Какво е това - Mastocytosis?

  • 1 325
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
На моя син от 3-4 месеца гръбчето му е на червени петна които ту се появяват силно червени ту затухват. Дерматолог му даде диагноза Mastocytosis и каза че ще я израсте. Каза да не го мажа с нищо а да му давам Benadryl - но аз така и не съм му давала нищо и не искам да му давам лекарства ако не е опасно и задължително ...

Чували ли сте за тази диагноза - Mastocytosis? Нещо сериозно ли е?

Той също има АД но и за това нищо не му давам. По препоръка на Др. Birdie само го къпем с Aveeno прахчета и не го мажа с нищо вече. Пак му стават червени бузките от време на време но нищо сериозно не предприемам ...

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Понеже вече станаха няколко темите с тази диагноза пускам малко инфо, за да не се лутате както правих аз ....инфото е цитат от друг форум.

 Urticaria Pigmentosa или Мастоцитома представлява необичайни обриви, засягащи врата, ръцете, краката и тялото на деца и юноши. Обривите са съставени от червеникаво-кафеви точици, които могат да се увеличат при силно чесане и търкане. Понякога могат да излезнат мехури (пришки).

Петната се образуват от голям на брой мастни клетки, които изпълняват и ролята на имунни клетки и се намират в кожата. Мастните клетки произвеждат хистамин, който причинява обривите, сърбежите и зачервяването. Няма научно обяснение защо хората с това заболяване имат такова натрупване на мастни клетки.

Повечето деца, които развият urticaria pigmentosa преди петгодишна възраст се излекуват в юношеството или като възрастни. Когато болестта започне след петата година, мастните клетки понякога започват да засягат и вътрешни органи и болестта никога не отминава. На тези пациенти се налага да им се правят периодично кръвни тестове.

Досега няма задоволително лечение на болестта. Пациентите трябва да избягват аспирин, кодеин, опиати, прокаин, полимиксин Б (Polymyxin B), горещи бани, силно търкане на кожата след къпане. Тези неща могат да освободят хистамин, който да предизвика сърбежи и зачервявания.

Антихистамини като ДИМЕДРОЛ (Dimedrolum, синоними: Алерган Б, Бенадрил) помагат за намаляване на сърбежите, обривите и зачервяванията.

Източник: http://www.skinsite.com/info_urticaria_pigmentosa.htm



# 2
  • Мнения: 280
Anim,

Много благодаря за инфото. При моя син петната да по-големи -нямат малки пъпчици и са предимно на гърба. Ако ми пратиш емайл мога да ти пусна снимка.
Ти как ги лекуваш?

# 3
  • София
  • Мнения: 974
Anim,
Ти как ги лекуваш?

Никак....споко въпреки, че на доста места го споменават като заболяване , нашата дерматоложка го определя по-скоро като състояние на кожата.
Все пак тази диагноза по никакъв начин не се отразява на зравословното състояние на детето, и не предполага никакво ограничаване или лишаване на детето от храни, както е при алергиите.
Писах ти и на лични

Бъдете здрави Hug

Общи условия

Активация на акаунт