Лошо ли правя??

  • 702
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Бебето ми си има установен режим на хранене, който то само си саздаде, ве4ер яде в 8 и заспива, нощем се буди в 3.30 и после към 5.30- 6.00, но през деня яде разли4но (в смисъл през разли4ни интервали), понякога огладнява след един 4ас от последното хранене и аз го храня пак....досега го хранех само на поискване!!! Оба4е на6ите приятели си хранят бебето на 2  4аса  и моя мъж запо4на да мърмори 4е го храня постоянно и 6те стане дебел (понеже приятелите ни разправяха 4е джете деца на тяхната лекарка, които са на 6 месеца и на 2 години, били на диета от постоянно ядене)...и нашия беб4о понеже има бузки......да не стане дебел.  

 Confused: Когато пла4е след 4ас и е гладен.....да го занимавам ли...да давам биберон ...докато стане време за хранене или да го храня независимо кога????
 Confused: МОже ли да му навредя с постоянното ядене......тои сам си иска, явно е по лаком или ...незнам?!?
 Доста понаписах:(((( но исках да обясня...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Постъпваш много правилно, като го храниш на поискване, а не под час. Това е по-правилно за кърмените бебета.
Храненето под час важи за изкуствено хранените деца.
Не се тревожи, че ще стане дебело бебе. Разбира се, има кърмени бебета, които наддават повече през първите месеци, но през втората половина на първата година обикновено забавят темпото на наддаване и към края на първата годинка са като връстниците си.
Напоследък много изследвания показват, че бебета, които са били кърмени, почти никога не страдат от затлъстяване в зряла възраст - кажи това на мъжа си! Wink

# 2
  • Мнения: 307
Ооохх мерси БОО!!Успокоих се и продължавам да го кърмя на поискване, 4е в4ера опитах на 4ас....ама голям зор милото:( тои обикновено не реве без при4ина....а преди 1  4ас така плака....бе6е си гладен и после заспа от умора..и аз му дръпнах един рев..но сега е ОК, сукна и се успокои, пове4е няма да го мъ4а така!!!

# 3
  • Мнения: 7 106
Ами точно така!Хубаво е, че сама си усетила нещата.Не мога да си представя, че ще си залъгвам бебето с вода и биби, когато плаче от глад, само защото някой е измислил тричасовия интервал Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 3 200
И ние сме на поскване, интервала ни понякога е 2 часа, понякога 4, различно.

# 5
Курмата никога не е еднакво густа, хранителна и т.н. и е логично курмените бебета да огладняват на различни интервали. Simple Smile Споко и мояата мамуна е суштата, яде когато и скимне и по колкото и скимне. Не прави грешката да го залугваш. В началото на миналия век е установено че именно заради спазване на почасовото хранене, повечето деца са страдали от недохранване и инфекции в храносмилателната с-ма. Simple Smile Зная едно, че бебето си знае най-добре, и то е господарче на нашето ежедневие.

# 6
  • Мнения: 503
Напълно подкрепям другите май4ета! Храни си беб4ето така, както то иска, така е най-добре! А онази лекарка бас ловя, 4е е хранила изкуствено и 4е е захранвала по БГ системата, и затова има толкова проблеми! А уж е лекар и трябва да знае пове4е  Close .

# 7
  • Мнения: 3 379
И аз храня така когато не съм на работа. Снощи например гого яде в 8.00 вечерта и заспа, после се събуди в 9.40 пак и пак яде. Тъй че дори и на 7 месеца още има случаи, в които яде на час-час и половина, особено ако е в лошо настроение или неспокоен. Правилно правиш, не се притеснявай, че ще е дебело бебчето, то си знае колко му трябва. Все още е малко за диети  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 655
Стига с тези приятели и доброжелатели!!!
 #Sniper  #2gunfire  #Sniper
Ти си знаеш кое е най-добро за детето ти. То като реве от глад дай да чакаме и гледаме часовника, че да дойде точния час. А може би и да се наслаждаваме на виковете и рева.  Embarassed

И АЛИ е така. Понякога хапва на 3 часа /рядко/, понякога на 1.30 часа, а понякога е гладна след 20 мин. или просто иска да цокне и да заспи. Никога не и отказвам гърдата. Та тя само за това се бори. Wink
Вчера се разрева в театъра /ходихме на театър/. Уплаши се от една грамотевица на сцената. Аз не знаех, че и грамотевици ще има Rolling Eyes . Дадох и да цокне и продължихме да гледаме. Лесно, удобно и просто. Нали за това кърмим  Thinking и за куп други все хубави неща за децата ни. ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 794
храни си бебчето както то си иска и хич не се притесняваи за нищо.Ние майките маи сме склонни за всичко да се притесняваме.Бебето не е машина,веднъж се наяло повече,веднъй огладняло по-рано,няма пък да ги мъчиме и да чакаме определен час.Детето си знае най-добре и си казва.Моя юнак първия месеци имах чуството,че яде постоянно,все беше гладен.После сам си създаде режима.Като навърши 2 мес.започна да си спи по цяла нощ и се буди сутрин към 8ч.Вече е на 3,5мес. и понякога яде 5 пъти на ден,просто повече неиска.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ама недейте така - понеже вашите приятели хранят бебето еди-как си и тн... Всяко бебе си е само за себе си.
Ти си майката и най-добре усещаш. Кърми на поискване, какво по-хубаво от това детето да има бузки. Няма да стане дебел, като почнат да му растат зъби и да е кисел, ще постопи резервите, а като тръгне да ходи, няма да наддава така юнашки.
АКо мъж ти много дава примери за други хора, веднага кажи "А на Марчето мъжа й пере, простира, глади, готви, даже сладкиши прави, в свободното време майстори резбована ламперия в антрето и редовно извежда децата в парка, докато тя е на фризьор! Айде и ти така!!!"  Grinning

# 11
  • Мнения: 4 414
Цитат на: firebird

АКо мъж ти много дава примери за други хора, веднага кажи "А на Марчето мъжа й пере, простира, глади, готви, даже сладкиши прави, в свободното време майстори резбована ламперия в антрето и редовно извежда децата в парка, докато тя е на фризьор! Айде и ти така!!!"  Grinning

това ще го запомня и аз:) Joy  Joy  Joy

# 12
  • Мнения: 485
И ние се храним така ,заспива в 8 и яде горе-долу като твоето ,абе както дойде според детето.
Недей да имаш угризения !!!

# 13
  • Мнения: 485
Цитат на: agneshka
Цитат на: firebird

АКо мъж ти много дава примери за други хора, веднага кажи "А на Марчето мъжа й пере, простира, глади, готви, даже сладкиши прави, в свободното време майстори резбована ламперия в антрето и редовно извежда децата в парка, докато тя е на фризьор! Айде и ти така!!!"  Grinning

това ще го запомня и аз:) Joy  Joy  Joy

И аз се смях с глас  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

Общи условия

Активация на акаунт