специалност в ТУ нЕма,изобщо не трябва да ви притеснява как коментирате.Добре се справяте Mr. Green
Иначе за отоплението на газ - зависи от квадратурата на отопляемата площ,колко бани има,има ли вани и не на последно място, за да няма изненади като дойде сметката,каква температура се поддържа в помещенията. След това е лесно-в зависимост от финикииските знаци се избира и вида на котела Hug
Стана малко като лекция,ама ще ме извините-баща ми беше даскал Joy Joy  bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Благодаря ви момичта  bouquet

знаех си че ще се включат най-вече мами с чужбински опит Wink
MiraBG, да разбирам ли че фирмата която препоръчваш е проверена? Питам само защото гледам че си от София.....Така де, ще отида да говоря с тях, имам и още едно две предложения и тогава ще реша. Като спомена баща си...какво да ти кажа, моя баща пък от години работи по прекарването на газопровода, обаче не мога да го хвана да ми намери изпълнители, толкова работа има ooooh!

# 12
  • Мнения: 147
Абсолютно проверена.От години работя с тях.За да не спамя не давам повече информация Grinning.Говори с тях,няма да имаш проблеми.За повече информация и въпроси можеш да ми пишеш на лични  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт