Повръща, но не защото е болен!

  • 883
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Здравейте, момичета!
Пускам темата тук, а не в Здравословни, тъй като проблемът според мен е психологически...не знам...
В събота синът ми не се чувстваше добре, имаше висока температура, разстройство, а наобяд повърна доста обилно. Отдадох го на вируса, но след това ми направи впечатление, че той бърка с пръст в уста и предизвиква рефлекса на повръщане умишлено. Оттогава се опита да го направи още няколко пъти, но аз своевременно го предотвратих, но днес сутринта по време на закуската отново успя. Гледа ме закачливо, бърка с пръст и се дави. А после ми се хили-забавно му е явно. Има 7 съба, но нови засега не идват, иначе предположх че затова си чеше венците. Не знам...вие срещали ли сте се с подобен проблем и как го разрешихте? Благодаря ви! Hug

# 1
  • Мнения: 35 949
не го карай да яде на сила и не му привличай вниманието  върху повръщането - ако хване, че те шашка, ще продължи
възможно е да повръща и от температурата обаче

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Не го насилвам, но за шашкането си абсолютно права, вижда, че съм объркана и това му е много интересно. А температура не е имал от събота насам.Сега ще видим как ще мине обяда Thinking

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Ти води ли го на лекар? Това с повръщането и разстройството е много опасно и предполагам знаеш до какво може да доведе. Така, че при болно дете да си мислиш, че проблема е психологически ми се вижда меко казано несериозно. Най-добре може лекар да ти каже след като го прегледа.

# 4
  • Мнения: 8 917
Не го насилвам, но за шашкането си абсолютно права, вижда, че съм объркана и това му е много интересно. А температура не е имал от събота насам.Сега ще видим как ще мине обяда Thinking

Значи все пак е болничък - защо си мислиш, че може да е психологически Rolling Eyes По-добре нека го види лекар Peace

# 5
  • Мнения: 237
И дъщеря ми правеше същия номер . Бъркаше си в устата и същевременно ми се смееше насреща. Опитай се да не му обръщаш внимание , че иначе го избива на игра и го прави нарочно. Но ако е болен е най-добре на лекар. Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Ако не е болен не му обръшай внимание . Ако се шашкаш проблема ще се задълбочи .

# 7
  • Мнения: 296
Моят сладур е същия, бърка и му се повдига, да не говорим,че пътьом забърсва с ръчички де що види като боклучета и косми, които също вкарва в устата,ама при нас май е по-страшно, защото ние нямаме нито един зъб Mr. Green
Не се притеснявай, явно си е нормално явление Laughing

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Не го насилвам, но за шашкането си абсолютно права, вижда, че съм объркана и това му е много интересно. А температура не е имал от събота насам.Сега ще видим как ще мине обяда Thinking

Значи все пак е болничък - защо си мислиш, че може да е психологически Rolling Eyes По-добре нека го види лекар Peace

Ами защото разстройството трая половин ден, след това всичко си е наред, температура не е вдигал, в прекрасно настроение е, затова...Иначе не бих се осмелила да не го заведа на лекар. Наобяд се нахрани спокойно, явно му е много интересно докато яде да си бърка в устата, да вади храна и да я изучава, може би прекалява и така се стига до позив за повръщане.

Мами, успокоихте ме, че и други деца имат такова хоби.Благодаря ви!

# 9
  • Мнения: 45
Може да е от храната, ако е на по-едри парчета. Моят така си бъркаше в устата и си я вадеше. Тъйкато му се карах започна да имитира, че вади нещо и ме гледа в очите и чака да ми види реакцията. Не му обръщах внимание и спря.

Общи условия

Активация на акаунт