Кога е най-подходящото време за поставяне на обици

  • 2 703
  • 49
  •   1
Отговори
Здравейте, аз съм съвсем нова във форума и още не съм съвсем наясно с нещата. Моят въпрос е кога е най-подходящото време да поставя обеци на детато си, което в момента е на 2 год. и 9 мес. Аз лично си мислех, че това трябваше да стане докато беше по-малка, но ние все отлагахме. Затова питам дали сега е удачно или не. Предварително брагодаря за съветите.

# 1
  • Мнения: 3 146
Според мен е най-удачно да я оставиш да порастне и сама да прецени кога и къде да си пробива дупки. Grinning

# 2
  • Мнения: 819
И аз мисля, че е малка да и се дупчат ушите! Защо бързате? Има време-като порасне ще носи бижута, това все пак е дамско украшение! /лично мнение/ Мислиш ли, че ще изглежда по-добре с обеци ? Аз не бих продупчила ушите на дъщеря ми / 4г./  Peace

# 3
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
На моята дъщеря сложих обеци когато беше на 8 месеца.Тя не си пипа ушите и въобще не ги забелязва.И самата процедура прие добре.Има обаче деца,които много си пипат ушите(когато им се спи най-често) и техните майки предпочитат по-късно да им сложат обеци.Май трябва сама да прецениш според мен.
А да незабравя-обеци се слагат на 25 март(Благовещение).Такава била традицията.Успех в начинанието Grinning  bouquet

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Според мен е най-удачно да я оставиш да порастне и сама да прецени кога и къде да си пробива дупки. Grinning

И аз съм на този принцип. От време на време я питам дали иска, тя казва, че не иска и така....

# 5
  • Мнения: 3 164
Според мен е най-удачно да я оставиш да порастне и сама да прецени кога и къде да си пробива дупки. Grinning

така и аз щях да ти отговоря Laughing ами като порастне , ако не й харесва да е с дупки по ушите Rolling Eyes

а иначе съм чула , че уши се пробиват на Благовещение/благовец - на 25.03. е всяка година.

# 6
  • Мнения: 35 961
когато сама прецени за нужно  Peace

# 7
  • Мнения: 239
когато дупчих ушите на мойта дъщеря , питах един доцент''  и той ми каза  - МАРТ или СЕПТЕМВРИ..   а за възрастта няма граници,(моита ива беше на  6 м.)

# 8
  • Мнения: 7 474
Решението е изцяло твое  Peace Ние сложихме на 1г.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А според мен има значение не само дали тя самата си пипа ушите. По някое време евентуално ще я пуснеш на ясла или детска градина и не се знае как ще реагират другите деца, като видят обичките. Като гледам моя син - с голямо удоволствие дърпа моите обици. Като тръгне на ясла не знам какво ще става с момиченцата   ooooh!
Освен това не без значение е нейното мнение-ми тя може да не иска да има дупки на ушите. Най-добре изчакай да поотрасне и тогава, ако изяви желание, пробийте ушите.
Също така преди време четох, че преди 6 - годишна възраст не е хубаво да се пробиват ушички, защото дотогава се оформяло нещо си на ушната мида. Статията беше от някакъв лекар, аз обаче съм запомнила само това от нея.
И ако все пак не си се отказала да пробиваш ушите на малката-наистина е най-добре да изберете март или септември, защото тогава не е толкова горещо.

# 10
  • Мнения: 4 806
най-подходящото време за поставяне на обици трябва да определи момиченцето само, когато стане достатъчно голяма да прецени дали наистина иска, това е моето мнение. Затова май не сте закъснели, изобщо Simple Smile

# 11
  • Мнения: 6 320
Според мен - когато детето е достатъчно голямо и само поиска.
Дъщеря ми пожела да й продупчим ушите тази година - във втори клас, на 8 г.

# 12
  • Мнения: 3 537
На мен са ми сложили обици на 1 г. ,а на двете дъщери ще им слагаме през септември-на 14 и на 2 години са. Peace

# 13
  • Мнения: 46 508
Ще я оставя да порасне и да реши сама.
Въпреки, че когато дупчиха моите ми се искаше да са го направили, когато съм била бебе и нямаше да помня нищо. После ми мина де, нащраках още няколко дупки  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 8 505
Не съм фен на малките момиченца с обеци.Ще оставя дъщеря си да реши сама кога,колко и къде да се дупчи Peace

Общи условия

Активация на акаунт